• Reklama

Hyath - opinie (zlok.com.pl, slok.com.pl)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Hyath - opinie

Postprzez anduril » 18 Maj 2011, 11:45

anduril

Reklama

Postprzez GoldBlog » 18 Maj 2011, 12:14

anduril napisał(a):Hmmmmm...
search.php?author_id=152&sr=posts

.... jeszcze nie zrobiłem się podejrzliwy:) ale przyglądać się IMO już można:)

Dzięki za sygnalizowanie tematu
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez TecNik » 18 Maj 2011, 18:29

No to wygląda na to, że popłynąłem na 4k...

Jest też inna możliwość, sprzedają masowo od momentu ,,pęknięcia bańki na złocie", może nie wiedzą co to zerohedge itp. chociaż jako dealerzy złota raczej powinni.

W każdym razie poniżej spot sprzedają też inni dealerzy na allegro więc albo wszyscy popłynęli na FX (niby jak? stop loss, margin, jakaś luka była) albo liczą, że za 2 msce złoto będzie znacznie niżej.
TecNik

Postprzez Goldlord » 08 Cze 2011, 18:12

marcin2828 napisał(a):Witam, słyszalem ze firma hyath jest bardzo solidną firmą i tak jest w rzeczywistosci bo złoto dostalem na czas , wkurza mnie tylko to ze nie odpisali mi na zaden mój mail no cóz i tak się zdarza :)
Słyszalem tez że firma Hyath nieżle obraca naszymi pieniążkami a mianowicie własciciel inwestuje w złoto wirtualne czyli jakis Forex czy cos takiego , na początku sporo zarobił ale teraz podobno podkreslam podobno duzo stracil i sprzedaje teraz złoto na allegro 500 zł taniej niz stoi złoto na giełdzie żeby załatac dziurę w swoim budzecie! Czy ktoś słyszał cos podbnego o Hyath?? Bo jak tak jest to niestety nie będe kupował u niego złota bo mysle ze niedługo może być żle u niego :) :(

Witam – Jestem handlowcem , kupuje , sprzedaje i w ten sposób zarabiam . Nadwyżki mojego budżetu inwestuje w co tylko możliwe .0satnio kupiłem trochę metalu bo widzę w tym kasę . Czytam różne wypowiedzi , opinie i z reguły mi to lotto kto komu tyłek obrabia . Czy dostawa terminowa czy natychmiastowa .Interesuje mnie jakość towaru ,rzetelność i CENA – właśnie ona . I nikt mi nie powie że kupując sztabkę za nie całe 4 tys terminowo kupuje źle jeżeli coś kosztuje 4,400 . Do 45 dni dostawa czyli jestem 7 % na plus sprzedając po 4,2 za 1 i pół miesiąca , to 56 % co najmniej w skali roku . Jestem laikiem w tym temacie lecz inwestując nie całe 4 tys zarabiam 2,4 tys . Pokażcie mi lepszy interes . A teraz - RYZYKO , proszę mi podać gdzie go nie ma – w banku ? Na 5% w skali roku . Kupuje u ludzi którzy są na tym rynku nie od wczoraj i zawsze mogę podyskutować o cenie . Czytałem że ktoś słyszał że ponoć w Niemczech idzie zarobić na dawaniu d*** lecz to też ryzyko(choroby) – zaznaczam słyszałem że gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem . Piszcie konkrety gdzie kupować w dobrej cenie i z rzetelną obsługą a ryzyko ocenie sam -będę wdzięczny - Pozdrawiam i idę na innego bloga po konkrety a później na aukcje ! :D
Goldlord

Postprzez GoldBlog » 09 Cze 2011, 17:12

Goldlord napisał(a): Do 45 dni dostawa czyli jestem 7 % na plus sprzedając po 4,2 za 1 i pół miesiąca , to 56 % co najmniej w skali roku .

Bzdura bzdurą pogania. Pisanie o tym się jest się na plus kupując powiedzmy baryłkę ropy mając ja wcześniej to wskaźnik dramatyczniej nieznajomości tematu, o którym się pisze. Jak można być kupując później na plus skoro, tego później spot może być 15% niżej! Cała wypowiedź miałaby sens tylko przy stałych cenach lub założeniu ich niewielkiej zmienności w czasie.
Bzdura druga to 45 dni = 1,5 miesiąca, u Hyath to 45 dni roboczych, proponuję sprawdzić ofertę o której się pisze i to jeszcze tonem jakby się wszystko wiedziało

Ostrzeżenie

Goldlord napisał(a):Jestem laikiem w tym temacie

Widać i to bardzo, więc proszę ostrożniej w formułowaniu kategorycznych opinii.
Goldlord napisał(a): ponoć w Niemczech idzie zarobić na dawaniu d*** lecz to też ryzyko(choroby)

Do tej pory forumowiczom wychodziła dyskusja bez analogii na takim poziomie, proszę spróbować się dostosować lub nie raczyć innych takimi komentarzami, bo merytorycznie wiele one nie wnoszą.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez Goldlord » 09 Cze 2011, 23:39

GoldBlog napisał(a):
Ostrzeżenie

Goldlord napisał(a):Jestem laikiem w tym temacie

Widać i to bardzo, więc proszę ostrożniej w formułowaniu kategorycznych opinii.
Goldlord napisał(a): ponoć w Niemczech idzie zarobić na dawaniu d*** lecz to też ryzyko(choroby)

Do tej pory forumowiczom wychodziła dyskusja bez analogii na takim poziomie, proszę spróbować się dostosować lub nie raczyć innych takimi komentarzami, bo merytorycznie wiele one nie wnoszą.

Goldblog.
Jestem laikiem w temacie złota ale to nie znaczy że się na tym nie poznam a znać się nie muszę bo czy autentyczna jest moneta czy sztabka czy nie to sprawdzi ktoś komu zapłacę.Faktycznie hyath i dwóch dilerów ma w dostawie dni robocze ale mi to nie przeszkadza zresztą innym też nie bo cały czas kupują, mnie interesuje tylko to ze mam taniej a czy za 15 dni czy 45 dni to nieistotne bo mija mi ten czas podobnie.Zakupy robię wszędzie bo to jest dla mnie dzielenie ryzyka, a przy okazji poznaje każdego sprzedawce i mam porównanie. Jako handlowiec wiem co to jest zła konkurencja albo złośliwość ludzka dlatego tez przy tym poście napisałem co napisałem, może trochę niekulturalnie za co urażonych przepraszam po prostu takiego jąkania nie przepuszczam.Konkrety albo cisza.Może faktycznie przesadziłem z tą turystyką wyjazdową do Niemiec nic tez nie wnoszą nie potwierdzone informacje które podał marcin to chyba jeszcze bardziej szkodzi Nie rozumiem natomiast twojej uwagi, ja zarabiam na wielu rzeczach i każda z nich to jakiś plan zysków i strat, tyle ze przy zlocie gdy cena rąbnie w dół to jak poczekam to być może nie stracę więc szanse są większe i dlatego w to wchodzę i kupuje do ustalonej ceny wszystko co żółte z trzema dziewiątkami. Hi
--
Goldlord

Postprzez silverman » 10 Cze 2011, 15:35

Goldlord napisał(a):[...] dużo dużo tekstu [...]

Goldlord,
Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś, co GoldBlog miał na myśli - otóż zamawiasz dziś zakładając, że za 45 dni roboczych (przypomnę Ci, że jest to ponad 2 miesiące) trend złota się nie zmieni i cena w ciągu tego czasu będzie tylko rosła. Jest to ryzykowne, ale robisz jak chcesz, Twoja sprawa. Chodzi tylko o to, że nie bardzo jest sens pisać, że Ciebie nie interesuje, kiedy to otrzymasz, bo i tak zarobisz. Jak trend złota się odwróci (myślisz, że to niemożliwe - spójrz na srebro 1 maja), to na takim zamówieniu stracisz, bowiem kupisz monetę powyżej ceny obecnej. Tym bardziej Cię to zaboli im większy będzie zjazd w dół. Tyle.

Proponuję zakończyć tu dyskusję odnośnie sprzedaży z terminem odległym - to wątek o Hyath, nie o tym...

GoldBlog - tak właśnie zrobiłem - poniższe posty nie dotyczące tematu, czyli opinii o Hyath i zostały skasowane
silverman

Postprzez nutty » 30 Cze 2011, 12:34

Zakupiłem u dealera transakcje w dostawie terminowej. Paczkę otrzymałem w odpowiednim terminie, wszytko ok. Oszczędność 10% ceny monety.

jednak mam pewną wątpliwość, jedna moneta, którą otrzymałem ma pewne uszkodzenie. Więc pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, czy wpływa to na jej wartość? zdjęcie ponizej

http://imageshack.us/photo/my-images/204/imag0120la.jpg
nutty

Re: Hyath + Zloto Lokacyjne - opinie

Postprzez TecNik » 12 Lip 2011, 18:21

Otrzymałem monetę zakupioną w dostawie terminowej. W tym czasie moneta zyskała na wartości ok 700zł :D Polecam.

nutty napisał(a):Zakupiłem u dealera transakcje w dostawie terminowej. Paczkę otrzymałem w odpowiednim terminie, wszytko ok. Oszczędność 10% ceny monety.

jednak mam pewną wątpliwość, jedna moneta, którą otrzymałem ma pewne uszkodzenie. Więc pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, czy wpływa to na jej wartość? zdjęcie ponizej

http://imageshack.us/photo/my-images/204/imag0120la.jpg

Wczoraj na allegro była licytowana moneta w stanie 1- z jakimiś ryskami i poszła za ok. 4550zł więc problemu nie powinno być.
TecNik

Postprzez nutty » 17 Lip 2011, 18:46

Tylko to nie ryska, lecz całkiem spore wgłębienie? Czy możliwe, by moneta była pomalowana złotą farbą, a podczas uszkodzenie została ona w tej czesci usunieta? kolor metalu we wglebieniu jest zupelnie inny niz monety
nutty

Postprzez TecNik » 17 Lip 2011, 18:58

nutty napisał(a):Tylko to nie ryska, lecz całkiem spore wgłębienie? Czy możliwe, by moneta była pomalowana złotą farbą, a podczas uszkodzenie została ona w tej czesci usunieta? kolor metalu we wglebieniu jest zupelnie inny niz monety

A sprawdzałeś tego krugerranda linijką fisha albo mierzyłeś suwmiarką i ważyłeś wagą?

Wydaje mi się, że czarne we wgłębieniu to może być po prostu cień (popatrz pod innym kątem, światłem).
TecNik

Postprzez nutty » 18 Lip 2011, 19:28

Sprawdziłem dogłebnie i wszystko wydaje sie byc ok. Firma wiec w porzadku, polecam. Szczególnie co do dostawy terminowej, kupowalem od 3 sprzedawcow i tylko oni przeslali w ciagu 2 miechów, pozostali coś kręcili.
nutty

Postprzez makdawid » 18 Lip 2011, 21:16

Przepraszam za być może naiwność, ale jak takiej firmie opłaca się sprzedawać złoto w cenie - powiedzmy - 4500 PLN/uncję przy aktualnej cenie spot 1600 USD? No, dostawa terminowa, ale co na tym zyskują? :oops: Czy to oznacza, że oni ten towar już mają na składzie (być może od dawna), a ja po prostu na okres kilkudziesięciu dni udostępniam im gotówkę do obrotu? Ale jednocześnie to moje już zamówione złoto mogliby przecież teoretycznie za te kilkadziesiąt dni sprzedawać za dużo dużo więcej, gdyby cena poszła w górę... Czegoś tu nie rozumiem :mrgreen:
makdawid

Postprzez kam_23 » 02 Sie 2011, 20:00

Witam.

Niecałe dwa tygodnie temu zakupiłem w specjalnej ofercie Hyath & Goldblog 1 Kangura Au oz. Podczas zamówienia było małe zamieszanie, gdzie wpisać kod promocyjny, co jeśli się nie załapię, itp. ale szybki telefon do nich wszystko wyjaśnił. Kolejnego dnia (tj. piątek) rano otrzymałem maila, że Kangur będzie mój jeśli wpłacę pieniądze w ciągu 48h i prześlę im skan przelewu. Przelew wykonałem od razu, jednak jego potwierdzenie (a raczej zmianę statusu zamówienia) otrzymałem dopiero w środę. Dwa dni później (a więc kolejny piątek) otrzymałem maila o nadaniu przesyłki i link do śledzenia w UPC. Moneta dotarła do mnie w poniedziałek zapakowana w kilka kopert w kapslu, stan menniczy (ja przynajmniej gołym okiem nie widzę żadnych uszkodzeń;)

Podsumowując, 1oz. w dostawie natychmiastowej szedł do mnie ok. 1,5 tygodnia. Trochę było to z powodu ułożenia się pewnych terminów (przelew w pt., tak samo nadanie przesyłki). Jako, że nie mam doświadczenia to nie wiem czy kwalifikowało się to na dostawę natychmiastową;). Jako, że na razie nie uciekam z kraju to dla mnie jest OK. Dealer wydaje się solidny, choć kontakt mailowy jest raczej średni. Kończąc: polecam, zwłaszcza po takich cenach:D

Jeszcze raz wielkie dzięki dla autora tego bloga! Świetna sprawa z tymi ofertami specjalnymi (choć niestety okupiona frustracją przez wszędobylskich narzekaczy).

Pozdrawiam!
kam_23

Postprzez Johnny » 03 Sie 2011, 01:07

makdawid napisał(a):Przepraszam za być może naiwność, ale jak takiej firmie opłaca się sprzedawać złoto w cenie - powiedzmy - 4500 PLN/uncję przy aktualnej cenie spot 1600 USD? No, dostawa terminowa, ale co na tym zyskują? :oops: Czy to oznacza, że oni ten towar już mają na składzie (być może od dawna), a ja po prostu na okres kilkudziesięciu dni udostępniam im gotówkę do obrotu? Ale jednocześnie to moje już zamówione złoto mogliby przecież teoretycznie za te kilkadziesiąt dni sprzedawać za dużo dużo więcej, gdyby cena poszła w górę... Czegoś tu nie rozumiem :mrgreen:

Udostępniasz pożyczkę gotówkową na grube tysiące zł. Hyath handluje też numizmatami a tu dysponując odpowiednio dużą kasą można czasem w krótkim czasie nieźle zarobić. Wystarczy wspomnieć niedawną monetę 1000 zł z beatyfikacją. Kto miał wolne 30 tys, następnego dnia po kupieniu mógł sprzedać za 40 tys zł. Sądzę, że na tym polegają zabawy z dostawą terminową.

Rzecz jasna pewności nie mam.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama