• Reklama

Zakupy okazyjne - przestroga!

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Zakupy okazyjne - przestroga!

Postprzez twix » 08 Mar 2012, 12:53

polecam wszystkim, w temacie zakupów w okazyjnych cenach , w dostawie terminowej na portalach aukcyjnych

http://www.pb.pl/2568411,85469,pracowni ... z-internet

Moderator: Mimo, iż nie jest to opinia o żadnym dealerze zostawiam w tym dziale bo jest publicznie dostępny. Od zarania dziejów GoldBlog przestrzega przed dostawą terminową a ludzie dają się nabierać. Dlatego każdy szukający opini o dealerze powinien wiedzieć czym się kończą okazje.
twix

Reklama

Re: Zakupy okazyjne - przestroga!

Postprzez exile » 09 Mar 2012, 14:12

obstawiam, że chodzi o gościa o którym informowałem goldbloga, który popełnił nawet wpis na ten temat.

gość nazywał się Baca_RB , wszystko pasuje...
exile

Postprzez allpj1234 » 29 Cze 2012, 12:18

Witam jestem tutaj nowy ;) numizmatyka interesuje się od ok 4 lat. Mój znajomy kupił złotą monetę na portalu aukcyjnym o watość 750 zł wysyłka po wpłacie na konto listem gratis :P Po odebraniu przesyłki otrzymał " przysłowiowego kota w worku". Wiadomo cała procedura czas etc. wyjaśnienie sprawy; Co było przyczną ?. Pani wysłała pustą kopertę !!! dla zmylenia sprawy nadcięła w środku opakowanie by upozorować kradzież przez Pocztę Polską. Dlaczego o tym piszę osobiście jeśli już kupuję np; watościowy przedmiot wyszukuję lokalizację blisko zamieszkania. Najlepiej odebrać osobiście w dzisiejszych czasach zwyczajna przezorność i brak zaufania.
allpj1234

Postprzez gorhon » 29 Cze 2012, 18:07

Moim zdaniem wystarczy zaopatrywać się u sprawdzonych i solidnych dostawców.
A allegro omijać z daleka ;) Szczególnie prywatne aukcje.

Prosty i sprawdzony sposób na to, aby nie zostać oszukanym.
gorhon

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tutenek » 21 Kwi 2013, 10:17

Jeżeli kogoś interesują dalsze losy p. Roberta B., to prawdopodobnie zostanie mu wymierzona kara (na zasadzie dobrowolnego poddania się karze) 4 lat więzienia w zawieszeniu (sic!) na 8 lat.
Tutenek

Postprzez gambolo » 16 Sty 2014, 11:04

nie wiem czy dobre miejsce ale patrząc na ilość wygranych akcji to naiwnych nie brakuje

http://allegro.pl/monety-z-chinska-pand ... 88427.html
sprzedający: bigmonkey1

Świetnie opisana aukcja:
Witam !
Dziś do sprzedania trzy monety z wizerunkami chińskiej pandy!!
Nie znam się na tym dobrze, dlatego proszę samemu ocenić wartość monet na podstawie zamieszczonych zdjęć.
Zamieszczone zdjęcia przedstawiają sprzedawany towar!!

UWAGA!!!
Przed licytacją zastanów się pięć razy!!!
Zdjęcia przedstawiają sprzedawany towar!!!
Wszystkie sprzedawane monety pochodzą z mojej kolekcji i są moją własnością.
Jest to wyprzedaż kolekcji, dlatego NIE PRZYJMUJĘ ZWROTÓW!!!
Monety zostały zakupione kilka lat temu za kwotę około 100 USD za sztukę.
Zapraszam do licytacji!!
UWAGA!
Proszę o jak najszybszą wpłatę. Najlepiej przez PayU.

Zdjecia pokazują doskonałe podróbki chińskich pand z rożnych roczników (widoczne oznaczenie Ag i próba 99, fachowo zapakowane w kapsel i folię, sprzedający pisze że się na tym nie zna ale kilka lat temu zapłacił ponad 100 USD za sztukę :). Po prostu robimy interes życia ..

Oczywiście ani słowa o tym ze to są srebrne monety a dział w którym monety się znajdują to Kopie i Falsyfikaty.

Przeglądając historię zakupów to średnia cena za 3 monety to 150-160 zł :). Aukcji całkiem sporo wiec interes kwitnie.
Jeden negatyw:
"Jedno słowo: MONETY. Absolutne kłamstwo. ODLEW nie trzymający próby. Takie fotki, że nie do zweryfikowania. Dałem się nabrać. Sprawdziłem u złotnika. Nie trzyma wagi, grubości. Fajans. Sprytna aukcja. Taka jak NIK sprzedającego. Duża Małpa.

[Odpowiedź z: czw 10 paź 2013 16:15:51 CEST] Gość całkowicie niepoważny. Bredzi o jakichś "odlewach" a doskonale widział co kupuje. Nawet nie raczył się skontaktować ani rozpocząć sporu na allegro, bo wiedział, że nie może mi nic zarzucić. Negatyw po miesiącu? Czarna lista!!!"
gambolo

Postprzez grzes-w-wa » 17 Sty 2014, 21:36

Nigdy Panda 1 oz nie kosztowała 100 $. A jak duża małpka to kupiła po 100 papierów to tylko świadczy o.............bez komentarza.

Dziś do sprzedania trzy monety z wizerunkami chińskiej pandy!!
Nie znam się na tym dobrze, dlatego proszę samemu ocenić wartość monet na podstawie zamieszczonych zdjęć.
Zamieszczone zdjęcia przedstawiają sprzedawany towar!!

Trzy roczniki 2001, 2004, 2009 z przełomu 8 lat identycznie zapakowane. Na innej aukcji poszły trzy sztuki z lat 2003, 2005 i 2006. Pierwszy raz takie pakowanie widzę. Ja bym tego nigdy nie kupił. A z drugiej strony, w/g mnie to chińskich monet trzeba się wystrzegać jak ognia.

W tej fabryce potrafią zrobić b. ładne srebra.

http://wuda.en.alibaba.com/product/4802 ... _Coin.html
grzes-w-wa

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama