• Reklama

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Hyath + Zloto Lokacyjne - opinie

Postprzez yam » 22 Sie 2011, 20:26

Zakupiem z allegro 1u zlota w dostawie terminowej.
Co prawda czekalem lacznie 64 dni (oczywiscie dni roboczych mniej), ale za to cena byla swietna - a tym bardziej, ze akurat w tym czasie byly ogromne wzrosty (dealer jednak wywiazal sie z umowy i wyslal monete, zamiast robic zwrot).
Jedynie do czego moglbym sie przyczepic to inna waluta monety niz byla podana na allegro (zamiast euro Philharmonik ma Szylingi), no ale faktycznie podawali, ze moneta moze miec inny rocznik - a co za tym idzie i inna walute.
Nie jest to jakas wada, bo glownie rozchodzi sie o wartosc zlota, ale zeby byc w 100% szczery musialem o tym wspomniec.

Podsumowujac dealer godny polecenia, dostawa terminowa do przemyslenia (spora oszczednosc, ale jednak czas oczekiwania sie moze przedluzyc).
yam

Reklama

Postprzez makdawid » 22 Sie 2011, 21:21

Ja jestem w trakcie oczekiwania, minęło raptem kilka/kilkanaście dni, a te same monety są ponad 1000 PLN droższe, dlatego trochę się "boję" czy wywiążą się z umowy. Ale właśnie to będzie dla mnie wyznacznikiem profesjonalizmu bądź dziadostwa. ;) Na pewno dam znać jak się sprawy mają, na razie jestem bardzo zadowolony z kontaktu z firmą.
makdawid

Postprzez najbogatsi.pl » 05 Wrz 2011, 19:22

Bardzo dobry kontakt telefoniczny z firmą i ciekawie urządzony sklep stacjonarny w Andrychowie. Z dealerów obecnych na allegro to właśnie Hyath sprzedaje najwięcej.
najbogatsi.pl

Postprzez Johnny » 13 Wrz 2011, 15:30

A ja znów jestem niezadowolony. Chciałem zamówić sobie uncję filharmonika ze zloto-lokacyjne.com.pl. Próbuję się zarejestrować i po wypełnieniu formularza i kliknięciu "zarejestruj" strona się zatkała i przeglądarka przestała odpowiadać. Próbowałem na Firefoxie i Safari - efekt ten sam. Dopiero na Chrome udało mi się po kilku minutach doczekać momentu, gdy strona powiedziała, że jestem zarejestrowany.

Pierwsze wrażenie z pozycji klienta niezbyt pozytywne.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez silver30 » 13 Wrz 2011, 16:04

Johnny napisał(a):A ja znów jestem niezadowolony. Chciałem zamówić sobie uncję filharmonika ze zloto-lokacyjne.com.pl. Próbuję się zarejestrować i po wypełnieniu formularza i kliknięciu "zarejestruj" strona się zatkała i przeglądarka przestała odpowiadać. Próbowałem na Firefoxie i Safari - efekt ten sam. Dopiero na Chrome udało mi się po kilku minutach doczekać momentu, gdy strona powiedziała, że jestem zarejestrowany.

Pierwsze wrażenie z pozycji klienta niezbyt pozytywne.

Z ciekawości sprawdziłem u mnie na Firefoxie działa prawidłowo.
silver30

Postprzez Johnny » 13 Wrz 2011, 16:13

silver30 napisał(a):Z ciekawości sprawdziłem u mnie na Firefoxie działa prawidłowo.

Widocznie mają problemy z makami. Na oko wygląda to na przeładowanie strony skryptami.
Johnny
Administrator

Re: Hyath + zlok.pl + slok.pl - opinie

Postprzez Johnny » 29 Wrz 2011, 14:27

Zamówiłem w końcu 1 oz złotego filharmonika przez stronę zloto-lokacyjne.com.pl i nie obyło się bez stresu po mojej stronie. W skrócie:

Plusy:

+ Można na bieżąco śledzić kursy i próbować nieco grać na cenie monety. Miałem otwarte ceny walut na forexie i metali na kitco. Udało mi się wstrzelić w lokalny dołek na USD/PLN i kupić 200 zł taniej niż z marszu.

+ Moneta w kapslu, zapakowana w tyle kopert, że jak oddam je na makulaturę to zarobię na... no, na kolejną uncję złota nie ale na piwo będzie.

+ Stan monety bez zarzutu

Minusy:

- Niestety wbrew nazwie dostawa natychmiastowa nie oznacza sprzedawania monet na stanie. Jak się dowiedziałem w rozmowie telefonicznej, dopiero po zamówieniu sami zamawiają monety i dostają je 2 razy w tygodniu.

- Dostawa natychmiastowa w regulaminie to 2-14 dni roboczych. Niestety sprawdziłem to dopiero po zamówieniu. 14 dni roboczych! Jaki jest sens takiego terminu? 14 dni to 2 tygodnie ale 14 dni roboczych to tak jak ceny z końcówką .99 w sklepach - liczenie na to, że klient nie zauważy i się natnie.

- Kilka razy dzwoniłem do nich z pytaniem kiedy wyślą. Za każdym zwodzili mnie innym terminem. Ciągle odwlekali wysyłkę, doczekałem się monety dopiero po prawie 2 tygodniach.

- Kontakt mailowy praktycznie żaden. Gdybym nie dzwonił i nie dopytywał się nikt nie raczyłby napisać co się dzieje z moim zamówieniem.

- Jak się dowiedziałem przez telefon - mają problemy z filharmonikami i rozmówca poradził mi, żeby ich nie zamawiać. To po co mają je na stronie?

Reasumując - wrażenie negatywne. Dostawa "natychmiastowa" jest tak naprawdę dostawą terminową (14 dni roboczych to prawie 3 tygodnie) i to niepewną gdy mają problemy z dostawami. Oszczędzone parę zł nie są warte stresu przez 2-3 tygodnie czy dostanę zamówione złoto. Więcej nie będę kupował u Hyatha.

admin: Masz rację 2 tygodnie (a już tym bardziej 14 dni roboczych) to nie wysyłka natychmiastowa, a szybka dostawa terminowa. To samo zauważyłem u Mennicy Skarbowej. Mocno mi się to nie podoba, zwłaszcza, że jest kilku dealerów, którzy taką wysyłkę nazywają właśnie dostawą terminową.
Johnny
Administrator

Postprzez zloto-lokacyjne » 29 Wrz 2011, 17:44

Sprostowanie:

1.Szanowny Pan opłacił zamówienie w dniu 16.09.2011
2.Dostawa odbyła się w dniu 27.09.2011
3.Czas realizacji wyniósł zatem dokładnie 7 dni roboczych

Do Goldblog:

W dobrym tonie jest wypowiedź oparta na informacjach potwierdzonych lub przynajmniej próbnie zweryfikowanych poprzez kontakt z drugą stroną.

Z poważaniem,
Michał Jura

admin: w dobrym tonie jest czytanie ze zrozumieniem a potem pisanie, co Panu nie wyszło, nie napisałem, że tyle a tyle to trwało, tylko że taki a taki czas to nie jest wysyłka natychmiastowa, właśnie Pan potwierdził, że nie była to wysyłka natychmiastowa. Informacje weryfikuję przed zagrożeniem rekomendacją negatywną, a nie przy każdym negatywnym komentarzu, czyli kilkanaście razy tygodniowo - nie wiem jak komuś mogło przyjść do głowy, że weryfikuję każdy komentarz, odpisuję na każdy mail itp. czyli pro publico bono wysyłam ponad 150 maili tygodniowo.
Radzę ostrożniej się wypowiadać.
zloto-lokacyjne

Postprzez Johnny » 29 Wrz 2011, 18:32

zlotolokacyjne napisał(a):Sprostowanie:
1.Szanowny Pan opłacił zamówienie w dniu 16.09.2011
2.Dostawa odbyła się w dniu 27.09.2011
3.Czas realizacji wyniósł zatem dokładnie 7 dni roboczych

7 dni roboczych plus 2 weekendy to 11 dni. Dlatego napisałem "po prawie dwóch tygodniach". Być może powinienem był napisać "po ponad półtora tygodniu".

Co jest "natychmiastowego" w takiej dostawie natychmiastowej? Czy zamawiając np. karetkę lub straż pożarną też zaakceptowalibyście taką natychmiastowość?

Do minusów dorzucę jeszcze jeden punkt regulaminu. Czytamy:

Każdemu z naszych Klientów przysługuje prawo do reklamowania zakupionego towaru

Ale zaraz jest:

Z procedury reklamacyjnej [...] wyłączone są takie produkty jak złoto lokacyjne pod postacią złotych sztabek, srebro lokacyjne pod postacią srebrnych sztabek oraz złote i srebrne monety bulionowe.

To co można reklamować jeśli na stronie można zamówić tylko złote monety bulionowe i sztabki? Można reklamować jedynie produkty, których dealer nie sprzedaje.
Johnny
Administrator

Postprzez devega » 29 Wrz 2011, 18:38

Odnoszę wrażenie, że występująca od kilku m-cy sytuacja nieco przerosła firmę Hyath:

W dniu 22.06 zakupiłem poprzez allegro 4 złote uncjówki: 2x Maple i 2x Filharmonik w dostawie terminowej 45 dni. 23.06 dokonałem wpłaty. W dniu 29.06 otrzymałem informację o zaksięgowaniu wpłaty (pieniądze były księgowane 6 dni!). Dostawa powinna się odbyć w pierwszych dniach września. Po licznych telefonach, mailach i przesuwaniach terminu dostawy, w dniu 26.09 dostałem info, że mogą mi wysłać na razie 2xML. Na kilka maili z zapytaniem co z pozostałymi nie dostałem nadal odpowiedzi. ML otrzymałem w dniu 28.09, Filharmoników - brak.

Dodatkowo 12.07 zakupiłem jeszcze w ramach promocji 2x 1 oz Krugerrand, również w dostawie terminowej, pieniądze zaksięgowano 14.07, dostawa powinna się odbyć 17.09; pytania co do terminu dostawy również pozostają bez odpowiedzi...

chyba wyleczyłem się z dostaw terminowych...

Jednocześnie nie mogę nie dodać, że wcześniejsze zakupy od firmy Hyath odbyły się bezproblemowo.

Pozdrawiam,
DeVega

admin: poza tym komentarzem i wcześniejszym miałem na maila 2 narzekania na dostawę terminową w Hyath, na razie sprawa nie ma ciągu dalszego, ale przykro czytać narzekania, gdy dealerowi wcześniej szło całkiem dobrze.
devega

Postprzez zloto-lokacyjne » 29 Wrz 2011, 19:51

Do Johny:

Szanowny Panie,

Otrzymał Pan Towar zgodnie z terminem regulaminu,którego dobrą znajomością raczył się Pan już pochwalić.
Nie rozumiem zatem powodów Pańskiego niezadowolenia - zakupił Pan towar na określonych warunkach,'
i otrzymał go Pan na określonych warunkach.

Gdybyśmy ich nie dotrzymali - zadbalibyśmy o rekompensatę.
Zadbaliśmy o nią mimo wszystko - na mocy rozmowy telefonicznej otrzymał Pan zapewnienie iż przy kolejnym zamówieniu zostanie Pan potraktowany jak większy inwestor i nawet przy zakupie 1 uncji złota otrzyma Pan rabat jak osoba kupująca min. 25 Oz.

Warunki zakupy były znane.
Cena i termin dostawy był również znany a złożenie zamówienie w ZL oznacza zgodę na te warunki.

Zgadza się Pan świadomie na co coś - co czyni Pana nieszczęśliwym ?'
Jest taka przypadłość. Nazwy wymieniał nie będę, pomóc też nie potrafię - jest to mi obce.

Przypuszczam że rozzłościł Pan raczej moment wyboru nabycia tej monety - zakupił Pan WF praktycznie w najwyższej cenie w tym roku - przykro mi z tego powodu, gdyby czytał Pan choćby aktualności na ZL wiedziałby Pan iż jako jedyna firma na rynku dystansowaliśmy się do nagonki typu "uncja po 2000 $ za chwilę".

Korespondencję uważam za zamkniętą.
Michał Jura

P.S.

Terminy dostaw rażąco wydłużyły się - towar wysyłany niegdyś do 48 H, dostarczany jest od 2-14 dni.
Nie sposób tego zmienić. Obecnie Klienci np. oczekujący sztabki Kinebar mają do wyboru zamianę na sztabki Perth Mint lub wydłużenie oczekiwania do momentu w którym mennica znowu będzie łaskawa przyjąć nowe zamówienia (obecnie nie jest to możliwe).
zloto-lokacyjne

Postprzez Johnny » 29 Wrz 2011, 20:38

zlotolokacyjne napisał(a):Otrzymał Pan Towar zgodnie z terminem regulaminu,którego dobrą znajomością raczył się Pan już pochwalić.
Nie rozumiem zatem powodów Pańskiego niezadowolenia - zakupił Pan towar na określonych warunkach,'
i otrzymał go Pan na określonych warunkach.

Pomijając kilkakrotne telefoniczne zapewnienia, że moneta zostanie wysłana wcześniej.

zlotolokacyjne napisał(a):Zadbaliśmy o nią mimo wszystko - na mocy rozmowy telefonicznej otrzymał Pan zapewnienie iż przy kolejnym zamówieniu zostanie Pan potraktowany jak większy inwestor i nawet przy zakupie 1 uncji złota otrzyma Pan rabat jak osoba kupująca min. 25 Oz.

Faktycznie otrzymałem takie zapewnienie, jednak stres jaki miałem oczekując na przesyłkę i po raz kolejny dzwoniąc z pytaniem dlaczego jeszcze nie ma jeśli miała być wysłana wcześniej powoduje, że więcej nie zamówię.

zlotolokacyjne napisał(a):Zgadza się Pan świadomie na co coś - co czyni Pana nieszczęśliwym ?'
Jest taka przypadłość. Nazwy wymieniał nie będę, pomóc też nie potrafię - jest to mi obce.

Kultura tej wypowiedzi świadczy dobitnie o podejściu firmy do ludzi.

zlotolokacyjne napisał(a):Przypuszczam że rozzłościł Pan raczej moment wyboru nabycia tej monety - zakupił Pan WF praktycznie w najwyższej cenie w tym roku - przykro mi z tego powodu, gdyby czytał Pan choćby aktualności na ZL wiedziałby Pan iż jako jedyna firma na rynku dystansowaliśmy się do nagonki typu "uncja po 2000 $ za chwilę".

Nigdzie nie wspomniałem o spadkach i wzrostach jeśli nie liczyć tego, że za plus uznałem aktualizacje cen co minutę. Kupiłem 200 zł taniej niż najwyższa w tym roku cena właśnie dzięki częstej aktualizacji i śledzeniu kursu. Żal do sprzedawcy o spadki cen kruszców byłby irracjonalny i bezpodstawny.

Jednocześnie przepraszam sz. GoldBloga że na jego forum uczestniczę w przepychance. Z mojej strony zakańczam dyskusję. Każdy czytelnik oceni ją po swojemu.
Johnny
Administrator

Postprzez makdawid » 29 Wrz 2011, 20:42

Panie Michale, czy potrafi Pan jakoś wytłumaczyć bardzo długi czas księgowania wpłat? Przelewy dochodzą do Państwa najczęściej tego samego dnia, faktury wystawiane są nawet tydzień po wpłacie pieniędzy. Oznacza to wydłużenie czasu oczekiwania na towar do często ponad 50 dni. Dlaczego tak się dzieje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
makdawid

Postprzez GoldBlog » 29 Wrz 2011, 20:43

Johnny napisał(a):
zlotolokacyjne napisał(a):Zgadza się Pan świadomie na co coś - co czyni Pana nieszczęśliwym ?'

Kultura tej wypowiedzi świadczy dobitnie o podejściu firmy do ludzi.

Zagadam się, Hyath/zloto-lokacyjne.com.pl balansuje Pan na granicy bana czasowego w krótkim czasie znów zapomniał się Pan przy wypowiedzi. Kolejny post w tym tonie pójdzie do piachu + ban czasowy. Jest o włos.

Tej przepychanki już koniec.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez devega » 29 Wrz 2011, 21:12

o podejściu Pana Michała do ludzi świadczy jeszcze email, jaki otrzymałem wkrótce (o 20.10) po opisaniu swojego problemu na forum, jakby nie patrzeć stonowanego (biorąc pod uwagę prawie miesięczne opóźnienie):
Pan Michał podziękował mi za wpis, jednocześnie żałując, że dokonałem u niego zakupu i jednocześnie informując mnie, że każde moje ewentualne następne zamówienie zostanie odrzucone!; nie określił jednocześnie terminu realizacji dotychczasowego zamówienia.
Z całym szacunkiem, ale takiego stylu, podejścia do klienta nie mogę zaakceptować.
devega

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama