• Reklama

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Postprzez Toligniew » 28 Mar 2011, 13:39

Witam
Ja kupiłem sztabki złote na Allegro od firmy Hyath. Muszę przyznać, że spotkałem się z pełnym profesjonalizmem i brakiem zciemy. Mam blisko więc teraz kupuję w sklepie. Naprawdę maja zawsze dobrą ofertę i co ważne mam gwarancję co do pewności zakupowanych towarów. A zatem z pełną świadomością polecam ten sklep.

[GoldBlog]
Jaką gwarancję? Czy chodzi zwyczajnie o to, że im ufasz?

Piszesz "mają zawsze dobrą ofertę" faktycznie od paru tygodni mają, ale wcześniej przez całe miesiące przodowali w najwyższych cenach w PL. Zgodziłbym się ze stwierdzeniem "mają ostatnio dobrą ofertę", ale to "zawsze" wydaje się być nadużyciem.
Toligniew

Reklama

Re: Hyath

Postprzez Lexsander » 28 Mar 2011, 14:53

Monety uncjowe są tanie, ale mniejsze (1/10 uncji) mają znacznie zawyżone ceny.
Lexsander

Postprzez Toligniew » 28 Mar 2011, 16:30

W odp na pierwsze pytanie :-)
Moim zdaniem jeśli ktoś ma sklep w centrum miasta ( a nie w mieszkaniu) i zawsze wystawia faktury VAT to można mu zaufać. Poza tym ja akurat cenie sobie bezpośredni kontakt i rozmowę. Czasem mogłem podjechać o 20 tej i sklep był otwarty tylko dla mnie - przyznacie, że to duży komfort.
Co do cen. Nie wiem kiedy było tam drogo ale przy większych zakupach zawsze udało mi się dostać cenę o której gdzie indziej mogłem pomarzyć. Dodatkowo, mam gwarancję odkupu mojego złota więc za rok nie będę musiał się z tym plątać po poczcie itp. Kiedyś kupowałem w e-monety i e- numizmatyka, tam jest znacznie drożej i nie miałem takiej oferty cenowej także póki co jestem zadowolony z zakupów u "Hyatha"
Toligniew

Postprzez GoldBlog » 28 Mar 2011, 17:18

Toligniew napisał(a):W odp na pierwsze pytanie :-)
Moim zdaniem jeśli ktoś ma sklep w centrum miasta ( a nie w mieszkaniu) i zawsze wystawia faktury VAT to można mu zaufać.

jest wielu takich dealerów

Toligniew napisał(a):Co do cen. Nie wiem kiedy było tam drogo ale przy większych zakupach zawsze udało mi się dostać cenę o której gdzie indziej mogłem pomarzyć. Dodatkowo, mam gwarancję odkupu mojego złota więc za rok nie będę musiał się z tym plątać po poczcie itp. Kiedyś kupowałem w e-monety i e- numizmatyka, tam jest znacznie drożej i nie miałem takiej oferty cenowej także póki co jestem zadowolony z zakupów u "Hyatha"

Skoro wyraźnie napisałem, że było drogo i są dostępne comiesięczne zestawienia cen dealerów na blogu to temat jest już zamknięty - wystarczy spojrzeć.
To, że było taniej niż w E-numizmatyce, od której zwyczajowo droższa jest tylko Mennica Polska to nie powód do zachwytów.

Poza tym emonety i e-numizmatyka to to samo:)
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez srebrnik » 28 Mar 2011, 23:54

Trochę nie rozumiem. Wszystkie te monety bulionowe sprzedawane przez Hyath można kupić 20% taniej na allegro.
srebrnik

Miejscowość: Warszawa

Postprzez krzych » 29 Mar 2011, 07:55

robiłem zakupy u tego sprzedawcy przez allegro w opcji licytacji - nie "kup teraz"; ceny zdecydowanie atrakcyjne, a same transakcje przeprowadzane wzorowo. ja moge polecić i wg mnie nie jest to drogi sprzedawca (biorąc pod uwagę zakupy poprzez jego konto na allegro, nie przez sklep),
krzych

Postprzez inwestor » 29 Mar 2011, 11:39

Kupiłem od Hyath 2 złote sztabki uncjowe w cenie wylicytowanej niewiele ponad spot przy danym kursie USD/PLN. Dostawa była co do dnia uprzedzona informacją kurierską. Taki sposób transakcji spełnia w mojej ocenie wszystkie dobre praktyki w tym biznesie i potwierdza udzielony kredyt zaufania.
Istotą zakupów terminowych jest cena za jaką kupujemy, którą, jeśli licytujemu, łatwo porównać z ceną spotową, a tym samym ocenić wielkość prowizji dealerskiej, oraz termin dostawy, który dla rynku złota inwestycyjnego nie jest aż tak istotny. Osobiście i tak preferuję opcję przechowywania w skarbcu dealera z opcją odkupu na żądanie. Szukającym większej płynności aktywów polecam EUREX.
inwestor

Postprzez Sceptyk » 29 Mar 2011, 19:54

inwestor napisał(a):Kupiłem od Hyath 2 złote sztabki uncjowe w cenie wylicytowanej niewiele ponad spot przy danym kursie USD/PLN. Dostawa była co do dnia uprzedzona informacją kurierską. Taki sposób transakcji spełnia w mojej ocenie wszystkie dobre praktyki w tym biznesie i potwierdza udzielony kredyt zaufania.
Istotą zakupów terminowych jest cena za jaką kupujemy, którą, jeśli licytujemu, łatwo porównać z ceną spotową, a tym samym ocenić wielkość prowizji dealerskiej, oraz termin dostawy, który dla rynku złota inwestycyjnego nie jest aż tak istotny. Osobiście i tak preferuję opcję przechowywania w skarbcu dealera z opcją odkupu na żądanie. Szukającym większej płynności aktywów polecam EUREX.

Czy to oznacza, że kupiłeś te 2 sztabki w formie terminowej? Jeżeli tak, to czy dostarczyli dokładnie to co zamówiłeś, czy wysłali sztabkę innej firmy? Bo widzę na ich aukcjach, że zastrzegają sobie możliwość wysłania sztabki innych firm (chociaż obie w formie "certicard" w przypadku aukcji kinebra). Pytam, bo rzeczywiście przy sprzedaży terminowej na allegro mają całkiem przyzwoite ceny. Tylko zawsze jest gdzieś ta obawa, że po tych 3 miechach powiedzą "sory, nie ma towaru, oddajemy kasę" i weż tu się wykłócaj w takiej sytuacji.
Sceptyk

Re: Hyath - opinie

Postprzez xarn001 » 04 Kwi 2011, 11:34

Witam!

Ja tak samo jak kolega Toligniew jestem z okolic Andrychowa, do Hyath mam 10km więc też czasem tam bywam osobiście.
Nie wiem jakie mają marże na zlocie, gdyż na złoto mnie nie stać, aczkolwiek wiem jak stoją ze srebrem.
A stoją bardzo nie ciekawie :D Rąbią takie marże, że łeb z karku spada, aczkolwiek obsługi klienta trzeba naprawdę pogratulować.

Tak jak wyżej wspominam nie rozumiem tylko tych cen srebrnych bulionówek.

Pozdrawiam! :)
xarn001

Postprzez nutty » 05 Kwi 2011, 22:45

Jak napisał sceptyk, ceny niskie, jednak ryzyko powoduje dlugi czas dostawy
nutty

Postprzez TecNik » 11 Maj 2011, 16:10

Jak sądzicie, czy można odwołać u nich zamówienie krugerranda w ofercie dostawy 45 dni?

Bo wygrałem aukcje na allegro i przelałem pieniądze ale potrzebuję niestety szybko odzyskać te pieniądze i nie wiem czy jest szansa, że oni to anulują i przeleją z powrotem.

Jak to wygląda z perspektywy prawa konsumenckiego?

Z regulaminu:

Firma Hyath stara się o ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług z tego względu każdy z naszych Klientów ma możliwość zwrotu zakupionego towaru w przeciągu 10 dni od momentu otrzymania przedmiotu.

Czyli teoretycznie nie powinno być problemu odwołaniem zamówienia, tym bardziej, że jeszcze go nie wysłali więc to dla nich mniejszy problem. Jak uważacie?

Pytam tutaj bo pisałem do nich wczoraj, dzisiaj i jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
TecNik

Postprzez Adaś » 11 Maj 2011, 18:36

rzuć okiem :)
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta ... ienie.html
generalnie jeśli jest w porządku to przyjmie rezygnację i odda pieniądze bez konsekwencji :)
Adaś

Postprzez plucky » 11 Maj 2011, 22:32

A ja napiszę kontrowersyjnie, że dealer nie powinien zwrócić kasy. Cena srebra po 145, kupuję czekam na dostawę zgodnie z umową 21 dni a po tych 21 dniach okazuje się, że srebro jest po 125. Odsyłam to po 145, zamawiam nowe po 125 i się śmieję tak ? Ale jakby cena poszła do 165 przykładowo to mój czysty zysk. Zero ryzyka straty bo w pierwszym wypadku najwyżej nic nie zarobię. :| Pachnie cwaniactwem

Edit: Z resztą o czym tu dyskusja:
Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:
...
3) umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym,
plucky

Postprzez marcin2828 » 17 Maj 2011, 23:20

Witam, słyszalem ze firma hyath jest bardzo solidną firmą i tak jest w rzeczywistosci bo złoto dostalem na czas , wkurza mnie tylko to ze nie odpisali mi na zaden mój mail no cóz i tak się zdarza :)
Słyszalem tez że firma Hyath nieżle obraca naszymi pieniążkami a mianowicie własciciel inwestuje w złoto wirtualne czyli jakis Forex czy cos takiego , na początku sporo zarobił ale teraz podobno podkreslam podobno duzo stracil i sprzedaje teraz złoto na allegro 500 zł taniej niz stoi złoto na giełdzie żeby załatac dziurę w swoim budzecie! Czy ktoś słyszał cos podbnego o Hyath?? Bo jak tak jest to niestety nie będe kupował u niego złota bo mysle ze niedługo może być żle u niego :) :(
marcin2828

Postprzez GoldBlog » 18 Maj 2011, 06:22

marcin2828 napisał(a):Witam, słyszalem ze firma hyath jest bardzo solidną firmą i tak jest w rzeczywistosci bo złoto dostalem na czas , wkurza mnie tylko to ze nie odpisali mi na zaden mój mail no cóz i tak się zdarza :)
Słyszalem tez że firma Hyath nieżle obraca naszymi pieniążkami a mianowicie własciciel inwestuje w złoto wirtualne czyli jakis Forex czy cos takiego , na początku sporo zarobił ale teraz podobno podkreslam podobno duzo stracil i sprzedaje teraz złoto na allegro 500 zł taniej niz stoi złoto na giełdzie żeby załatac dziurę w swoim budzecie! Czy ktoś słyszał cos podbnego o Hyath?? Bo jak tak jest to niestety nie będe kupował u niego złota bo mysle ze niedługo może być żle u niego :) :(

Trudno coś powiedzieć w temacie IMO nie przekreślałbym dealera, ale na pewno NIGDY nie kupowałbym jakiegokolwiek metalu w dostawie innej niż natychmiastowa. Gdyby Twoje informacje się potwierdziły, zakup u jakiegokolwiek dealera z problemami w dostawie na za 30-45 dni roboczych to coś na pograniczu hazardu i zwykłej głupoty.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Następna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 0 gości

• Reklama