• Reklama

79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Postprzez Silver » 06 Mar 2011, 13:42

W innym temacie pojawila sie taka wypowiedz:
Kuba napisał(a):(w przypadku 2sloma aktualizują nawet z kilkudniowym opóźnieniem i zdarzyła mi się nawet kupić za cenę o 10 zł wyższą niż była podana na aukcji ...).

Wlasnie o tym pisalem w komentarzu na blogu. Dlatego nie zawsze sugerowalbym sie cenami jakie 2sloma ma na swoich aukcjach. Trzeba sie jego osobiscie pytac o aktualna cene.
Silver

Reklama

Re: Świstak - 2sloma

Postprzez Silver » 11 Mar 2011, 11:28

Aktualne ceny na dzien 11 marca 2011 godzina 11:09:

Wybrane pozycje, o ktore zapytalem:

- sztabka srebra 1 oz. 116zl
- Philharmoniker 126zl
- Maple Leaf 127zl
- American Eagle 130zl

- sztabka zlota 1oz. 4400zl
- Krugerrand, Maple Leaf, American Eagle, Philharmoniker (zloto 1 oz.) 4500zl
- Wiener Philharmoniker (zloto 1/10 oz.) 500zl

[GoldBlog] Ceny tak istotnie nie odbiegają od tych podawanych aktualnie ->
sztabka srebra 1 oz. jest o 3PLN tańsza niż podawane
Maple Leaf i Filharmonicy po 1 PLN droższe, za to Silver Dollar 2 PLN tańszy niż na Świstaku
Dla złotych bulionówek ma 4400, a faktycznie 4500 -> tu różnica jest znaczna.

Wydaje mi się, że trochę przesadziliście z tym narzekaniem na nieaktualne ceny. Wygląda to na podejście w stylu: aktualizuję ceny jak zmienią się istotnie.

Ubolewam, że w wątku nie ma żadnej Opinii o sprzedawcy od kogoś, kto u niego coś kupował, a w sumie o to chodzi:) z tego powodu nie zrobiłem oddzielnego postu, żeby nie zaśmiecać i nie utrudniać komuś, kto będzie szukał opinii
Silver

Postprzez silverman » 15 Mar 2011, 21:54

Witam wszystkich.

Kupowalem u 2sloma. Ogolnie tranzakcje oceniam bardzo pozytywnie.
Bardzo dobry kontakt mailowy, wg mnie nie jest problemem to, ze ceny na aukcji sa orientacyjne, szybko dowiesz sie, jakie sa aktualne.

Przesylka doszla szybko, starannie zapakowana, ubezpieczona tak jak sie umawialismy. Przy zamowieniu zlotej monety po raz pierwszy mozna dostac jeszcze linijki Fincha, wg mnie dobra opcja.

2sloma sprzedaje jako firma z GB. Ogolnie same pozytywy, jak mialbym sie do czegos przyczepic, to niejasnosci w prawie polskim co do uregulowania PCC w takiej sytuacji, ale to juz temat na odrebny watek (w ktorym chetnie sie udziele).
silverman

Postprzez Silver » 15 Mar 2011, 23:23

silverman napisał(a):Ogolnie same pozytywy, jak mialbym sie do czegos przyczepic, to niejasnosci w prawie polskim co do uregulowania PCC w takiej sytuacji, ale to juz temat na odrebny watek (w ktorym chetnie sie udziele).

Czyli jak, wysyla paragon/fakture do zakupionych monet, czy nie?
Silver

Postprzez silverman » 15 Mar 2011, 23:29

Z tego co wiem od marca wysyla faktury VAT, ale jako firma z GB. I teraz nie wiadomo do konca, co w takiej sytuacji, czy to PCC nalezy oplacic czy nie...
silverman

Postprzez 2sloma » 17 Mar 2011, 15:52

Witam,

Dziękuję za pozytywne opinie pod moim adresem. Robię wszystko, żeby dostarczyć towar o najwyższej jakości i w najlepszej możliwej cenie. Zdarzają się potknięcia, ale na tak trudnym rynku są one - mam nadzieję - prostsze do wybaczenia.

Z PCC sprawa jest rzeczywiście skomplikowana. Zakupy powyżej 1000 zł dokonywane w _Polsce_ od nieVATowca powinny być obciążone 2% podatku. Podkreślę to jeszcze raz: W POLSCE. Sęk w tym, że firma jest z UK i za miejsce zawierania transakcji uznajemy UK. Oczywiście US może uznać inaczej i dlatego od 1go marca jesteśmy płatnikiem VAT. W tej chwili czekamy cierpliwie na NIP (już drugi tydzień ....)

Od poniedziałku ruszamy z nowym serwisem transakcyjnym, w związku z czym pytanie o ceny przejdzie już do historii.

Pozdrawiam,

P. Słomski
slomski.us
2sloma

Postprzez silverman » 18 Mar 2011, 00:34

@2sloma:

Mozesz powiedziec cos wiecej, co to za zmiany w serwisie tranzakcyjnym?
Czy dalej bedziesz sprzedawal przez swistaka, czy moze szykujesz jakas wlasna stronke w stylu sklepu?

Jesli dalej bedziesz sprzedawal przez swistaka, to czy rozwazales rozpoczecie sprzedazy przez ebay?

pozdrawiam.
silverman

Postprzez GoldBlog » 18 Mar 2011, 08:11

Nie wiem, czy Kol. Slomski będzie w ogóle zaglądał na to forum, więc czuję się w obowiązku odpowiedzieć na choćby jedno pytanie:) Mam nadzieję, że Kol. Slomski nie będzie miał do mnie o to pretensji.

Wkrótce rusza sklep internetowy, najprawdopodobniej będziecie o nim poinformowani w osobnym wpisie na blogu, nawet gdyby się tak nie stało to info pojawi się na forum.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez 2sloma » 19 Mar 2011, 19:02

Zagladam, zagladam, ale dzieki za odpowiedz w moim imieniu.

Tak, rzeczywiscie przymierzam sie do zmiany miejsca handlu. Problemem stalo sie ciagle aktualizowanie cen.

Tak wiec od wtorku caly projekt rusza oficjalnie ;) Zapraszam.
2sloma

Re: 79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak)

Postprzez Silvermaniac » 23 Mar 2011, 14:53

Kupowałem u Słomy jeszcze na Świstaku.
Świetny kontakt telefoniczny i mailowy.
Monety dobrze zabezpieczone, bez rysek.
Silvermaniac

Postprzez GoldBlog » 25 Mar 2011, 20:01

Właśnie dziś odebrałem przesyłkę, zatem jako gospodarz czuję się zobowiązany do recenzji.

Czas realizacji
Zamówienie 2 dni temu, późnym wieczorem, wybrałem Pocztex (przesyłka za free na hasło GoldBlog) - dziś popołudniu odbiór.

Kontakt
Znakomity to mało powiedziane, zamawiałem u Kol. Slomskiego pierwszy raz i czułem się prowadzony za rączkę i asekurowany przy każdym przejściu przez ulicę:) Bardzo życzliwie i profesjonalnie.

Opakowanie i stan monet
Bardzo dobre, nie wzbudzało zastrzeżeń. Monety pomimo, że nie w kapslach to bez jakichkolwiek widocznych gołym okiem uszkodzeń mechanicznych. Dostałem rocznik 2007, stan faktyczne menniczy lub okołomenniczy.

Podoba mi się u 79th Element opcja wysyłki paczkomatem (b. ekonomiczna). Kto wie może na hasło GoldBlog w przyszłości zmieni się promocja i zamiast darmowej przesyłki będzie -40% na złoto... no dobra -8% na srebro:) Wówczas pomysł z paczkomatem jak najbardziej do przetestowania.

Mogłoby być lepsze
- szata graficzna i interfejs stronki. Przy czym to sprawa trzeciorzędna, sam kiedyś przymierzałem się do startu w dealerce metali szlachetnych (była nawet próbna stronka) i moja wyglądała podobnie:) Ot na początku biznesu, są ważniejsze sprawy do pakowania w nie kasy i dochodzi się do tego z czasem.

Ogólna ocena 4,7/5.

Z czystym sumieniem polecam.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez makdawid » 28 Mar 2011, 16:52

Hmm, otóż jestem "świeży" w temacie srebro, jednak - również pod wpływem pozytywnych recenzji na tym forum - zdecydowałem się na dokonanie pewnego zakupu w 79th Element Ltd.

Chodzi o 1-uncjowe sztabki. Było dla mnie jasne, że pochodzą one z rynku wtórnego i podanie tej informacji przez sprzedawcę uważam wręcz za przejaw uczciwości, rzadko chyba spotykany.

Dziś dostałem przesyłkę z Oławy (skrytka pocztowa) ze sztabkami. Przyznam, że spodziewałem się czegoś innego, ALE podkreślam: nie krytykuję, tylko pytam czy to normalne.

Na awersie znajdują się następujące informacje:

79th Element Ltd.
London
United Kingdom

In Gold We Trust

1 Ounce
Fine Silver
999,9

numer sztabki (np. 210235).

Z tyłu natomiast jest wielokrotnie powtórzony napis "In Gold We Trust 79th Element Ltd.".

Czy tak właśnie wyglądają sztabki z rynku wtórnego?

Czy mogę być pewny (poza zapewnieniami samego sprzedawcy), że jest to faktycznie 99.9% srebro?

W końcu CZY UDA MI SIĘ dalej to srebro sprzedać w przyszłości? No wiecie, te napisy, kto to będzie wiedział o jaką firmę chodzi? Kto uwierzy, że to "fine silver"?

Przepraszam za pytania być może naiwne, ale dopiero się uczę. Mam nadzieję, że umieściłem je we właściwym miejscu.

Pozdrawiam

[GoldBlog] Cóż dostałeś sztabki firmowe, takie w PL chyba jako pierwszy oferowała sztabka.eu, pisałem o nich nawet niedawno na blogu, zatem moje zdanie o sztabkach jest powszechnie znane (w tym firmowych). Pisałem na temat monety bulionowe a sztabki wielokrotnie. Pytanie z mojej strony, czy na sztabkach masz napis informujący o nazwie wytwórcy? np. JM Assayers Refiners (sztabki tej firmy widzę w wielu serwisach nawet w Nowej Zelandii).

Sprzedawca jest fair, gdyż opis wyraźnie precyzuje, że sztabki mogą być różne. Jeśli chcesz kontynuować temat tych sztabek proponuję założyć nowy wątek w dziale fizyczny metal np. "sztabki 79t Element". Chętnie bym zobaczył je na jakiś zdjęciach, wrzuć proszę jeśli możesz tam fotki lub linki do nich. Jeśli chcesz, gdy już się im przyjrzymy możemy poprosić Kol. Słomskiego o rozwianie naszych wątpliwości na forum - nie ma z tym problemu. Przy czym najpierw może sami dowiedzmy się coś więcej:)
makdawid

Postprzez PURE » 29 Mar 2011, 17:48

Zakupiłem tuby u tego Pana.
Bardzo wszystko sprawnie poszło.
Polecam i Pozdrawiam
PURE

Re: 79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Postprzez rgs » 17 Kwi 2011, 08:45

Witam,
mam pytanie do kupujących poprzez portal monety-inwestycyjne.pl u Pana Słomskiego. Czy do zakupionych metali otrzymaliście w przesyłce fakturę VAT? Dokonałem zakupu pod koniec marca, ale w mojej przesyłce nie znalazłem faktury, co mnie trochę niepokoi, ponieważ po przeczytaniu tego wątku nie wiem do końca czy muszę opłacić PCC? Jak sytuacja wyglądała w Waszym przypadku?
rgs

Re: 79th Element Ltd. (dawniej 2sloma, Świstak) - opinie

Postprzez Silay » 17 Kwi 2011, 10:08

Witam wszystkich.

Zamawiałem w tym sklepie za kwotę poniżej 1000PLN i nie dostałem ani fatkury ani rachunku (tutaj nie potrzebne). W regulaminie sklepu chyba nie ma wzmianki o wystawianiu faktury czy rachunku.
Silay

Następna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama