• Reklama

TDI, Zlotoisrebro.com - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

TDI, Zlotoisrebro.com - opinie

Postprzez Pampalini » 16 Lut 2012, 20:42

Kupiłem Krugerrandy od TDI_ms na Allegro, którego dane kontaktowe zgadzają się z tymi na http://zlotoisrebro.com/5-kontakt. Proponuję więc dodać nazwę "TDI_ms" do tutułu wątku dla jasności i ku lepszemu ostrzeżeniu.

Moderator: Mimo wszystko wydzieliliśmy TDI do osobnego tematu. Zob. post poniżej o analogiach między TDI i Hyath.

Transkacja miała przebieg beznadziejny. Sprzedający na stronach zakupionych przeze mnie przedmiotów zobowiązał się je wysłać w ciągu 45 dni roboczych od daty wpłynięcia zapłaty na jego konto. Płatności dokonałem 14.11.2011. Zakładając, że pieniądze znalazły się na jego koncie 15.11.2011 powinien wysłać towar 17.01.2012.

12.01.2012 dostałem od pana Bizonia email, informujący, że dostawa może się opóźnić, ale zostanie zrealizowana w ciągu 10 dni roboczych licząc od 12.01. Data opóźnionej wysyłki wypadała więc na 25.01. 23.01 dzwoniłem w tej sprawie do pana Bizonia. Podczas rozmowy przy okazji powiedział, że w aukcji nie gwarantował terminu wysyłki (!) a jedynie cenę przedmiotów. Obiecał też, że 26.01 je wyśle.

Zaproponowałem aby jakiś dołączył drobny upominek w zamian za wydłużający się okres oczekiwania, na co łaskawie przystał. Miały to być NG 2 PLN.

Przesyłki nadal nie było. Z powodu braku kontaktu ze strony sprzedającego zadwoniłem do niego 31.01.2012. Podczas rozmowy zapewnił mnie, że wyśle zakupione przez mnie przedmioty 02.02.2012 i przekaże mi tego dnia emailem dane listu przewozowego.

Emaila z danymi listu przewozowego nie dostałem. Zadzwoniłem więc 03.02 do Bizonia ponownie. Nie mógł rozmawiać i obiecał oddzwonić. Nie oddzwonił. Zadzwoniłem jeszcze raz. Nie odebrał.

Popełniłem donos do Allegro. Po ich interwencji i blokadzie konta TDI_ms zaczął trochę chętniej sie ze mną kontaktować. Próbował namówić mnie na zwrot pieniędzy, co średnio mnie urządzało. W końcu 09.02 wysłał późnym wieczorem potwierdzenie nadania przesyłki.

Końce końców dostałem monety 13.02. W bardzo dobrym stanie, szczególnie jak na swój wiek, prawdziwe (sprawdzone w Mennicy Wrocławskiej), dobrze zapakowane i w kapslach. Ale bez obiecango gratisa. Dowiedziałem się od sprzedającego, że nie było go przy wysyłce i że dorzuci coś jak znowu u niego kupię. Tylko, że najpierw musiałbym na łeb upaść żeby znowu się tak podłożyć.

Podsumowując - czekałem jakieś 17 dni roboczych dłużej niż planowe 45. Nerwów kupa. Kontakt ze sprzedającym nędzny. Jak już się udawało porozmawiać to trochę cwaniaczył ale jakimś ciężkim chamem nie był. I w końcu co miał wysłać to wysłał. I się teraz zastanwiam czy dać mu negatywa czy tylko neutrala. Propozycje?
Pampalini

Reklama

Re: Hyath,TDI,zlok.com.pl,slok.com.pl,Zlotoisrebro.com opini

Postprzez Johnny » 17 Lut 2012, 09:03

@Pampalini
Czy dostałeś fakturę lub paragon? Na stronie zlotoisrebro nie ma ani NIPu ani regonu o KRS już nie mówiąc. Jeśli dostałeś jakiś dokument - czy mógłbyś przytoczyć nam kto jest wystawcą a w szczególności jaki jest jego NIP i inne dane?

Co do komentarza - ja negatywy wystawiam tylko jeśli towaru nie dostanę lub będzie on inny niż obiecany. Jednak sprawa z interwencją w Allegro i blokadą konta może uzasadniać neutrala. W końcu straciłeś kupę nerwów tak jak ja kiedyś zamawiając u Hyath.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Re: Hyath,TDI,zlok.com.pl,slok.com.pl,Zlotoisrebro.com opini

Postprzez Pampalini » 18 Lut 2012, 10:18

Johnny napisał(a):Jeśli dostałeś jakiś dokument - czy mógłbyś przytoczyć nam kto jest wystawcą a w szczególności jaki jest jego NIP i inne dane?

Dostałem fakturę VAT. Sprzedający: TDI-Metale Szlachetne, ul. 27-go Stycznia 2/25, 34-120 Andrychów, NIP 551-229-80-57. Podpis imieniem i nazwiskiem, nieczytelny, nazwisko na "B".
Pampalini

TDI, zlotoisrebro.com

Postprzez Johnny » 18 Lut 2012, 21:12

Zakładam nowy wątek o firmie TDI. Nie mamy pewności jakie są relacje między tą firmą a Hyathem. Parę faktów:

Dane firmy:
TOWARZYSTWO DORADCÓW INWESTYCYJNYCH METALE SZLACHETNE Jakub Bizoń
Adres: 27-go Stycznia 2 lok. 25, 34-120 Andrychów
NIP: 5512298057

Pomiędzy TDI a Hyathem jest kilka zbieżności:
1. Obie firmy są w Andrychowie (małe miasto - 21 tys mieszkańców).
2. Kiedyś maile potwierdzające z zlotoisrebro.com przychodziły podpisane przez Hyath.
3. Pan Jakub Bizoń (właściciel TDI) na swoim blogu (invest-blog.pl) reklamuje sklep Hyatha (zloto-lokacyjne.com.pl) a nie swój własny.
4. Obie firmy mieszczą się niedaleko siebie (Ul Krakowska 140, Ul.Krakowska 76A).
5. Właścicielem domeny zlotoisrebro.com jest firma Tytani Reklamy (adres ten sam co TDI), która robiła strony dla Hyath.
6. Regulaminy obu sklepów są niemal identyczne, a więc Hyath użyczył regulaminu swojej konkurencji.
7. Obie firmy stosują ten sam model dostawy terminowej.

Przedstawiam tu fakty. Ocenę pozostawiam czytelnikom. Ponieważ jednak formalnie obie firmy mają różnych właścicieli i różne dane rejestrowe TDI otrzymuje osobny wątek.

Na koniec przypominam, że ten dział służy do opinii o sprzedawcach i transakcjach. Aby dyskutować o innych aspektach obu firm właściwym działem będzie zapewne "Rynek metali"
Johnny
Administrator

Re: TDI, zlotoisrebro.com

Postprzez Pampalini » 19 Lut 2012, 23:01

Johnny napisał(a):3. Pan Jakub Bizoń (właściciel TDI) na swoim blogu (invest-blog.pl) reklamuje sklep Hyatha (zloto-lokacyjne.com.pl) a nie swój własny.

Skąd wiesz że to jego blog? Czy znaczy to, że to on pisze artykuły zamieszczane na tej stronie? Pytam, bo na podstawie kilku smsów, emaili oraz telefonów, które z Panem Bizoniem wymieniłem, sądzę, że nie byłby w stanie sam tak sprawnie i poprawnie pisać.

admin: dzięki za posta, normalnie komplement roku - uśmiałem się
Pampalini

Re: TDI, zlotoisrebro.com

Postprzez Johnny » 19 Lut 2012, 23:09

Pampalini napisał(a):
Johnny napisał(a):3. Pan Jakub Bizoń (właściciel TDI) na swoim blogu (invest-blog.pl) reklamuje sklep Hyatha (zloto-lokacyjne.com.pl) a nie swój własny.

Skąd wiesz że to jego blog? Czy znaczy to, że to on pisze artykuły zamieszczane na tej stronie? Pytam, bo na podstawie kilku smsów, emaili oraz telefonów, które z Panem Bizoniem wymieniłem, sądzę, że nie byłby w stanie sam tak sprawnie i poprawnie pisać.

W kilku różnych miejscach na necie trafiłem na podpisane przez niego artykuły i przeważnie były opisane, że autorem jest Jakub Bizoń prowadzący właśnie tego bloga.
Johnny
Administrator

Re: TDI, Zlotoisrebro.com - opinie

Postprzez GoldBlog » 10 Lip 2012, 09:40

Dawno temu przyszedł na bloga mail od właściciela TDI, żeby wydzielić ich z opiniami do osobnego wątku, bo będzie zmuszony podjęcia "stosownych działań":) Wcześniej byli razem z Hyath i Johnny wydzielił ich do osobnego wątku, kilka miesięcy temu. Prośbie stało się zadość... jednak dziś dostałem kolejnego maila!!! W tym samym stylu!!! Tzn., że zwraca uwagę, że wszystkie insynuacje jako TDI i Hyath były uderzeniem w wizerunek TDI i coś tam dalej o stosownych działaniach - o tych stosownych działaniach to już czytałem i od TDI i wcześniej od Hyath. Chyba sami mnie zmuszą do stosownych działań.

To co mnie ciekawi to skąd ten mail, na blogu o tej firmie od nie wiem kiedy nie wspominam, na forum też, ogólnie widzę, że nikt nie wspomina, są tylko stare posty w tym wątku wskazujące na liczne zbieżności pomiędzy firmami. Posty użytkowników forum, czego oni oczekują, że ja posty innych będę kasował (pomijając już fakt, że rządzi Johnny)?

Oto co ja napisałem w odpowiedzi:)

Przecież niczego takiego na blogu nie piszę, a TDI zostało wydzielone do osobnego wątku po Pana poprzednim mailu!!!

Tylko to leży po stronie administracji jak mniemam forum (blog nie zajmuje się tym tematem), jak chcecie podejmować działania przeciwko użytkownikom forum życzę powodzenia.

Jeśli mimo wydzielenia TDI do osobnego wątku nadal zamierza Pan do mnie pisać maile jakiekolwiek podjęte zostaną stosowne działania - mam już dość Pana nękania.

Mam już dość tych maili od tych person, a wszelkie zbieżności, które są w tym wątku są (lub były w czasie ich pisania) prawdziwe stąd gdybym sam podejmował temat to tak samo bym je przytoczył i dodał jeszcze inne.

update
niesamowite, po mailu, że mam dość maili, bo jest to nękanie mnie..... natychmiast dostałem kolejnego maila!!! i oczywiście zostałem poinformowany, że to ja ich nękam, kurczę nie mogę sobie nawet przypomnieć od ilu miesięcy nawet o nich nie wspomniałem.

Mistrzostwo świata, na informację o tym, żeby mnie nie nękać mailami natychmiast dostałem kolejnego maila:)

wnioskuję, że chodzi o forum, domyślam się, że jak ktoś pisze z Was o zbieżnościach i swoich wątpliwościach to administracja powinna prostować:) Problem jest taki, że nikomu nie chce się czytać regulaminu forum pkt. 1.9, a po drugie nie zamierzam pouczać kogoś, że się myli gdy uważam że ma słuszność.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Ostrzeżenie przed zakupem złota w firmie TDI metale szlachet

Postprzez Piotr » 04 Maj 2013, 09:22

W dniu 21 stycznia 2013 roku wpłaciłem przelewem za 25 sztuk złotych sztabek 1 Uncja na konto firmy TDI - metale szlachetne Andrychów ul. 27 stycznia 2/25, z terminem dostawy 25 dni roboczych. Do dnia dzisiejszego nie doczekałem się realizacji zamówienia jak również nie otrzymałem zwrotu gotówki po mimo wezwań. Przez cały ten okres byłem okłamywany a w dniu wczorajszym otrzymałem sms od Jakuba Bizonia współwłaściciela firmy o treści cyt. " Oszukali mnie, nic nie wpłynęło do mnie, pozostaje mi tylko sąd i wysłanie komornika do nich".
Podobne perypetie z ta firmą mieli również inni kupujący - wyczytałem to na forum intern. złoto, srebro.....
Firma jest nie rzetelna o czym chciałem ostrzec wszystkich skupujących złoto.
Piotr

Re: TDI, Zlotoisrebro.com - opinie

Postprzez lizka » 24 Lut 2014, 10:44

Dokonałam w ub. roku zakupu bezpośredniego u tego sprzedawcy u pana JB. Sprawdziłam waga, linijka, suwmiarka. I zaś wg. mnie wszystko grało. Dowód zakupu - paragon od Silesia 2000. Czy ktoś miał jeszcze doświadczenia z tym sprzedawcą? Może coś na bieżąco?
lizka

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama