• Reklama

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Postprzez 2sloma » 12 Lip 2012, 01:22

Po prostu facet ma dar przekonywania innych ludzi.

Kto wie, to dziki kraj, może było też poręczenie nieformalne, takie prywatne, w formie szarej pękatej koperty.
2sloma

Reklama

Postprzez 2sloma » 16 Lip 2012, 00:11

2sloma

Postprzez golden_boy » 21 Wrz 2012, 16:12

Cześć, mój pierwszy post na forum. Ja - w zasadzie od jakiegoś czasu podczytuję bloga, dopiero teraz zdecydowałem się tu zarejestrować i zrobić swój mały wpis nt. Hyath, bo już mam dość.
Kupiłem dwie monety w grudniu, krugerranda (1969270655) i kangura (1961687563), oczywiście dostawa terminowa. Na przełomie marca i kwietnia sygnały o wydłużeniu dostawy, ale proszę być spokojnym, dojdzie. No i było długie nic, w okolicach maja/czerwca dzwonię co jest, Michał Jura mnie uspokaja, proszę czekać, pracujemy nad tym, umówmy się na jakiś termin, chętnie dalszy, bo to lepiej dla naszej firmy, bla bla bla. Stanęło na lipcu i sierpniu jako "żelaznym" (lol) terminie dostawy. Oczywiście, koniec lipca, nic. Dzwonię co jest. Problemy jakieś, bla bla, opóźnienie o miesiąc, na pewno tym razem sierpień i wrzesień. Później był jeszcze mail w pewien piątek (w który akurat miałem dostać pierwszą transzę), że szef w delegacji ale proszę być spokojnym, od poniedziałku zaczniemy rozsyłać zaległe zamówienia. Od tego poniedziałku aż do dziś bez zmian, czyli dostałem: zero monet (złotych), zero srebrnych (rzekomo planowana rekompensata) ani odsetek (też z rzekomo planowanej rekompensaty). Dzwoniłem kilka dni temu, próbowano mnie wpuścić w tunel znowu - ktoś się z panem skontaktuje - przez telefon usłyszałem kobiecy głos - nie pamiętam czy ta osoba się przedstawiała. Za przeproszeniem, szlag mnie trafił, posłałem w związku z tym ponaglenie smsem - przysyłajcie towar w ciągu tygodnia, jak nie, sprawa na policji - minął tydzień, i nic, dziś idę na komisariat - w zasadzie byłem, ale długi czas oczekiwania, więc pójdę później jeszcze raz.. Będę na bieżąco pisał co i jak, jeśli cokolwiek ruszy.
Jeszcze pozwolicie, że się wyżalę, chyba mam za dobre serce, winienem był od razu z tym na policję iść i czekać na kasę z POK, a tak, czuję się jak ostatni frajer, taki naiwny i łatwowierny. To chyba największa pomyłka w moim życiu, dobrze że to "tylko" ponad 10 tys., a nie np. dom (nie żebym już takowy posiadał...). Na mnie już za późno, ale inni szczęśliwie nadal mogą uczyć się na cudzych błędach.
ps. oczywiście powyższe konwersacje/maile to moje parafrazy, nie dokładne cytaty, żeby nie było...
edit: zeznanie na policji zgloszone, policjant stwierdzil ze allegro powinno 10000 zwrocic, coz, oby.
golden_boy

Postprzez Johnny » 22 Wrz 2012, 10:06

Dziwię się, że żaden dealer nie spróbował jeszcze sprzedaży w dostawie terminowej, tak np. na 100 lat (roboczych ;)). Przy takiej naiwności ludzi, paru klientów by się znalazło, zwłaszcza jakby napisać termin małym drukiem.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez hoaxx » 12 Lis 2012, 21:12

Czy wypowiedź 1 wyżej ("nie przekreślałbym") wciąż można traktować jako aktualną? Czy trzymać się z daleka?
Chodzi oczywiście o sprawę: http://www.goldblog.pl/2012/07/zlote-zniwa/

Ceny mają obecnie dobre, dostawa "natychmiastowa", ale zważywszy takie zabawy jak powyżej, miałbym spore obawy takiej firmie nawet na czas dostawy 1-8 dni powierzyć kwotę... więc raczej pozostaje tylko płatność przy odbiorze (a do tego musiałbym się pofatygować 500km i spowrotem, bo nie wyobrażam sobie opłaty za 400g złota u kuriera...).
hoaxx

Postprzez Johnny » 12 Lis 2012, 21:30

hoaxx - tak na serio zastanawiasz się nad kupieniem u nich?
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez Gohaw » 14 Lis 2012, 23:46

Wydawalo mi sie ze afera Amber Gold czegos nauczy, ale jak widac amatorów zlotych gruszek na wierzbie nie brakuje ;) to pokazuje jak bardzo chcemy tanio kupic ;) zapominajac ze gdzies jest granica, chocby SPOT ...
Gohaw

Postprzez dickens » 18 Lut 2013, 12:49

czy ktoś z Was wie co się dzieje z Hyath?

ich forum i Program Naprawczy jest martwe od poczatku stycznia...
dickens

Postprzez 2sloma » 17 Mar 2013, 20:41

Tak jak na goldblog.pl i slomski.us bylo napisane - tzw. program naprawczy byl tylko przykrywka.

W ten sposob Jura bedzie mial linie obrony w swojej sprawie karnej - nie wyszlo, chcial ratowac firme, ale sie nie udalo.
2sloma

Postprzez Alastor » 24 Kwi 2013, 11:40

Dzień dobry Państwu.

Zespół d/w z Przestępczością Gospodarczą Komisariatu Policji w Andrychowie prowadzi śledztwo za RSD-390/12, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Wadowicach za Ds. 1250/12 odnośnie działalności podmiotu gospodarczego o nazwie ,,HYATH” S.C. Z uzyskanych danych wynika iż byli Państwo klientami sklepu HYATH S.C. z/s w Andrychowie przy ul. Krakowskiej 76a należącego do Beaty i Michała Jura. Na polecenie prokuratora nadzorującego przedmiotowe postępowanie proszę o ustosunkowanie się do poniższego pisma.

Jeżeli dokonali Państwo zakupu towaru w w/w firmie i otrzymaliście towar zgodny z zamówieniem lub zwrot całości wpłaconych pieniędzy to prosimy o nie udzielanie odpowiedzi na tego e-maila. Brak odpowiedzi na tą wiadomość zostanie potraktowany jako potwierdzenie prawidłowo przeprowadzonej transakcji zakupu.

Jeżeli zostali Państwo objęci już postępowaniem RSD-390/12, Ds.1250/12 i zostaliście uznani za pokrzywdzonych to również prosimy o nie udzielanie odpowiedzi na tego e-maila. Brak odpowiedzi na tą wiadomość zostanie potraktowana jako potwierdzenie złożenia w tej sprawie stosownego zawiadomienia.

Jeżeli dokonali Państwo zakupu towaru w w/w firmie i nie otrzymaliście go w całości, w określonej części lub nie zwrócono Państwu pieniędzy za zakup całości lub części towaru a czujecie się pokrzywdzonymi w tej sprawie - prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

a) podanie danych osobowo-adresowych osoby dokonującej zakupu.

b) kiedy został dokonany zakup-zamówienie, w jaki sposób został

zamówiony towar ( allegro, zloto-lokacyjne.com.pl,

srebro-lokacyjne.com.pl, Hyath.com.pl, osobiście, telefonicznie e-mail

itp), jeżeli przez portal allegro proszę podać numer aukcji.

c) kiedy został wykonany przelew i na jaką kwotę.

d) jaki był termin dostawy towaru.

e) czy towar został dostarczony choć w części lub zostały zwrócone

Państwu pieniądze.

f) czy powiadamiali Państwo jakiekolwiek organy ściągania ( prokuratura,

policja), jeżeli tak to proszę podać jednostkę, numer sprawy oraz sposób

jej zakończenia.

g) proszę podać pod jaką jednostkę policji Państwo podlegacie celem

wysłania stosownej dokumentacji odnośnie ewentualnego państwa

przesłuchania.

Dane kontaktowe: Komisariat Policji w Andrychowie 34-120 Andrychów ul. Krakowska 108.

Osoby do kontaktu: mł.asp. Paweł Guzdek, podkom. Wojciech Walczak, asp. Mariusz Małysiak tel: 033-875-33-71 wew. 425 ( tylko pilne zapytania).

Odpowiedzi prosimy udzielić w terminie do 14 dni od otrzymania w/w wiadomości. Za udzielona odpowiedź z góry dziękujemy - z poważaniem prowadzący postępowanie mł.asp. Paweł Guzdek.

GB: Miałem okazję rozmawiać z mł. aspirantem Panem Pawłem Guzdkiem - polecam. Oczywiście nie jestem pokrzywdzonym klientem Hyath:)

Alastor : Ja na szczęście tez nie.
Alastor

Postprzez futhark » 27 Cze 2013, 13:15

Czy ktoś z Was dostał zaproszenie do złożenia zeznań w sprawie jakiegoś "goldboya"?
Zastanawiam się, czy to w ogóle ma związek z Hyath, ale jako że to jedyny "wtopiony" handlarz złotem, z którym miałem jakikolwiek kontakt przez Allegro, to piszę tutaj.
Nie zostałem oszukany ani przez Hyatha, ani przez nikogo innego, a oni i tak chcą ze mną rozmawiać.
Dziwne...
futhark

Postprzez grzes-w-wa » 28 Cze 2013, 11:01

futhark napisał(a):Czy ktoś z Was dostał zaproszenie do złożenia zeznań w sprawie jakiegoś "goldboya"?
Zastanawiam się, czy to w ogóle ma związek z Hyath,

Goldboy to inny sprzedawca.

viewtopic.php?f=4&t=514
grzes-w-wa

Postprzez futhark » 28 Cze 2013, 13:43

grzes-w-wa napisał(a):

viewtopic.php?f=4&t=514

Dzięki za wyjaśnienie, Grzesiu. Chociaż nie mogę znaleźć żadnej informacji, kto zacz ten goldboy - ani w podanym przez Ciebie wątku, ani przez gugiel. Jeśli to jednak państwo Dembek, to wszystko jasne.
futhark

Postprzez grzes-w-wa » 28 Cze 2013, 15:27

futhark napisał(a):
grzes-w-wa napisał(a):

viewtopic.php?f=4&t=514

Dzięki za wyjaśnienie, Grzesiu. Chociaż nie mogę znaleźć żadnej informacji, kto zacz ten goldboy - ani w podanym przez Ciebie wątku, ani przez gugiel. Jeśli to jednak państwo Dembek, to wszystko jasne.

W tym wątku w trzecim poście są dwa linki do kont tego użytkownika na Allegro. Jeden z nich to goldboy
grzes-w-wa

Postprzez futhark » 28 Cze 2013, 22:45

grzes-w-wa napisał(a):W tym wątku w trzecim poście są dwa linki do kont tego użytkownika na Allegro. Jeden z nich to goldboy

Już kumam - underscore na końcu nicka. Wszystko jasne. Serdeczne dzięki za namiary. Już więcej nie spamuję w tym wątku:)
futhark

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

• Reklama