• Reklama

79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: 79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Postprzez tfu » 03 Sie 2013, 21:08

Czy wielmozny pan Slomski ma nas wszystkich za niedorozwinietych umyslowo debili?

Oczekujemy ustosunkowania sie do dwoch rzeczy:
1) upublicznienia danych osobowych swojego klienta;
2) filmu w ktorym chwali pan samego siebie i swoja firme.

Dopoki to sie nie stanie, nawet najbardziej rewelacyjne i przewrotne promocje nie przekonaja nas do korzystania z uslug pana firmy.
tfu

Reklama

Postprzez marcin » 03 Sie 2013, 21:24

Z tego co widzę, to jakakolwiek krytyka 79th Element spotyka się automatycznie z kontratakiem ze strony właściciela tej firmy, który nie przyjmuje żadnej konstruktuwnej krytki, a widać, że lubi i chlapnąć publicznie danymi swoich klientów i o ironio - oczernić ich jeszcze po fakcie sprzedania im fałszywych monet, co - według mnie, powinno kategorycznie wykluczyć jakiekolwiek zakupy w 79th element/monety-inwestycyjne.pl przez każdego myślącego logicznie klienta.

Według rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - Małgorzaty Wojciechowicz (http://www.rp.pl/artykul/1025327.html) - za puszczenie w obieg fałszywych monet grozi do 10 lat więzienia. A do tego przyznał się w mailu prezes 79th Element, po czym zwrócił po tygodniach oczekiwania pieniążki. W swoim poście powyżej ewidentnie próbuje dyskredytować sposób sprawdzania monet. Oczywiście, porównałem samodzielnie monety przy pomocy fotografii oryginałów, co wzbudziło moje podejrzenia i skłoniło do wizyty z w/w $20 u znajomego specjalisty. Tego już oczywiście zabrakło w tłumaczeniu prezesa "elementu", może założył, że jest jedynym "fachowcem" w kraju i nikt inny nie jest w stanie tego sprawdzić. A sprzedając monety laikowi, może wierzyć, że osoba która nie ogląda takich monet na codzień, uwierzy w ich autentyczność.

Nigdy też nie spotkałem się z propozycją sprawdzania jakichkolwiek monet w urzędzie probierczym. Prezes "elementu" nigdy nie chciał dokonać transakcji publicznie, dopiero po ciężkich namowach zgodził się na wizytę w wybranym przeze MNIE salonie jubilerskim. Historia z rodzicami mnie rozbawiła.

W kwestii zakupów za BTC - "Podkreślę, że na dziś BTC są warte jakieś 10% więcej niż w trakcie tego sporu. Wystarczyło poczekać, tak jak sugerowałem." . No tak. Wycena jedno, po przesłaniu BTC wycena co innego. Dziś miałbym w ręku autentyczne monety - bądź falsy, kto to wie.. - a teraz BTC byłoby warte 10% więcej. Co z tego, jeśli według wyceny nr.2 "elementu" miałem dostać 10% mniej i tyle pewnie by było, gdybym się na tą "wycenę nr.2" zgodził. Może według wyceny nr. 666 wypadłbym na tym jeszcze lepiej.

O tym samozachwalaniu się prezesa "elementu" wreszcie widać zaczyna być głośniej. Na swojej stronie też pisze o sobie w 3ciej osobie, choć czasami mu się to miesza(ło) i nagle przechodzi(ł) do osoby pierwszej l.p. lub pierwszej liczby mnogiej.

Zabawne są również informacje z oficjalnej strony tej "firmy". I tak np. w dziale "O firmie" możemy poczytać, że "Osiąganie zysków nie jest naszym priorytetem.". Jeśli nie, to może lepiej było założyć fundację albo jakąś inną organizację non-profit.

Czytając dalej: "Gwarantujemy, że wszystkie oferowane produkty są autentyczne." <-- Po swoim przykładzie wiem, że tę gwarancję możemy wsadzić.. między książki.

I dalej: "Działalność p. Slomskiego, którą można prześledzić w wieloletnim archiwum jego bloga wraz z brytyjskim kapitałem jest dla Państwa gwarancją tego, że jesteśmy uczciwą firmą.". Tutaj jest nawet zabawnie - od kiedy wypociny na blogasku są jakimkolwiek gwarantem uczciwości firmy?

I dalej: idąc za informacją w http://wck2.companieshouse.gov.uk , dowiadujemy się:

Company Details

Print Page. Open help text in a new window.

Name & Registered Office:
79TH ELEMENT LIMITED
28-29 THE BROADWAY
EALING
LONDON
ENGLAND
W5 2NP
Company No. 07389511

Status: Active
Date of Incorporation: 28/09/2010

Country of Origin: United Kingdom

Firma nie ma nawet 3 lat, więc rzeczona "działalność" sprowadza się głównie do pisanina na blogasku, a to nie przekłada się na wieloletnią działalność firmy. Blogasek != działalność gospodarcza.

3000 transakcji? Chyba bardzo drobnych typu plastikowa tuba na monety za kilka zł albo cytując za asortymentem sklepu "puste pudełko po monetach Maple Leaf", bo:
Last Accounts Made Up To: 30/09/2012 (TOTAL EXEMPTION SMALL)

Jeśli kogoś interesują informacje nt. Accounts Exemption Thresholds polecam: http://www.companieshouse.gov.uk/compan ... hold.shtml

A na koniec najlepszy kawałek: "Aby uniknąć niezadowolenia klienta postanowiłem zwrócić mu środki."
W tlumaczeniu:
- opcja A: "Znając się na rzeczy, wcisnąłem klientowi fałszywkę, wykorzystując jego zafuanie po pierwszej transakcji, bo nie chciał już sprawdzać towaru w urzędzie probierczym - pewnie się nie połapie".
- opcja B: "Nie znając się w ogóle na tym co robię, nie mając zielonego pojęcia czym handluję, wcisnąłem przez przypadek klientowi coś, za co można gratis pomieszkać 8 lat na garnuszku państwa, więc lepiej nie będę się stawiał, wyciszę sprawę i oddam pieniądze".

Która opcja jest prawdziwa - mogę tylko zgadywać.

Podsumowując, nasuwają się następujące tezy:

1. zamawiając w "elemencie" trzeba się liczyć z rzucaniem swoimi danymi osobowymi w Internecie, prezes nie zna wytycznych GIODO
2. zakupy w/w "firmie" noszą miano hazardu, nigdy nie wiemy czy oferowane ceny są wyceną ostateczną lub wyceną nr.2, 3, 7.. 1337
3. w przypadku problemów, zostaniemy spławieni zdaniem "nie muszę się nikomu spowiadać"
4. jeśli poinformujemy innych potencjalnych klientów na forum o naszych doświadczeniach, musimy liczyć się z przedstawieniem nas jako (do wyboru): głupków, kłamców, fanatyków religijnych, pieniaczy;
5. jeśli nie j.w. to wyśmianiem nas i zbagatelizowaniem sprawy
marcin

Postprzez Mar » 03 Sie 2013, 23:12

Jako, że zaglądam do tego wątku to jakoś nie mogę się powstrzymać od komentarza. To chyba z radości, że nie zdecydowałem się na zakupy w 79th Element. Przeczytałem z pewnym rozbawieniem wywód autorstwa 2slomy i żeby nie szukać daleko to sięgnę do klasyka (Schopenhauer), który taką wypowiedź nazwałby po prostu mutatio controversiae.
Zamiast odpowiedzieć wprost na dwie kwestie jakie tu podniesiono zaserwowano nam coś o antyklerykalizmie i nietolerancji.
Jedynie pierwsze wytłuszczone zdanie daje pewną namiastkę czegoś co mogłoby pozwolić wyjść z twarzą.
Przypomnę owe dwie kwestie:
1. podawanie personaliów swoich klientów;
2. rzekome wystąpienie w roli autozachwalacza.
Nie zdementował Pan tego drugiego, ba! nawet słowem się Pan nie odniósł do zagadnienia. Co do pierwszego to można byłoby podciągnąć wytłuszczone zdanie, ale prawda jest taka, że mimo wszystko to nic nie zmienia w kwestii zaufania. Gdyby napisał Pan, że w tej kwestii np. zachowałem się jak smarkacz i nigdy więcej tego nie zrobię to uznałbym, że jednak może nie warto Pana tak z góry skreślać.

Bardzo proszę Admina o wycinanie offtopowych wywodów bo tylko generują offtopowe reakcje. Mój post proszę skasować po powiedzmy 24 godzinach.

EDIT:
Po namyśle stwierdzam jednak, że może warto zostawić te wpisy ku przestrodze przed stosowaniem tak rozpoznawalnych chwytów erystycznych w dyskusji z bądź co bądź dorosłymi ludźmi.
Mar

Postprzez khirsah » 04 Sie 2013, 12:51

Panie Przemku, jest Pan autorem tego filmu i to Pana głos czy nie?
Wystarczy jedno krótkie zdanie i będzie po temacie - wtedy sprawa będzie klarowna.
Wg mnie na 90% to Pański głos (słuchałem Pańskich wcześniejszych wywiadów),
więc chciałbym aby Pan potwierdził lub zaprzeczył. Nie owijając w bawełnę.
khirsah

Postprzez tomkaszuba » 04 Sie 2013, 14:04

D.Dobry. Obserwuję całą sprawę od paru dni i także postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami sklepu 79th element.
Na początku zaznaczam, że jestem czytelnikiem obu blogów (chociaż na nich nie komentuję) oraz od kilku lat regularnie zaopatruje się w różne metale w sklepie 79th element. Przez ten czas ani razu nie miałem najmniejszych problemów ani z obsługą zamówień, ani z autentycznością monet (a sprawdzam wszystkie).

Normalną sprawą jest, że monety trzeba sprawdzać wagą/linijkami itp narzędziami a po wykryciu falsa, albo podejrzeniach można odesłać monetę. Nic też dziwnego że monety o których pisze poszkodowany zostały oddane i po kolejnym sprawdzeniu (to też jest normalne bo wiele jest spraw odsyłania innych przedmiotów) u sprzedawcy zostały zwrócone pieniądze... miałem raz podobny przypadek u pewnego sprzedawcy na allegro, który zwrócił mi pieniądze po wykryciu niespójności opisu z monetą (sprawa wybicia próby, która miała inną wartość niż ta opisana w aukcji). Także czekałem na zwrot pieniędzy jakiś czas - według mnie sprawa normalna że się czeka o ile nie sprawdzamy na miejscu razem przy sprzedaży, to każda strona ma prawo sprawdzać monety ... u kogo chce... Także dla mnie sprawa monet i to, że został wprowadzony obowiązkowy grading dla monet obiegowych jest wystarczającym zapewnieniem, że takie rzeczy się nie zdarzą.

Sprawa z BTC jest przez obu Panów opisana dosyć ogólnikowo, gdyż dziwne według mnie jest uzależnienie płatności BTC od wahań kursowych. Chyba jeszcze warto ustalić na który dzień ustalony jest kurs, co chyba nie zostało przez Panów ustalone dokładnie więc nie rozumiem argumentu "że się kurs wahnął" i ktoś zarobił. Jeżeli sklep przyjął płatność w BTC to to co zrobi z żetonami po ich wpłacie jest sprawą sklepu. To tak jakbyśmy winili bank za to, że przelew długo trwa i bank w tym czasie spekuluje pieniędzmi (a tak robią!)... sprawa z kursem i decyzja co zrobić w przypadku wahań BTC powinna być przez Panów ustalona na początku i jeżeli nie było tu ustalone to ciężko winić sprzedawcę że się kurs zmienił.
Może by się przydało zapisać procedurę w regulaminie sklepu, wtedy by nawet nie było tego sporu. Dla mnie to jest zdanie przeciwko zdaniu i przez to nie można chyba nikogo osądzać (btw @Pan kupujący - skąd ma Pan informację kto wystawia BTC na aukcje i ile jak kantor jest anonimowy a oferty są agregowane ilościami po cenach?)
...
Poza tym, że wniosek jest jeden: może warto wprowadzić (ze strony sprzedającego) i wymagać (ze strony kupujących) jasnych zasad kursowych z płatnością BTC,LTC (czyli ustalenie kursu w momencie klikniecia oferty). Takie rozwiązanie jest przecież dostępne w mtgox'ie od jakiegoś czasu https://www.mtgox.com/merchant - filmiki są tu: http://vimeo.com/user10720904, i jeszcze był wywiad Maxa Keisera z jakimś gościem właścicielem podobnego systemu ale zgubiłem link (Któryś z odcinków Keiser reportu na YT na kanale Russia Today).

Tyle odemnie, mam nadzieję, że sobie Panowie wyjaśnią sprawę i opiszą nam jakie poczynili kroki aby takich rzeczy nie było - dla nas kupujących to ważne żeby była jasność jak to zostało zakończone. Pozdr T.W.K.
tomkaszuba

Postprzez Mordimer » 05 Sie 2013, 00:57

2sloma napisał(a):Oto użytkownik 'cracko' pisze na tutejszym forum w dniu 11 sierpnia 2011:

Z tym poślęciem Grodzkim to nie bądźcie tacy pewni, że sobie wyciął. Jak wyciął to niech pokaże. Ja tego nie kupuję. Żeby nie robić offtopu powiem tak, poczytajcie sobie o przeszłości osoby posługującej się dokumentami wystawionymi na nazwisko "Anna Grodzka" czyli Krzysztofa Bęgowskiego.

(...) Normalny cywilizowany człowiek, o zrównoważonych poglądach, potrafi zrozumieć transseksualizm i zaakceptować fakt, że osoba posiadająca ciało mężczyzny czuje się kobietą czy odwrotnie. Jeżeli sąd przychyla się do prośby takiej osoby o zmianę aktu urodzenia, działając na podstawie opinii seksuologów i psychiatrów, to trzeba to zaakceptować.

A co ma piernik do wiatraka? Bo raz, że odbiegasz od tematu a dwa, że sugerowanie że tylko normalny i cywilizowany człowiek zaakceptuje faceta w kiecce a jak nie to na pewno ciemnogród, średniowiecze i słoma z butów wychodzi świadczy tylko o Twojej osobie.
2sloma napisał(a):Podejrzewam, że cały ten flejm to po prostu dzika radość, że jest pretekst i można bezkarnie poobrzucać błotem normalną, uczciwą firmę, której szef śmie atakować Kościół.

Ty jak obrzucasz błotem Kościół to jest to bardzo okej bo przecież wolność słowa, ą, ę, a jak cracko skorzystał z tej samej wolności słowa i powiedział, co o Tobie myśli to od razu straszenie sądami :)
2sloma napisał(a):Nic mi do poglądów politycznych tutejszych użytkowników, ale taka wypowiedz bliska jest p. Pawłowicz i p. Rydzykowi.

Twoje wypowiedzi są za to bliższe Stefciowi Niesiołowskiemu :)

PS.
Pewnie za chwilę się dowiem, że jestem katolem, moherem i fanatykiem religijnym? ;)

Admin: na tym kończymy wszelkie wywody religijne. Od dziś wprowadzam do regulaminu kategoryczny zakaz poryszania tematów religijnych chyba, że bezpośrednio dotyczą one metali szlachetnych, inwestowania itp. Proszę wszelkich dyskutantów o powstrzymanie się od tego typu wywodów lub przeniesienie ich na fora o tematyce religijnej.
Mordimer

Postprzez Gotar » 05 Sie 2013, 08:45

Jeżeli już poddaje się w wątpliwość autentyczność produktów sprzedawanych przez Słomskiego, to może warto by było sprawdzić te jego firmowe mikro sztabki złote lub firmowe sztabki srebrne 1 oz.???

Panie Przemku, klienci będą mieli coraz większe wątpliwości, proszę odpowiedzieć na pytania zadane przez użytkowników.
Gotar

Postprzez piotrek123 » 05 Sie 2013, 12:20

Zaznaczam pisząc tę opinię, że mam wręcz odwrotne poglądy niż Słoma, ale uważam, że należy oddać mu sprawiedliwość...

Faktem jest, że Słoma prowadzi specyficzną politykę reklamową, która cechuje się znanymi z podręczników zabiegami:
1) Słoma nie wydaje kasy na reklamy.
Reklamą są wpisy na jego blogu, zachwalanie samego siebie na youtubie, agresywne promowanie się na goldblogu, reklama negatywna, możliwość sprawdzenia spektrometrem, darmowa wysyłka....,
2) Słoma zawsze pisze o sobie w liczbie mnogiej. Daje to wrażenie, że nad Twoim zamówieniem jednej sztabki srebra, pracuje cały sztab znawców metali i logistyków,
3) Słoma stosuje pozory międzynarodowości, stąd na blogu zobaczyć jego zdjęcia z przed siedziby znanego producenta sztabek w Szwajcarii, czy Niemczech..., stąd rejestracja firmy w Angli itd.. - wynika to po części z kompleksów "lepszości zachodniej europy", "gorszości" polskości, katolicyzmy itd... które to cechują Słomę i przekłada się na jego poglądy.

Uważam, że wyżej wymienione zabiegi są mocno nieszkodliwe dla klienta, a niektóre wręcz korzystne (spektrometr, darmowa wysłka, nieskie ceny) i przy niemal psychopatycznym profesjonalizmie Słomy, jego charakterystycznym wyglądzie i sposobie mówienia, budzą u mnie wręcz sympatię do tego człowieka.

W przeciwieństwie do Skarbnicy Narodowej, której praktyki są nieuczciwe i naciągające, czy wręcz oszukańcze, Słoma postępuje fair play w interesach.
piotrek123

Postprzez 2sloma » 05 Sie 2013, 15:14

Dziekuje za mile slowa - w koncu ktos cos sensownego napisal.

Z p. Jackiem nie chcialbym wdawac sie w polemike. Powiedzialem jak bylo - moneta nie była 'fałszywa' tylko była 'wątpliwa'. Tak jak pisałem - oddałem pieniądze jak szybko moglem przyjechac, a potem wysłałem monete do ekspertyzy by zaspokoic moja ciekawosc, a potem do przetopu. Nie ma sensu sprzedawać monet 'wątpliwych'. Od tego momentu sprzedajemy monety po gradinu. A p. Jacek chyba byl zadowolony - jakos wtedy mnie prokuraturą nie straszył, tylko zamawiał kolejne monety.

Co do filmiku ... Ludzie, czy wy naprawde myslicie, ze jak widzicie reklame w tv, w ktorej 'pani domu' zaprasza ekipe filmowa do testowania plynu do naczyn to dzieje sie to naprawde? Przeciez nawet ten dom nie istnieje, to sa zlozone sciany z papieru wewnatrz studia filmowego. I co, piszecie do producenta tego plynu i do tv ze to oszustwo? Panowie, nie dajmy sie zwariowac. Nie ma co wyciagac jakiegos durnego skwaru sprzed 2 lat i sie tym podniecac.

Tak jak mowie - mamy za soba tysiace transakcji i ani jednego powazniejszego zgrzytu (oprocz p. Jacka). Ani jednego falsa. Ani jednej zgubionej przesylki.

Kto chce niech przecina nasze sztabki, wzdluz i wszerz. Myslicie, ze klienci tego nie robia? Oczywiscie, ze robia. Mamy nawet uklad tego typu, ze jak ktos kupuje wieksza ilosc, to zanosi jedna sztuke do OUP, tam ja wierca, a my potem wymieniamy przetestowana sztabke na nowa.

Powtarzam - ludzie z roznych wzgledow (zawisc, religia) probuja obrzucac mnie blotem. A to spor patentowy w sprawie testerow, a to 'oszukanczy' film, a to jakas 'ofiara btc'. Domyslam sie, ze Gospodarz wie o czym mowie - tez dostaje mnostwo hejtu.

A ja po prostu robie uczciwie swoja robote i sie tym nie przejmuje.

Jezeli ktos ma jeszcze jakies pytania to prosze - ewentualnie rozwazam rowniez Ask Me Anything na Wykopie.
2sloma

Postprzez cracko » 05 Sie 2013, 17:19

Pszeprasza, że tak późno odpisuję ale nie mam ostatnio zbyt wiele czasu. Moja opinia nie miała źródła w żadnych wpisach na jakikolwiek temat z bloga Pana Słomskiego, bo go nie czytam. Opieram się tylko i wyłącznie na dwóch FAKTACH:
1. Nagrania filmu gdzie podszywa się Pan pod klienta swojego sklepu.
2. Upublicznienie danych swojego klienta.
Obydwie praktyki budzą we mnie odrazę. Cały Pana ostatni post to lanie wody i omijanie tematu. Proszę się odnieść precyzyjnie do dwóch kwestii:
1. Czy Pan nagrał ten film i jest to Pana głos? Jeżeli tak, to dlaczego Pan go nagrał a następnie go usunął i unika od kilku dnia jasnej odpowiedzi w tej sprawie.
2. Dlaczego upublicznił Pan dane klienta i czy jest to postępowania, któremu nie przysługuje nagana?

Honoro to Pan nie ma za grosz ale lepiej ustosunkować się do tego późno niż wcale.
cracko

Postprzez Mar » 05 Sie 2013, 21:07

Ja nie mogę :D Uwielbiam takich erystów jak 2sloma. Tam gdzie trzeba jednego słowa, oni używają dziesięciu.
Ale co tam, czasami dla rozluźnienia można pograć w te dziecięce gierki.

Otóż chyba każdy zdrowy na umyśle człowiek wie, że to co w reklamie w telewizji to... reklama. Każdy domyśla się, że Anna Hamera reklamująca płyn do higieny intymnej to postać fikcyjna, odgrywana przez aktorkę. A nawet jeżeli przez przypadek trafi się prawdziwa jak np. Marek Kondrat to i tak zapewne ma gdzieś bank, który reklamuje (oczywiście dopiero po zaksięgowaniu honorarium). Problem sprowadza się do tego, że Pan rzekomo zachwala sam siebie, co nie jest zabronione, ale za to skrajnie śmieszne. Zamiast poprosić kolegę o wystąpienie w filmiku zrobił to Pan osobiście? Jakby Pan chociaż napisał, że zrobił to by minimalizować koszty, albo cokolwiek innego, ale nie. Pan ciągle ciągnie tę komedię. Dla kogo? Dla widowni?

Do sprawy ujawniania danych nadal Pan się nie zbliża, a szkoda. Nadal używa Pan imienia kontrahenta zamiast nicku jakim się on posługuje. Ja wiem, że Jacków jest kilkaset tysięcy, ale chodzi o pewną, niepodlegającą dyskusji zasadę. Nieumiejętność dojrzałego przyznania się do chlapnięcia okropnego głupstwa dyskwalifikuje Pana jako osobę poważną. Kto chce to z osobą postępującą niepoważnie może robić interesy, ale niech ma tego świadomość.

Skoro dziękuje Pan jednemu z poprzedników za miłe słowa to znaczy, że raczej Pan takie lubi. Tym bardziej dziwi mnie, że aż prosi się Pan o te cierpkie. Powtarza Pan w kółko, że jest Pan uczciwy i warto robić z Panem interesy jednocześnie nie robiąc nic, by zatrzeć koszmarnie złe wrażenie. Ilu się na to nabierze?
No i na koniec - na refleksję nigdy nie jest za późno, ale im więcej czasu upływa, tym trudniej się na nią zdobyć.
Mar

Postprzez marcin » 05 Sie 2013, 21:39

Powiedzialem jak bylo - moneta nie była 'fałszywa' tylko była 'wątpliwa'.

Stek bzdur, kłamstw i lania wody. Poniżej dowód na poparcie chwytów erystycznych:

email 11.04.2012
DO: 79th element -> Która okazała się falsem, rocznik 1923 czy 1928? Przetapiał je Pan?
OD: 79th element <- O ile pamietam fals byl z 1928 - poszedl na przetop, a ta z 1923 odkupil znajomy.

Teraz na forum to się nazywa moneta wątpliwa, w oficjalnej korespondencji z klientem - FALS. Już niektórzy byli w pomroczności jasnej.

A ja po prostu robie uczciwie swoja robote i sie tym nie przejmuje.

Może lepiej: "Nikomu nie muszę się tłumaczyć. Poleję wodę i napiszę zachwalającego posta jako inny klient, albo o sobie przemówię w 3ciej osobie. Właściwie jedno nie wyklucza drugiego."

Najbardziej zaskakujące jest to, że sprzedający nadal nie przyznał się do winy. A wystarczyłoby przestać robić z siebie pracownika wodociągow lub cyrkowca i skończyć z uprawianiem ekwilibrystyki językowej. Powiedzieć wreszcie otwarcie - tak, trafił "nam" się fals, nie udało się go zweryfikować przed wysłaniem do klienta, ale go wycofali"śmy" z obrotu po zwrocie. Klienta nie przeprosili"śmy", bo "nikomu nie musiMY się tłumaczyć". Próbowali"śmy" zarobić na spekulacji BTC, ale się nie udało, więc chcieliśmy zwalić winę na klienta, też nie wyszło.

Wtopy zdarzają się każdemu, tylko Pan nigdy się do tego nie przyznaje, ani nie potrafi przeprosić klienta i znaleźć wyjścia do zaistniałej sytuacji.

Na koniec jeszcze kwestia rzucania danymi osobowymi klientów. Nadal się do tego Pan nie ustosunkował ani w jednym zdaniu, a pytało już Pana o to kilka osób. Zdaje Pan sobie sprawę z tego, że to jest karalne?
marcin

Postprzez tfu » 05 Sie 2013, 22:23

Przyznam, ze mam ambiwalentne odczucia.

Szanuje pana Slomskiego i podziwiam za wiele rzeczy. Sam robilem u niego zakupy i nie mialem zadnych zastrzezen - pelen profesjonalizm. Tym wieksze bylo moje zdziwienie, gdy natknalem sie na ten film, do ktorego podlinkowalem. Nie dlatego, ze doxa chwali siebie oraz swoja firme - to zdarzalo sie niejednokrotnie na blogu, fejsie i gdziekolwiek popadlo. Autoreklama nie jest niczym zlym, dopoki odbywa sie uczciwie. Oto ja, wlasciciel firmy przekonuje do swoich uslug - no problem.

W tym wypadku jednak miala miejsce sprawa bez precedensu! Na filmie wlasciciel firmy twierdzi , ze jest klientem 79element, otwiera koperte przeslana mu przez pana Slomskiego, pokazuje i omawia trzy monety oraz sztabke uzywajac przy tym wieli pozytywnych przymiotnikow odnosnie pana Slomskiego oraz jego firmy. Po jego obejrzeniu pomyslalem, ze doxa jest bezczelnym klamca i manipulatorem. Jakkolwiek po dluzszej refleksji zmienilem zdanie.

Teraz wydaje mi sie to tylko smieszne i nieprofesjonalne. Jeszcze bardziej zas komiczny jest sposob, w jaki pan Slomski unika konfrontacji z tym tematem.

Kazdemu zdaza sie puscic baka. Mozna przeprosic albo rozesmiac sie z tego faktu razem z reszta towarzystwa - wowczas sprawy nie ma. Gdy jednak fart-ciarz robi dostojna mine i udaje, ze baka puscil ktos inny, automatycznie wystawia sie na posmiewisko i naraza na ostracyzm. Takie postepowanie jest najzwyczajniej niedojrzale.

Jesli chodzi natomiast o publiczne uzycie nazwiska i imienia swojego klienta, sprawa jest wyjatkowo powazna i z niej wytlumaczyc sie naiwnie nie mozna. W tym przypadku zadne erystycznego proby zwodzenia nie przyniosa rezultatow.
Tu trzeba powiedziec: 'przepraszam, popelnilem blad, to sie wiecej nie powtorzy'.

Panie Slomski, fajny z pana gosc. Zmierz sie pan z tematem po mesku zamiast krazyc wokol sprawy jak niedojrzaly bachor!
tfu

Postprzez MarcinP » 06 Sie 2013, 23:18

Mam pytanie, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość i moją nadmierną podejrzliwość, ale nie znam dokładnie relacji i dealerów złota, a straciłem masę pieniędzy w Amber Gold
otóż
w kwietniu 2013 kupiłem na próbę [pierwszy raz w życiu w tej formie, to jest "zamówienie przez internet"] trochę "złota" w firmie 79th Element Ltd.
Poprosiłem o fakturę, aby mieć dokumentacje.
Faktura została przez sprzedającego na następujące dane [podaję, bo są ogólno dostępne w Internecie]
https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.P ... d09d701aef
SŁOMSKI PRZEMYSŁAW 79 TH
ul. CHORZOWSKA 44b,
44-100 GLIWICE,
NIP = 9690803849
Regon = 242582003
To są ogólnodostępne dane internetowe każdego przedsiębiorcy w Polsce.

i teraz, gdy szykowałem się do złożenia zamówienia już na naprawdę POWAŻNĄ KWOTĘ,
czytam
że Pan Przemysław Słomski i jego firma z dniem 1 lipca 2013 została wykreślona z rejestru.
Powtarzam :
każdy może tu wejść i widzi
https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.P ... d09d701aef
"Data wykreślenia wpisu z rejestru" - 2013-07-01
"Status indywidualnej działalności gospodarczej" - Wykreślony

Czy ktoś wie o co tu chodzi ?
po przygodach z Amber Gold jestem bardzo podejrzliwy,
w kwietniu 2013 przed zakupem u Pana Przemysława, sprawdziłem, ze jest zarejestrowany jako przedsiębiorca w Polsce
a teraz, gdy przymierzałem się do już większych zakupów,
w CEIDG jest informacja, że firma zakończyła działalność ?

gdzie haczyk ?

pozdrawiam serdecznie
MarcinP

Postprzez shape_shifter » 07 Sie 2013, 10:16

2sloma napisał(a):
Z p. Jackiem nie chcialbym wdawac sie w polemike.

Co do filmiku ... Ludzie, czy wy naprawde myslicie, ze jak widzicie reklame w tv, w ktorej 'pani domu' zaprasza ekipe filmowa do testowania plynu do naczyn to dzieje sie to naprawde?

Powtarzam - ludzie z roznych wzgledow (zawisc, religia) probuja obrzucac mnie blotem. A to spor patentowy w sprawie testerow, a to 'oszukanczy' film, a to jakas 'ofiara btc'. Domyslam sie, ze Gospodarz wie o czym mowie - tez dostaje mnostwo hejtu.

To po kolei

1. Jak na razie nie było żadnej polemiki. Klient przedstawił ci zarzuty a ty w odwecie zdradziłeś personalia klienta. Zdradzając personalia klienta pokazałeś że nie jesteś godny zaufania. Co prawda fakt że w tej sytuacji kłamiąc i kręcąc i nie możesz się już bardziej pogrążyć logicznie uzasadnia takie zachowanie.

2. Faktycznie. Jesteś równie wiarygodny jak reklama proszku do prania.

3. Wziąłeś BTC i nie dość że orżnąłeś klienta wymyślając se jakieś "rezerwy, swapy" to jeszcze próbowałeś go dodatkowo okraść spekulując jego bitkami i licząc na wzrost btc oraz słabą znajomość tematu wśród ludzi. Kiedy się nie udało odkupiłeś taniej i "oddałeś" zachowując zysk z wcześniejszej sprzedaży. Czasem po prostu brak słów na jawną bezczelność łganie w żywe oczy. Mi ich właśnie zabrakło.

Uczciwe zasady obrotu przy uzyciu BTC znane są od lat. Klient ponosi ryzyko do momentu zawarcia transakcji, w jego obowiazku kupić jest tyle BTC żeby wystarczyło na "kup teraz". Po zawarciu ryzyko jest sprzedawcy. Silkroad tak działał od zawsze. Cały ciemny internet tak działał od zawsze. Sprzedawca może ryzyko ograniczyć stosując hedging lub zaryzykować transakcję po cenie spot licząc sie z dodatkowym zyskiem badź stratą.

Jesteś człowiekiem bez honoru, niegodnym zaufania, kłamcą i złodziejem. Twoja wiarygodność jest równa reklamie proszku do prania. I jeszcze nie masz pojęcia o btc.

Shape_shifter
shape_shifter

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama