• Reklama

Precious Metals Investments -opinie(MWSilver, Stara Mennica)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Precious Metals Investments -opinie(MWSilver, Stara Mennica)

Postprzez Silver » 15 Lut 2011, 14:24

Wlasnie doreczono mi przesylke, ktora zamowilem u nich. Paczuszka skladajaca sie z dwoch kopert babelkowych oraz jednej kartonowej byla w nienaruszonym stanie. Czekalem na to troche dluzej niz mi na poczatku powiedziano (mial byc tydzien, a wyszlo 11 dni), ale moge polecic ze wzgledu na bardzo dobry kontakt - na kazdego mail'a z zapytaniem dostalem wyczerpujaca odpowiedz.
Ich stronka to: http://mwsilver.pl/
Jednak aktualne ceny monet mozna sledzic na swistaku (poprzez ten serwis aukcyjny odbywa sie cala transakcja): http://www.swistak.pl/profil/tmsilver/a ... rt=&ocena=
Duzy wybor monet, jesli nie sa wystawione na aukcji, mozna sie zapytac o interesujace nas egzemplarze kontaktujac sie z nimi.
Silver

Reklama

Re: MWSilver.pl

Postprzez maciek » 15 Lut 2011, 15:06

Mialem u nich zamowic kilka srebrnych monet, bo z tego co widze to sa najtansi, nawet tansi niz allegro, ale odstraszyl mnie ten opis ze monety moga miec drobne ryski powstale w transporcie. Wiec niby jak te ryski mialyby powstac, jesli nie wtedy gdy wrzuciliby kilka monet luzem do koperty, poza tym opis monet ze sa w stanie I/II, a ja nie chce monety w stanie II.
maciek

Postprzez Silver » 15 Lut 2011, 15:08

Nie zwrocilem na to uwagi :(
Moze dlatego, ze ja zamawialem od razu 20 sztuk, wiec przyszla cala tuba. Monety oczywiscie od razu sprawdzilem i nie zauwazylem na nich zadnych rysek.
W takim razie moze warto u nich zamawiac, ale cala tube...
Silver

Postprzez Adaś » 15 Lut 2011, 17:43

rachunki wydają? czy szara strefa?
Adaś

Postprzez Silver » 15 Lut 2011, 18:09

Rachunku nie otrzymalem.
Jeszcze dodam, ze jakies 2 godziny temu dzwonili do mnie z pytaniem czy nie bylo problemow z przesylka, czy jest cala, itp.

EDIT:

Wlasnie sie dowiedzialem, ze rachunek (faktura) przyjdzie do mnie oddzielnym listem - zatem widac, ze wystawiaja 8-)
Silver

Postprzez Gotar » 15 Lut 2011, 18:16

Kolego Silver, tak chwalisz dystrybutora MWSilver jakbyś tam pracował...

Temat kapsli (które również mógłbyś kupić w MWSilver) założony przez Ciebie w innym dziale jakoś tak podejrzanie wygląda jakbyś naprowadzał na ten sklep...
Gotar

Postprzez Silver » 15 Lut 2011, 18:20

Kolego Gotar, nie pracuje tam.
Kapsle u nich niestety drogie, na allegro widzialem tansze, ale akurat innych firm.
Nie chce kupowac u nich kapsli, dlatego szukam innego lepszego zrodla.

Mniej podejrzliwosci zycze ;)
Silver

Postprzez GoldBlog » 15 Lut 2011, 18:26

@Gortar @Silver

@Gortar - dzięki za czujność, w sumie też zrobiłem się podejrzliwy. Nie mam nic przeciwko sprzedawcom zabierającym tu głos, ale niech się uczciwie podpisują:)

Sprawdziłem sobie szpiegowskim okiem, skąd do nas pisze Silver:) i wygląda na to, że tam nie pracuje:)

@Silver

Nie złość się na Gortara:) Gdyż Drodzy Panowie wszyscy stoimy po tej samej stronie barykady:)
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez Silver » 15 Lut 2011, 18:34

Pierwsze o czym pomyslalem zakladajac ten temat bylo wlasnie podejrzenie mnie o jakies powiazanie z opisywanym przeze mnie dealer'em - ze wzgledu wlasnie na nick ;)

Nie zloszcze sie :)

Ja ich polecam. Czekamy na wiecej opinii od innych czytelnikow!
Silver

Postprzez jakow » 17 Lut 2011, 20:34

Witam,
ceny rzeczywiście atrakcyjne, mnie odstręcza jednak od robienia z nimi interesów to:
http://dwagrosze.blogspot.com/2011/02/j ... banku.html

Pozdrawiam,
Jakow
jakow

Miejscowość: Kraków

Postprzez Silver » 17 Lut 2011, 20:48

O kurde. Dzieki za linka - wlasnie sie zastanawialem nad kolejnym zamowieniem... i bede musial poszukac innego zrodla :(
Szkoda, chociaz z tego co tak na szybko przelecialem, to cynik sie zbulwersowal, ze Pan T. skopiowal jego tekst i nie dal zrodla?
Chyba nie bylo mowy o oszukaniu klienta zamawiajacego monety?

A i zeby byla jasnosc. Nikogo nie bronie i sam juz raczej nie zrobie tam zakupow :(
Silver

Postprzez GoldBlog » 17 Lut 2011, 20:57

uuuuu dyskwalifikacja - z samego szacunku dla polskiego guru w temacie metali szlachetnych jakim jest cynik9 zakupów tam czynić nie wypada
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez Sylwek » 17 Lut 2011, 23:11

Witam na forum.

Gratuluję założenia portalu dyskusyjnego. Moim zdaniem to bardzo dobry ruch, obserwowałem od początku powstające tu tematy i stwierdziłem, że warto się dołączyć. Wypowiem się na ten temat, gdyż go obserwuję od początku i miałem styczność z w.w. sprzedawcą.

Naruszenie praw autorskich to oczywiście wysoce nietaktowne posunięcie. Nie mam zamiaru go usprawiedliwiać, bo to nie jest czyn godny usprawiedliwiania.

Jednak co do zakupów na świstaku u tmsilver, jestem całkiem zadowolony. Od zamówienia do dostawy upłynęło 7 dni roboczych, także wynik jest niezły. Dnia, którego miał być u mnie kurier, sprzedający dzwonił i pytał, czy wszystko w porządku itp. Przesyłki jednak nie mogłem odebrać osobiście, gdyż jestem w innym miejscu Polski, więc dopiero za jakieś 1,5 tygodnia wypowiem się, czy wszystko przyszło w dobrym stanie. Ceny są chyba najkorzystniejsze w Polsce. Można było nawet negocjować cenę przy większym zamówieniu.

Podsumowując, na pewno użytkownik tmsilver stracił dużo klientów wykonując ten niemądry ruch. Mimo wszystko radzę ochłonąć - nie kupujemy przecież autorytetu sprzedającego, tylko monety. Sam osobiście jestem (nie widziałem jeszcze monet) zadowolony z obsługi i cen. Prawdopodobnie i tak będę kupował teraz za granicą (dzięki GoldBlog za link do porównywarki umieszczony na FB :) ), bo przy większych zamówieniach to spora oszczędność. A pod tym względem, póki co, na tmsilver, moim zdaniem, można liczyć.
Sylwek

Postprzez Sceptyk » 19 Lut 2011, 17:07

Sylwek napisał(a):[...] nie kupujemy przecież autorytetu sprzedającego, tylko monety.

Ale sprzedawca musi być wiarygodny. Czy zaryzykowałbyś kupno czegokolwiek wiedząc na przykład, że sprzedawca to krętacz? Albo od kolesia na allegro z masą negatywów? A co do omawianego tu sprzedawcy, to warto odnotować, że przyznał się on publicznie do swojego występku i przeprosił cynika, nie próbując przy tym głupio sie usprawiedliwiać (co byłoby już wbiciem gwoździa w trumnę). Swoją drogą, aż za często ludziom brakuje nawet tak podstawowego poczucia przyzwoitości.

Sylwek napisał(a):[...] Prawdopodobnie i tak będę kupował teraz za granicą (dzięki GoldBlog za link do porównywarki umieszczony na FB :) ), bo przy większych zamówieniach to spora oszczędność.

Zakupy za granicą, a w szczególności zakup srebra w Niemczech rzeczywiście jest dużo bardziej opłacalne. Ale uwaga na dostępność towaru i czas dostawy. Niestety na zachodzie jest z tym coraz gorzej. Także warto też skontaktować się z dealerem przed złożeniem zamówienia i upewnić się, że dostaniesz towar w przeciagu miesiąca na przykład.
Sceptyk

Postprzez Sylwek » 21 Lut 2011, 13:00

Sceptyk napisał(a):Ale sprzedawca musi być wiarygodny. Czy zaryzykowałbyś kupno czegokolwiek wiedząc na przykład, że sprzedawca to krętacz? Albo od kolesia na allegro z masą negatywów? A co do omawianego tu sprzedawcy, to warto odnotować, że przyznał się on publicznie do swojego występku i przeprosił cynika, nie próbując przy tym głupio sie usprawiedliwiać (co byłoby już wbiciem gwoździa w trumnę). Swoją drogą, aż za często ludziom brakuje nawet tak podstawowego poczucia przyzwoitości.
Kiedyś zaryzykowałem i dostałem kiepskiej jakości towar (nic wspólnego z monetami). W.w. sprzedawca miał i chyba nadal ma same pozytywne komentarze.

Zakupy w DE odłóżmy na inny temat.
Sylwek

Następna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama