• Reklama

PrestigeCoins (metalelokacyjne., wyrobymennicze.) - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Wyroby Mennicze ( Poznań)

Postprzez Johnny » 22 Mar 2013, 11:44

Prosimy o uzupełnienie informacji o adres strony, siedzibę tej firmy. Dotychczas ten dealer nie był tu znany.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Reklama

Re: Wyroby Mennicze ( Poznań)

Postprzez grzes-w-wa » 23 Mar 2013, 05:43

Johnny napisał(a):Prosimy o uzupełnienie informacji o adres strony, siedzibę tej firmy. Dotychczas ten dealer nie był tu znany.

Admin: wycięty i przeniesiony do tematu link.

To nowy sklep internetowy. Powstał w 2012r. Przebija się przez rynek metali szlachetnych. Po cenach widać,że do czołówki jeszcze odrobinę mu brakuje. Ale dla odbioru osobistego w Poznaniu to bardzo ciekawa propozycja.
grzes-w-wa

Re: Wyroby Mennicze ( Poznań) - opinie

Postprzez pinczer82 » 23 Mar 2013, 13:12

Zgodnie z prośbą podaję link do strony na której zawarto wszystkie dane kontaktowe
Admin: wycięty i przeniesiony do tematu link.
pinczer82

Re: Wyroby Mennicze (www.wyrobymennicze.pl, Poznań) - opinie

Postprzez gwiazdor » 28 Maj 2013, 20:12

witajcie
dzisiaj byłem na ich stronie tak zobaczyć i dziwne, że
można u nich zamówić 3000 paczek Krugerów po 100 szt w dostawie 24 h i odbiorze osobistym
coś sie sypie ??
gwiazdor

Re: PrestigeCoins (metalelokacyjne.pl) - opinie

Postprzez luqa1 » 26 Cze 2013, 17:33

Witam, :D
Jakiś czas temu nabyłem kilka Philharmonikerów. Pewną wątpliwość wzbudziła u mnie jedna z monet, a dokładniej rysa jak na moje oko i lupę dość głęboka.
Poniżej zamieszczam zdjęcie.
Image
Jest ona widoczna na górnej literze O.
W tym wypadku zwracam się z pytaniem. Czy w tej sytuacji powinienem domagać się wymiany uszkodzonej monety? Czy nie ma to wpływu na jej wartość?
Pozdrawiam
luqa1

Postprzez Johnny » 26 Cze 2013, 20:52

luqa1 napisał(a):Jakiś czas temu nabyłem kilka Philharmonikerów. Pewną wątpliwość wzbudziła u mnie jedna z monet, a dokładniej rysa jak na moje oko i lupę dość głęboka.
[...]
Jest ona widoczna na górnej literze O.
W tym wypadku zwracam się z pytaniem. Czy w tej sytuacji powinienem domagać się wymiany uszkodzonej monety? Czy nie ma to wpływu na jej wartość?
Pozdrawiam

Przyglądałem się zdjęciu przez minutę i nie zauważyłem tej rysy. Dopiero gdy doczytałem gdzie faktycznie jest. Jeśli filharmonik trzyma wagę i wymiary - ja bym się cieszył z ładnej monetki a nie martwił małą ryską.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez semperparatus » 03 Lip 2013, 08:05

Nieopatrznie zamówiłem srebrne Filharmoniki...w dostawie natychmiastowej....ale nie zwróciłem uwagi,że punkt sprzedaży w Sękocinie jest czasowo zamknięty,a personel na urlopie do 15 lipca...Więc sytuację mam mało komfortową...pieniążki wpłacone,a na towar muszę dość długo czekać...W dzisiejszej napiętej sytuacji na rynku metali...i w ogóle na świecie-jest to dość stresujące...
semperparatus

Postprzez Mar » 04 Lip 2013, 20:40

luqa1 napisał(a):Jest ona widoczna na górnej literze O.
Jeżeli na skutek rysy moneta nie jest lżejsza to teoretycznie nie ma to najmniejszego wpływu na jej wartość. Nie sądzę by przy próbie zbycia jakikolwiek kupujący brał takie rysy pod uwagę. Przecież to monety bulionowe, a nie kolekcjonerskie.

A co do Prestige Coins to podzielę się uwagami z moich trzech zamówień.
Po pierwsze komunikacja. Wzór ideał (z jednym małym wyjątkiem, o którym później) tzn. szybkie odpowiedzi (zawsze w ciągu najwyżej 24 godzin, a w godzinach pracy niemal natychmiast).
Problemem jest czas realizacji zamówienia. Na sam początek zrobiłem jedno śmieszenie małe zamówienie by przetestować dealera. Trochę to trwało, ale zmieścili się w czasie. Drugie zamówienie zrobiłem na kilka monet, jakie zamówiłem by na żywo obejrzeć, które mi się najbardziej podobają by ładować zapasy. Oczywiście wybierałem te, które były najtańsze i nie różniły się pomiędzy sobą cenowo więcej niż ok. 2 złote za sztukę, bo przecież to inwestycja w kruszec.
Za trzecim podejściem zamówiłem tubę filharmoników w dostawie natychmiastowej i tu niestety mam dość duży niedosyt.
Przecież z tak małą ilością monet nie powinno być żadnego problemu.
Zamiast dostać towar w ciągu gdzieś tak mniej więcej tygodnia - tak jak powinno to IMHO wyglądać (skoro napisano "Dostępność: 24 h") czekałem zdecydowanie za długo. Wpłata 31 maj, do 14 czerwca (10 dni roboczych) ani słowa o wysyłce. Dopiero na moje pytanie otrzymałem informację, że dostawa towaru będzie 17 czerwca i faktycznie bodaj 19 czy 20 odebrałem monety. Nie chodzi mi już nawet o to, że nie wyrobiono się w terminie, ale o to, że po upływie deklarowanych regulaminem dni roboczych do wysyłki nie poinformowano mnie o opóźnieniu. Regulamin zostawia dealerowi opcję opóźnienia, ale IMO przyzwoitość nakazywałaby poinformować o tym klientów.

Tak czy siak tuby są teraz dostępne wyłącznie w opcji dostawy 21 dni od momentu zaksięgowania przelewu. Czy tuba to tak dużo, lub czy jest tak dużo kupujących, że trzeba aż tyle czekać, czy też może faktycznie jest jakiś problem z dostępnością srebra?

Reasumując, dobre wrażenie łatwo zepsuć jednym detalem. Mimo to, w sumie polecam PrestigeCoins i nie wykluczam dalszych zakupów.
Mar

Postprzez Loukee » 11 Lip 2013, 14:13

W poniedziałek 8.07. ok. 11 przed południem złożyłem zamówienie (Klonowy Liść 1 oz Au, status: dostawa natychmiastowa, dostępność 24 h) i od razu zleciłem przelew. O 11:28 dostałem automatycznego (chyba) maila, że realizacja zamówienia została wstrzymana ze względu na brak płatności. Wzruszyłem tylko ramionami, bo oczywiście że przelew jeszcze nie zdążył dojść. Czekałem spokojnie na dalsze informacje. Przelew rzecz jasna zrealizowany w dniu 8.07 (mam potwierdzenie). Wobec braku jakichkolwiek wieści wczoraj (środa 10.07) napisałem maila z pytaniem o moje zamówienie. Bez odpowiedzi. Dziś o godz. 15 próbowałem zadzwonić - nikt nie odebrał. Nagrałem się na sekretarkę.
Mam nadzieję że zobaczę tę monetę albo zwrot kasy. Jednak bez względu na to, jak obecna sytuacja się zakończy, ja już nigdy nic nie kupię w tym sklepie i nikomu nie polecam. OPINIA NEGATYWNA.
EDIT
Dziś (12.07) moje zamówienie nadal widnieje w sklepie jako niezapłacone (status: niezaksięgowane). Nadal brak odpowiedzi na maila, telefonicznie można się nagrać na sekretarkę.
Loukee

Postprzez semperparatus » 11 Lip 2013, 19:36

Ja też miałem podobną sytuację jak mój poprzednik Loukee...również wpłaciłem pieniądze i dostałem wiadomość o wstrzymaniu realizacji zamówienia ze względu na brak płatności...A pieniądze musiały dojść,bo wysłałem je dawno,o ile pamiętam to 1.07...Kilkakrotnie pisałem maile z zapytaniem o moje zamówienie...i także nie dostałem odpowiedzi...Rozumiem,ze personel sklepu jest na urlopie...ale dziwne,że nie zostawili nikogo,żeby załatwiał sprawy....i chociażby odpowiadał na maile...Ja także mam nadzieję,ze zobaczę moje monety albo pieniądze...Ale niezależnie od tego jak sprawa się zakończy to nic nie kupię w tym sklepie...Takie postępowanie to lekceważenie klienta...
semperparatus

Postprzez pchlistosc » 11 Lip 2013, 20:00

02.07.2013 zamówiłem kilka srebrnych monet, opłaciłem natychmiast. Od tej pory kontakt się urwał. Znalazłem gdzieś na stronie informacje o urlopie niemniej jednak brzmi ona "zapraszamy do zakupu w sklepie internetowym, oddział w Sękocinie będzie nieczynny."
Skontaktowałem się z ich przedstawicielem w Poznaniu, obiecał szybką wysyłkę - minął tydzień i monet dalej nie ma, brak odpowiedzi na maile.
Mam pretensje do Goldbloga że utrzymuje taki sklep w swojej porównywarce. Odradzam zakupy, firma niepoważna.

Admin: Goldblog niczego nie utrzymuje ponieważ nie jest autorem ani prowadzącym porównywarkę. A wystarczyło napisać przez formularz kontaktowy porównywarki.
pchlistosc

Postprzez Lawyer » 12 Lip 2013, 08:18

Loukee napisał(a):W poniedziałek 8.07. ok. 11 przed południem złożyłem zamówienie (Klonowy Liść 1 oz Au, status: dostawa natychmiastowa, dostępność 24 h) i od razu zleciłem przelew. O 11:28 dostałem automatycznego (chyba) maila, że realizacja zamówienia została wstrzymana ze względu na brak płatności. Wzruszyłem tylko ramionami, bo oczywiście że przelew jeszcze nie zdążył dojść. Czekałem spokojnie na dalsze informacje. Przelew rzecz jasna zrealizowany w dniu 8.07 (mam potwierdzenie). Wobec braku jakichkolwiek wieści wczoraj (środa 10.07) napisałem maila z pytaniem o moje zamówienie. Bez odpowiedzi. Dziś o godz. 15 próbowałem zadzwonić - nikt nie odebrał. Nagrałem się na sekretarkę.
Mam nadzieję że zobaczę tę monetę albo zwrot kasy. Jednak bez względu na to, jak obecna sytuacja się zakończy, ja już nigdy nic nie kupię w tym sklepie i nikomu nie polecam. OPINIA NEGATYWNA.

Przecież wyraźnie na stronie piszą, że mają przerwę wakacyjną. Ja też złożyłem zamówienie i czekam ale na maila dostałem informację, że zrealizują po 15 lipca, więc nie ma co się denerwować. To moje drugie zamówienie, pierwsze pomimo, że dostawa miała być 21 dni to przyszło dużo szybciej. Najlepsze ceny srebra, dobry kontakt, szybka dostawa - mi więcej nie potrzeba. Polecam ten sklep.
Lawyer

Postprzez luqa1 » 18 Lip 2013, 16:25

Witam
Mam pytanie odnośnie srebra kupowanego za pośrednictwem strony metalelokacyjne.pl. Zauważyłem, że cena poszczególnych monet zdecydowanie różni się między ml.pl, a np mennicą wrocławską o około 10zł. Czy wynika to z tego, że srebro w ml.pl jest nie opodatkowne i trzeba się będzie z tego dodatkowo rozliczyć?

Pozdrawiam
luqa1

Postprzez grzes-w-wa » 19 Lip 2013, 05:45

luqa1 napisał(a):Witam
Mam pytanie odnośnie srebra kupowanego za pośrednictwem strony metalelokacyjne.pl. Zauważyłem, że cena poszczególnych monet zdecydowanie różni się między ml.pl, a np mennicą wrocławską o około 10zł. Czy wynika to z tego, że srebro w ml.pl jest nie opodatkowne i trzeba się będzie z tego dodatkowo rozliczyć?

Pozdrawiam

Podatki są naliczone jednakowo. To różnica wynika z naliczonej marży.
grzes-w-wa

Postprzez Loukee » 24 Lip 2013, 09:36

Lawyer napisał(a):
Loukee napisał(a):... OPINIA NEGATYWNA.

Przecież wyraźnie na stronie piszą, że mają przerwę wakacyjną. Ja też złożyłem zamówienie i czekam ale na maila dostałem informację, że zrealizują po 15 lipca, więc nie ma co się denerwować. To moje drugie zamówienie, pierwsze pomimo, że dostawa miała być 21 dni to przyszło dużo szybciej. Najlepsze ceny srebra, dobry kontakt, szybka dostawa - mi więcej nie potrzeba. Polecam ten sklep.

Po pierwsze pisali na stronie głównej że mają urlop w Sękocinie, "ale zapraszamy do sklepu internetowego i do Poznania", czy jakoś tak.
Po drugie wchodziłem do sklepu za pośrednictwem porównywarki, prosto do strony z monetą, i nie widziałem tej informacji o urlopie, i nigdzie podczas zamawiania nie było żadnego ostrzeżenia że dostawa może się opóźnić.
Po trzecie przez prawie cały tydzień nie mogłem ani się dodzwonić, ani nikt mi nie odpowiadał na maila co się z moją kasą dzieje (po wejściu do sklepu zamówienie widniało jako nieopłacone).
A w ogóle to moneta dotarła wczoraj (23 lipca) - przypomnę, że zapłaciłem za nią 8.07. To by było jeszcze może do przełknięcia, gdybym od razu wiedział że może tyle potrwać, ale jak się to ma do deklarowanej w sklepie kategorii dostępności "24 h"?
Loukee

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama