• Reklama

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Hyath, zloto-lokacyjne.com.pl,srebro-lokacyjne.com.pl op

Postprzez Silver » 02 Lis 2011, 16:56

Zadzwon do nich i nie pytaj tym razem o termin dostawym, ale stanowczo daj do zrozumienia, ze maja dwa dni, aby zwrocic wplacona przez Ciebie kwote plus odsetki.... (przynajmniej tyle, ile moglbys zarobic z tej kwoty na zwyklej lokacie).
Silver

Reklama

Postprzez ervyll » 02 Lis 2011, 20:47

Haha, owszem padła taka propozycja, wiem że to byłoby firmie Hyath na rękę - obracać moimi pieniędzmi przez 3 miesiące, a potem zwrócić. Ja zostałbym w takim wypadku ze stratą 20% bo tyle bym musiał teraz dopłacić przy obecnych cenach. Wiem, lepiej odzyskać wpłaconą kwotę niż zostać z niczym :(
No nic, poczekam jeszcze ten 1 tydzień, po tym czasie rozpocznę negatywną kampanię reklamową firmy Hyath.
ervyll

Postprzez makdawid » 02 Lis 2011, 21:43

Mam nadzieję, że nie wstrzymują transakcji z powodu tego, co już napisałeś na ich temat na Forum :oops: Powodzenia!
makdawid

Postprzez kadamski » 02 Lis 2011, 21:51

Mam dokładnie ten sam problem z dostawą. Identyczne opóźnienie. 45 dni to 45, nie 50, nie 60... Czyżby ktoś przywłaszczył sobie moje pieniądze?
kadamski

Postprzez Slavko » 11 Lis 2011, 13:35

Ostatnio wchodząc na stronkę zloto-lokacyjne.com.pl zauważyłem info na temat tego, że od 1.12 będzie u nich dostępna dostawa w ciągu 48h. Myślę, że to dobrze, że ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i jest to dobry znak powrotu do normalności.
Slavko

Postprzez ervyll » 11 Lis 2011, 15:11

Moja epopeja dobiegła końca, dostałem swoje monety. Ogólnie muszę powiedzieć, że pan Michał słowa dotrzymał, miała być dostawa w tym tygodniu i była (w dwóch ratach, hehe). Jako gratis do każdej przesyłki dołączona była monetka z Grabowa. Zamiast Kangura 2011 dostałem 2012, nawet lepiej bo ładniejszy. Jedyny minus to to, że Kangur wygląda jakby był dziabnięty jakimś szpikulcem między nogami (może ktoś dowcipny w mennicy chciał mu coś dorobić ), ale że to moneta bulionowa a nie kolekcjonerska to machnąłem na to ręką. Gdyby nie problem z dostawą i dziabnięty Kangur to pewnie wystawiłbym inną ocenę, a tak to tylko 3,5 na 5 możliwych.
Mimo wszystko życzę firmie Hyath powodzenia ;)
ervyll

Postprzez krzysliw42 » 27 Lis 2011, 21:13

W tym tygodniu kupiłem na Allegro 2 monety z dostawą terminową (45 dni). Cena jest bardzo dobra ( ok.5.300 zł. za uncję). To jednak mnie trochę martwi, ponieważ chciałbym ich kupić więcej a z doświadczenia wiem, że za dobre transakcje bardzo często kończą się żle. Prześledziłem wszystkie opinie na tym blogu z których wynika, że Firma ta jest rzetelna i jak do tej pory wywiązuje się z zamówień. Moje wątpliwości wynikają z tego, że moja wylicytowana kwota za uncję cały czas jest poniżej aktualnej ceny złota na rynkach. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest możliwe?
krzysliw42

Postprzez Sceptyk » 27 Lis 2011, 22:03

krzysliw42 napisał(a):W tym tygodniu kupiłem na Allegro 2 monety z dostawą terminową (45 dni). Cena jest bardzo dobra ( ok.5.300 zł. za uncję). [...] Moje wątpliwości wynikają z tego, że moja wylicytowana kwota za uncję cały czas jest poniżej aktualnej ceny złota na rynkach. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to jest możliwe?

No cóż, właśnie udzieliłeś tej firmie 3-miesięcznego kredytu na 10 tys. zł z oprocentowaniem 0%. I to nie 0% z haczykami, ale prawdziwe 0%. Firma tą kasą będzie obracała i generowała zysk (przynajmniej takie jest założenie). Jeżeli wszystko idzie ok, to nie ma problemu, nawet niewielkie wachania kursów jej nie zaszkodzą, bo chętnych na udzielanie takich atrakcyjnych kredytów nie brakuje, a obracając tą kasą firma jest w stanie wypracować konkretny zysk.

Ale widzimy przecież, co się potrafi dziać z kursami złota. Za te 9 tygodni cena może być 15% niżej albo 15% wyżej. W wypadku paniki mogą się pojawić problemy z dostępnością. Ludzie mogą przestać kupować w dostawie terminowej i firma może stracić płynność finansową. A całość ryzyka ponosisz ty. Dlatego jest to możliwe.
Sceptyk

Postprzez sandwind » 30 Lis 2011, 10:32

Tez zakupilem 1oz. Narazie wrazenienia negatywne bo nie odpowiada na majla. Jak benda problemy to sie osobiscie przejade do Andrychowa
sandwind

Postprzez TheTruth » 06 Gru 2011, 13:34

skasowano. Regulamin pkt. 16.
nie znamy się, a to pierwszy post na forum i od razu w 3 dni dostaliśmy 3 zachwyty nad tą firmą. Inni dealerzy też dostają komentarze od świeżo zarejestrowanych, ale nie 3 pochlebne posty w 3 dni i to w dodatku KAŻDY z tych postów to pierwszy na tym forum i każdy po 1 linijce.

Możemy się mylić, stąd chętnie poznamy opinię, ale już po zadomowieniu się na naszym forum i sensownych postach w innych działach. Uprzedzam - potrafimy rozpoznać nabijaczy postów.

update: podejrzenia okazały się słuszne Ci "forumowicze" już nigdy się do nas nawet nie zalogowali
TheTruth

Postprzez kropek11 » 07 Gru 2011, 08:37

skasowano. Regulamin pkt. 16.
nie znamy się, a to pierwszy post na forum i od razu w 3 dni dostaliśmy 3 zachwyty nad tą firmą. Inni dealerzy też dostają komentarze od świeżo zarejestrowanych, ale nie 3 pochlebne posty w 3 dni i to w dodatku KAŻDY z tych postów to pierwszy na tym forum i każdy po 1 linijce.

Możemy się mylić, stąd chętnie poznamy opinię, ale już po zadomowieniu się na naszym forum i sensownych postach w innych działach. Uprzedzam - potrafimy rozpoznać nabijaczy postów.

update: podejrzenia okazały się słuszne Ci "forumowicze" już nigdy się do nas nawet nie zalogowali
kropek11

Postprzez pini » 15 Gru 2011, 12:09

Witam
To mój pierwszy post, dotąd raczej czytałem.
Z Hyathem początkowo układało sie dobrze, a nawet bardzo dobrze - a w tej chwili jest tak, że w ostatniej dostawie, opóźnionej już nawet nie powiem ile, otrzymałem połowę zamówionych monet.
Na maile przestano odpowiadać - co wcześniej się nie zdarzało.
Czy macie moze jakąs wiedzę o tym, co sie z nimi dzieje?
Pozdrawiam
p
Moderator: Prosimy o uzupełnienie informacji - co zostało zamówione oraz kiedy. Trochę więcej szczegółów.
viewtopic.php?f=4&t=424
pini

Postprzez trevor » 15 Gru 2011, 13:42

Oni są jakoś powiązani z dominus ars - wzajemnie się wychwalają (na allegro w komentarzach). A co się dzieje? Jak długo można sprzedawać złote bulionówki po 5300 minus prowizja allegro (nawet jeśli mają dogadaną niższą niż 2%). Nawet jeśli wczoraj zrobili zakupy na max dołku Au, to i tak są pod krechą. ja już pomału żegnam się z zapłaconym krugerrandem - ostatnia "nadzieja" to kolejna rzeź złota i spot na 1400$
trevor

Postprzez pini » 15 Gru 2011, 13:44

Oto szczegóły:
1. Monety złote, bulionowe jednouncjowe
2. Faktura z 1szej połowy sierpnia
3. 3 monety pojawiły się w zeszłym tygodniu, próby dopytywania się, gdzie są pozostałe 3 tym razem kwitowane sa milczeniem.
pini

Postprzez Silver » 16 Gru 2011, 05:39

@trevor, a kto powiedzial, ze oni naprawde sprzedaja te monety ponizej ceny spot? Moze po prostu ktos im podbija aukcje, jak sie uda doprowadzic dana aukcje do satysfakcjonujacej ceny, to odpuszczaja i dalej nie podbijaja, a jak cena im nie odpowiada, to aukcje wygrywa "zaufana" osoba, ale towar i kasa nigdy nie zmieniaja wlascicieli ;) ale to tylko jeden z domyslow... nie twierdze, ze tak wlasnie jest.
Silver

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama