• Reklama

79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: 79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Postprzez khirsah » 08 Sie 2013, 07:10

2sloma napisał(a):(...)
Co do filmiku ... Ludzie, czy wy naprawde myslicie, ze jak widzicie reklame w tv, w ktorej 'pani domu' zaprasza ekipe filmowa do testowania plynu do naczyn to dzieje sie to naprawde? Przeciez nawet ten dom nie istnieje, to sa zlozone sciany z papieru wewnatrz studia filmowego. I co, piszecie do producenta tego plynu i do tv ze to oszustwo? Panowie, nie dajmy sie zwariowac. Nie ma co wyciagac jakiegos durnego skwaru sprzed 2 lat i sie tym podniecac.
(...)
Jezeli ktos ma jeszcze jakies pytania to prosze - ewentualnie rozwazam rowniez Ask Me Anything na Wykopie.

Ok, to jednoznacznie bo we wpisie nie jest to precyzyjne:
1. Czy jest Pan autorem przedmiotowego filmu? Tak/nie.
2. Czy mogę udostępnić ten film?

Odpowiadam na reklamę proszków: nie oglądam reklam tak jak i telewizji, gazetki reklamowe wyrzucam bez czytania, a zakupy robię w oparciu o przemyślaną listę zakupów. Przepraszam, nie każdy jest idiotą rzucającym się bezmyślnie na promocję w markecie i proszę do takowych osób nie przyrównywać osób tutaj goszczących (zresztą chyba cały blog i forum jest poza zainteresowaniem przeciętnego zjadacza chleba). Acha, kupuję w małych sklepikach osiedlowych u znajomych właścicieli.

Pozdrawiam i dla symetrii muszę napisać, że jestem jak dotąd zadowolonym klientem 79th Element.
khirsah

Reklama

Postprzez 2sloma » 08 Sie 2013, 19:30

@MarcinP

Odpowiadam na pytanie dotyczące prowadzonej dzialanosci gospodarczej.

Do tej pory sprzedaza w Polsce zajmowala sie spolka zarejestrowana w rejestrze przedsiebiorcow w UK oraz w POLSKIM rejestrze VAT. Dane brzmia nastepujaco:

79th Element LTD
28-29 The Broadway
Ealing, London, W5 2NP

Aktualnie aktywnosc na rynku polskim przejmuje spolka zarejestrowana w Polsce:

79th Element sp z oo
ul. Jana Dlugosza 71
51-001 Wrocław

Kazdy moze sobie sprawdzic te dane http://www.krs-online.com.pl/79th-eleme ... 80588.html

Faktury beda stopniowo wystawiane przez nowa spolke, jak tylko uporamy sie z niezbedna polska biurokracja, jak np. wpis w NBP.

Zmiana wynika wlasnie z takich zapytan/obaw jak Pana.
2sloma

Postprzez Troy » 09 Sie 2013, 08:24

Ale w czym jest problem, że działalność była zarejestrowana poza granicami 3RP? Skończyły się czasy dla "optymalizacji podatkowej i zus"?
A jeśli już rejestracja "w tym kraju", czy nie lepsza jest forma spółki z o.o. spółka komandytowa (gdzie sp. z o.o. jest komplementariuszem)? Czy może tu też skończyły się wakacje podatkowe?

Zdarzało mi się kupować u 79th i gdy jeszcze kwestię pseudo reklamy mogę potraktować jako żenującą wpadkę, ale na płaszczyźnie kaca moralnego, to upublicznienie danych kupującego jest dyskwalifikujące i nawet dobra cena tego nie zmieni.
Troy

Postprzez Mar » 09 Sie 2013, 09:58

Widzę, że 2sloma przyjął kolejną linii obrony w dyskusji, której nie może wygrać, a coraz trudniej zachować jakąkolwiek twarz. Otóż całkowicie przemilcza to co jest przedmiotem sporu. Działanie takie ma na celu stopniowe wyciszenie tematu (takie wycofanie się po angielsku - nomen omen ciekawe w przypadku zarejestrowania firmy w UK) i liczenie na to, że za X czasu nikt już nie będzie pamiętał o sprawie.

Wszyscy, którym znana jest zasada prowadzenia dyskusji wiedzą, że w takim wypadku jedynym rozsądnym zakończeniem dyskusji z takim adwersarzem jest argumentum e silentio i przyjęcie, że to 2sloma jest autorem filmiku oraz przyjęcie w dowolny sposób jego intencji, zarówno w przypadku nieco schizofrenicznego zachwalania siebie, jak i ujawniania danych osobowych klienta. Dopóki 2sloma nie zdementuje (rzeczowo argumentując) takiego zakończenia, to po prostu inaczej sprawy nie da się zamknąć (na brak zakończenia być może liczy 2sloma).

Być może 2sloma tego nie wie, a być może liczy na ignorancję czytających, ale - jak tu już pisano - niedouczonych idiotów czytających to forum nie ma wcale (lub jest niewielu, ale wolę tę pierwszą wersję).

Admin: Panowie, kończymy ten wątek. Wszystkie odpowiedzi, które miały paśc już padły a te, które nie padły pewnie już się nie pojawią. Od tego momentu proszę pisać wyłącznie opinie o zakupach u p. Słomskiego, dalszą dyskusję na temat filmiku i innych zarzutów uważam za bezcelową.
Mar

Postprzez mleko » 23 Lut 2014, 20:39

Podbijam wątek, bo chciałem coś u nich kupić w najbliższym czasie.

Ktoś coś od nich brał ostatnio? Jak z terminami, dostawą, obsługą?
mleko

Postprzez mmmm » 24 Lut 2014, 17:57

Brałem ostatnio, wszystko ok. W ciągu 3 dni od zapłaty miałem towar w domu.

pzdr
mmmm

Postprzez equestor » 07 Mar 2014, 22:53

No ja też kupiłem kilka dni temu monetę, co prawda jeszcze jej nie sprawdziłem, zakupy przebiegły ok, natomiast dziś nie można otworzyć ich strony oraz nie ma tego sklepu wśród dostawców na http://www.ceny-zlota.pl/sklepy, a jeszcze niedawno byli... Dlatego mam pewne obawy i zamierzam jak najszybciej sprawdzić monetę...
equestor

Postprzez gambolo » 10 Mar 2014, 16:09

strona działa i ma się dobrze:
https://www.monety-inwestycyjne.pl
gambolo

Postprzez bigos » 08 Kwi 2014, 21:25

29 marca złożyłem zamówienie ( 3 srebrne monety i 1/10 oz krugerranda).
5 kwietnia została wysłana paczkomatem (darmowa przesyłka)
8 kwietnia do odebrania w paczkomacie :)

Ogólnie zadowolony jestem :mrgreen:
edit: przesyłka zapakowana w dwie koperty bąbelkowe, czyli myślę że dobrze :)
bigos

Postprzez mattheos » 24 Maj 2014, 14:56

Zamówienie: 25 szt. 1 oz Silver Maple Leaf, składane w sobotę. W poniedziałek przelew. We wtorek informacja o gotowej do wysyłce paczuszce. W czwartek paczuszka gotowa do odbioru w paczkomacie. Monety w bardzo dobrym (menniczym) stanie - niewielkie plamki, prawdopodobnie pozostałości po myciu :)
mattheos

Postprzez Coen » 17 Lip 2014, 14:36

Witam,

14 lipca 2014 złożyłem zamówienie srebrne monetki: 40 x Filharmonik i 1 x Maple Leaf w sklepie 79th Element. Dostawa za pomocą paczkomatu.
Odbiór dzisiaj, tj. 17 lipca 2014.
Przesyłka zapakowana w foliową kopertę, w niej kartonowe pudelko, w nim w kopertach bąbelkowych oryginalne tuby z monetami. Zabezpieczenie świetne.
Stan monet (40 x 1 oz srebrny Filharmonik) menniczy, roczniki 2014, jakby prosty z mennicy. Maple Leaf rocznik 2014, nowe bicie, stan menniczy, zapakowana w kapsel (w uwagach przy zamówieniu dopisałem, że zależy mi na ładnym stanie tej pojedynczej monety Maple Leaf).

Podsumowując: dobre ceny, szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka, monety w idealnym stanie, wszystko zgodnie z opisem.

Pozdrawiam
R.
Coen

Poprzednia

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama