• Reklama

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Hyath, zloto-lokacyjne.com.pl,srebro-lokacyjne.com.pl op

Postprzez pbart » 16 Gru 2011, 06:23

Silver napisał(a):@trevor, a kto powiedzial, ze oni naprawde sprzedaja te monety ponizej ceny spot? Moze po prostu ktos im podbija aukcje, jak sie uda doprowadzic dana aukcje do satysfakcjonujacej ceny, to odpuszczaja i dalej nie podbijaja, a jak cena im nie odpowiada, to aukcje wygrywa "zaufana" osoba, ale towar i kasa nigdy nie zmieniaja wlascicieli ;) ale to tylko jeden z domyslow... nie twierdze, ze tak wlasnie jest.

1) Hyath - albo jest geniuszem istnym maestro ekonomi, geniuszem matematycznym i królem GWP, Catalyst i NC. - co do czego śmiem mieć wątpliwości.

2) Albo jak wyżej (realnie) nigdy nie sprzedaje za niską cenę posługując się przy tym własnymi "botami" - co jest nie prawdą, "hyath" ustala swoje (śmieszne) ceny minimalne i tego się trzyma.

3) lub, nie jest punktem 1) a pomimo to w celu osiągniecią korzyści majątkowej zbiera od ludzi pieniądze by nimi obracać z nadzieją że wywiąże się z umowy i co więcej na tym zarobi - myślę że to może być odpowiedz, tylko przy tym pojawia sie pytanie - po jakim paśmie braku sukcesów (inwestycyjnych) wybuchnie bańka i hyath zbankrutuje?!

4) i przedstawiam jeszcze kolejną alternatywe - hyath poprostu przed laty obłowił się złotem za dziś "marne pieniądze", a teraz je zbywa - czas oczekiwania 45-60dni roboczych jest tylko po to by potrzymać Klientów w niepewności. :)
pbart

Reklama

Postprzez GoldBlog » 16 Gru 2011, 07:19

Okej, Panowie:), ale nie zbaczajcie z tematu bo zaczynają z tego wychodzić nie opinie o Hyath + odnogi, a "spekulacje i domysły" lub "luźne gadki o dealerze". Takie spekulacje w naszym gronie są nawet całkiem na miejscu, ale prosiłbym o odpowiedni wątek w dziale z wydarzeniami dotyczącymi metali lub jakimś podobnym.

Tu proponuję zostawić miejsce na opinie po transakcjach.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez bazyl21 » 21 Gru 2011, 21:15

admin: proszę o uzupełnienie daty złożenia zakupu i wskazanie o jakie sztabki chodzi. viewtopic.php?f=4&t=424 zarzut jest poważny stąd tym bardziej prosimy o uzupełnienie, tak aby można było podważyć opinię - mieliśmy parę przypadków nieuczciwej konkurencji stąd ten wymóg.

edit2: użytkownik nie zaktualizował opinii tak, żeby była zgodnie z zasadami, miesiąc to nie data, a sztabki to nie konkretny towar. Nie zareagował również na maila z uwagą, żeby zaktualizować komentarz zgodnie z zasadami forum. Prawdopodobnie krecia robota, bo komentarz był bardzo negatywny. Kasuję treść.
bazyl21

Re: Hyath, zlok.com.pl, slok.com.pl, Zlotoisrebro.com opinie

Postprzez Sceptyk » 01 Sty 2012, 22:38

Dziś z ciekawości zajrzałem na aukcje Hyath na allegro. Ciekawa zmiana w zasadach dostawy terminowej. Teraz jest to 45-60 dni. To już jest niepoważne. No bo jak to, sprzedawcę będzie bolała głowa, to zdecyduje, że wyśle towar 3 tygodnie później?

Pomijając już kwestie sensowności dostawy terminowej, to jasno postawiony termin dostawy (45 dni, jak było wcześniej) sprawiał chociaż wrażenie, że obowiązują jakieś jasne zasady (płacę teraz, dostaję towar za 9 tygodni). A tak to się zaczyna wolna amerykanka (płacę teraz, dostanę może za 9, może za 12 tygodni, a jak będzie obsuwa, to może i za 16 tygodni).

Dla desperatów korzystających z takiej formy zakupów na allegro mała uwaga. Program Ochrony Kupujących wymaga przedstawienia świstka od policji/prokuratury w terminie max. 120 dni od zakończenia aukcji. Na taki świstek możemy czekać nawet 30 dni, więc w praktyce od zakończenia aukcji do rozpoczęcia kroków zmierzających do odzyskania swojej kasy nie powinno minąć więcej niż 90 dni. Także przy 60 dniowym terminie dostawy (liczonym od daty wpłynięcia pieniędzy, czyli nawet kilka dni po zakończeniu aukcji) nie ma co za bardzo zwlekać jak sprzedawca będzie się spóźniał.

BTW, ich sklep nazywa się "Sklepik z Marzeniami". Bardzo adekwantnie :)
Sceptyk

Postprzez futhark » 26 Sty 2012, 13:48

Moje doświadczenia z firmą Hyath są następujące:
zamówienie: orzeł 1oz AU, dnia 10-11-2011, opłacone po długim weekendzie, czternastego. Przyjęte przez firmę 16-11-2011 - dość długo jak na przelew, ale bez przegięcia. Informacja o przyjęciu wpłaty 21-11-2011. Dzwoniłem po upływie 44 dni roboczych (19-01-2012), dzięki czemu dowiedziałem się, że wysyłka planowana jest na poniedziałek 23-01-2012. Towar przybył dnia następnego.
Zapakowany dobrze, opisany poprawnie, dodano fakturę (bez błędów:)).
Reasumując: wszystko gra.
Zdziwiło mnie jedynie to, że moneta ma awers w jedną stronę, a rewers "do góry nogami", to znaczy po odwróceniu wokół osi pionowej patrzymy na odwrócone orły. Mam nadzieję, że tak powinno być;)

PS. Stresu trochę było, bo zarówno ceny się zmieniały, jak i sporo było doniesień o zawalaniu dostaw terminowych... nie wiem czy jeszcze kiedyś się porwę na taką formę dostawy.
futhark

Postprzez Johnny » 26 Sty 2012, 14:57

futhark napisał(a):Zdziwiło mnie jedynie to, że moneta ma awers w jedną stronę, a rewers "do góry nogami", to znaczy po odwróceniu wokół osi pionowej patrzymy na odwrócone orły. Mam nadzieję, że tak powinno być;)

To jest standard przy amerykańskich orłach. Powinieneś trzymać ją po bokach i tak odwracać.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez futhark » 26 Sty 2012, 15:51

Johnny napisał(a):To jest standard przy amerykańskich orłach. Powinieneś trzymać ją po bokach i tak odwracać.

Dzięki. Tak naprawdę zaraz po stwierdzeniu tego dziwnego zjawiska sprawdziłem jak amerykanie na youtubie kręcą swoimi monetami - utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nie kupiłem chińskiej podróbki.
Zwróciłem na to uwagę głównie dlatego, że ktoś tu ostatnio na forum opisywał "odwróconego" Krugerranda jako kuriozum.
futhark

Re: Hyath, zlok.com.pl, slok.com.pl - opinie

Postprzez Achilles » 28 Mar 2012, 21:15

Witam, czy ktoś w ostatnim czasie robił zakupy w sklepie złoto-lokacyjne?? W rankingu goldbloga ich nie ma, ale w innych rankingach już są uwzględnieni. Mają ofertę z dostawą 1-5 dni. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

GB: :) bardzo mi miło, ale nie mam porównywarki -> to Johnnego:) Na głównym sklepie mają 3-14 dni roboczych, a w regulaminie tego, który podałeś 1-7 dni roboczych. 3 różne terminy u jednego sprzedawcy:)
Achilles

Postprzez Johnny » 29 Mar 2012, 09:35

Achilles napisał(a):Witam, czy ktoś w ostatnim czasie robił zakupy w sklepie złoto-lokacyjne?? W rankingu goldbloga ich nie ma, ale w innych rankingach już są uwzględnieni. Mają ofertę z dostawą 1-5 dni. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

GB: :) bardzo mi miło, ale nie mam porównywarki -> to Johnnego:) Na głównym sklepie mają 3-14 dni roboczych, a w regulaminie tego, który podałeś 1-7 dni roboczych. 3 różne terminy u jednego sprzedawcy:)

Wbrew ewentualnym spekulacjom - GoldBlog i Ja to dwie różne osoby. Nawet nie widzieliśmy się na oczy. ;)

Hyatha i jego sklepów nie ma w rankingu ceny-zlota ze względu na opinie, które można o nich poczytać właśnie na tym forum.
Johnny
Administrator

Postprzez DuduBiton77 » 11 Kwi 2012, 18:34

Witam.Chcę opisać w jaki sposób Hyath przeprowadza transakcje na własnym przykładzie.Sprawa jest niezakończona i kto wie czy nie znajdzie finału na policji.

Kupiłem dwie monety Kruggerand 1 uncjowe poprzez licytację w popularnym serwisie Allegro.Monety były w dostawie terminowej odpowiadało mi to ze względu na niższą cenę. Przelałem na konto firmy Hyatt pieniążki za towar i cierpliwie czekałem.Na kilka dni przed zakończeniem terminu postanowiłem zadzwonić by przypomnieć się i dopytać kiedy mam oczekiwać kuriera z monetami.Poinformowano mnie, że termin jeszcze nie upłynął i że dostanę monety w przyszłym tygodniu. Po 2-3 dniach dostałem maila w którym informowano mnie, że firma Hyatt straciła przesyłkę na 120 uncji złota i teraz zmienia sposób dostaw co wiąże się z wydłużeniem terminu o 5 do 15 dni roboczych.W ramach rekompensaty dostanę bonus 100 pln przy kolejnym zakupie lub w przypadku sprzedaży dostanę u nich cenę wyższą niż w skupie NBP. Uznałem, że to dosyć uczciwe i spokojnie oczekiwałem dostawy.Minęły 3 tygodnie i nie dostałem żadnej informacji od firmy Hyatt.Postanowiłem zadzwonić i zapytać dlaczego nie dostałem monet za które zapłaciłem.Pan w słuchawce powiedział, że zbada sprawę i do mnie oddzwoni w ciągu dwóch, trzech godzin.Nie zadzwonił.Minęły święta zadzwoniłem ponownie do firmy Hyatt znowu usłyszałem, że zbadają sprawę i zadzwonią do mnie za 2,3 godziny.Nie zadzwonili.. Co mogłem sobie pomyśleć w takiej chwili? Co każdy z Was by sobie pomyślał? Postanowiłem, że zanim udam się na komendę policji spróbuję jeszcze ich trochę pomolestować telefonami. Dzwoniłem na wszystkie dostępne numery w końcu po jakimś czasie ktoś do mnie oddzwonił i powiedział, że strasznie się dobijam więc chcą mnie poinformować, że dostawa zostanie przesunięta o kolejne 3 tygodnie.Po czym zapytano mnie jakie wogóle monety zamówiłem i ile to uncji złota:)Szczęka mi opadła kiedy usłyszałem to pytanie..Czy to możliwe, że poważna firma zajmująca się obrotem złotem i obracająca takim wielkim kapitałem nie wie nawet jakie monety i ilo uncjowe ma kupić i wysłać któremu klientowi?!(i gdyby się starali zrealizować to zlecenie to czy zadawaliby takie pytanie???) Na jakich więc zasadach ta firma działa??

Na waszym blogu czytałem, że ktoś żalił się, że zamówił 6 monet a dostał tylko 3 to by się mniej więcej pokrywało z tym co właśnie przekazuję..Nikt nic nie wie w tej firmie -czeski film

Podjąłem decyzję, że jeżeli nie dostanę monet w tym kolejnym określonym terminie to od razu idę na policję.Przelałem w grudniu pieniądze i do tej pory nie dostałem towaru- wszystkie terminy są łamane, klienta traktuje się niepoważnie mówiąc mu, że za chwilę dostanie telefon po czym nikt nie oddzwania reagują dopiero jak klient nachalnie zaczyna dopominać się o coś za co zapłacił.

Myślę, że policja sprawdzi czy faktycznie zaginęła przesyłka 120 uncji (musi być to przecież udokumentowane) wydaje mi się, że jest to jakiś wybieg by w nieskończoność przedłużać moment wysłania monet o czym zresztą można przeczytać na waszym forum bowiem jest mnóstwo wpisów w których klienci skarżą się, że notorycznie przesuwano w nieskończoność termin wysyłki i robione jest to już od dawna.. Przyznaję, że gdybym wcześniej trafił na to forum to nigdy bym nie zostal klientem firmy Hyath.Poprostu staram sie wybierać to co najlepsze czyli firmy, które traktują klienta poważnie wiedząc, że po udanej transakcji klient będzie ich dalej reklamował a także, że będzie dalej korzystał z ich usług.Cieszę, się że istnieje takie forum w którym można dowiedzieć się gdzie najlepiej kupować złoto w sposób pewny,szybki i bezpieczny.

GB: proszę o uzupełnienie posta zgodnie z zasadami tego działu - brakuje daty. W przypadku braku uzupełnienia informacji w tym poście lub kolejnym post może zostać skasowany od 17.04.2012

Dziękuję za uzupełnienie. Pozdrawiam.
DuduBiton77

Postprzez DuduBiton77 » 12 Kwi 2012, 20:59

Uzupełniam:

Aukcje z 7 grudnia 2011 roku numery aukcji : 1974297490 , 1974297487

W sumie 2 monety Kruggerand każda 1 uncjowa.

Wpłaty potwierdzone mailowo przez firmę Hyatt 12 grudnia 2011 roku.
DuduBiton77

Postprzez marcin2828 » 17 Kwi 2012, 13:35

Faktycznie firma Hyath zaczyna miec kłopoty z dostarczeniem towaru proponuje przejrzec ich opinie na allegro 3 negatywy jeden po drugim , podaje link:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=10465949

Pozatym bardzo podejrzane jest to że strasznie dużo wystawili aukcji jak nie było ich na allegro ponad 2 miesiące, myslę że chyba przeinwestowali pieniądze klientów , obrót cudzymi pieniedzmi jest niebezpieczny :(
pozdrawiam
marcin2828

Postprzez marcin2828 » 21 Kwi 2012, 10:08

I nastepne negatywy , tutaj klient trafił w sedno sprawy :)
http://allegro.pl/show_user.php?uid=10465949
pozdrawiam

Moderator: Prosimy przy takich linkach o przeklejenie treści komentarza oraz numeru aukcji. Po jakimś czasie nowe komentarze przykryją stare w allegro i z samego linka nie będzie wiadomo o co chodzi.
marcin2828

Postprzez Johnny » 22 Kwi 2012, 00:38

W komentarzach użytkownika Hyath-SC pojawiają się nowe kwiatki. Oto dziś za aukcje o numerach 2008490232 i 1998962926 kupujący wystawił negatywa o treści:

Radze wszystkim kupującym zapoznać sie z tym faktem. Sztabka złota zakupiona 18.12.2011r. Wpłata tego samego dnia. Do dnia 21.04.12r. brak dostawy zakupionego przedmiotu. Tymczasem innym kupującym Sprzedający oferuje dostawe w 24 H.Wniosek prosty.

Jak się broni Hyath? A no tak samo jak kiedyś na naszym forum czyli niemerytorycznie obrażając kupującego:

Błędne założenia bywają niebezpieczne - na ich podstawie wzmacnianej przez inne produkty własnego inflacyjne ego można zbudować nawet wielopiętrowy wieżowiec o wielu oknach i drzwiach - do których prawda ani nie zaglądnie ani nie zapuka .

Skąd ten przypływ poezji, prozy, filozofii i psychoanalizy u dealera? Warto zauważyć, że poeci i filozofowie są z natury biedni. ;)
Johnny
Administrator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama