• Reklama

PrestigeCoins (metalelokacyjne., wyrobymennicze.) - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: PrestigeCoins (metalelokacyjne.pl) - opinie

Postprzez willqu » 16 Lis 2011, 08:37

Bedzie run na Prestige Coins, spojrzcie na ich ceny
http://www.metalelokacyjne.pl/pol_m_Sre ... y-117.html

9zl za 1 Oz srebra???

Niestety w regulaminie paragfar 2 punt 1 jest napisane:
"Prestige Coins zastrzega sobie prawo do zmian cen lub odmowy realizacji zamówienia w przypadku, gdy podana cena jest wynikiem oczywistej pomyłki"

Ale promocja ciekawa :)
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
willqu

Reklama

Postprzez futhark » 16 Lis 2011, 14:01

Zamówiłem w Prestigecoins jakiś czas temu Kookaburrę w odroczonej dostawie. Przyszła zgodnie z terminem, porządnie zapakowana, w kapselku. Moneta rzecz jasna w stanie idealnym. Śliczności:)
futhark

Postprzez Limak74 » 03 Gru 2011, 13:11

Zrobilem u nich 2-3 razy zakupy (tylko srebro) za pierwszym razem termin sie wydluzyl do 7 dni choc mieszkam 4 km od siedziby firmy.
pozostale transakcje juz byly w 100% udane kurier na czas, monety nie wytluszczone bez odciskow palcow, tuby ok . OK. Moge polecic innym
Limak74

Postprzez Mario » 07 Sty 2012, 20:30

Kupiłem srebrne cooki. i Phliharmonikera zamówiłem przed świętami odebrałem w nowym roku.
Trochę się spietrałem jak wysypał się serwer i sklep zniknął z netu (w Nowy Rok) ... ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Tylko jedna zawalona noc ale rano dodzwoniłem się do sklepu i się uspokoiłem ... uf.
Monety dotarły dobrze zapakowane szkoda tylko , że nie w kapslach.
Mario

Postprzez drsh1 » 03 Kwi 2012, 10:57

9zl za 1 Oz srebra???

Niestety w regulaminie paragfar 2 punt 1 jest napisane:
"Prestige Coins zastrzega sobie prawo do zmian cen lub odmowy realizacji zamówienia w przypadku, gdy podana cena jest wynikiem oczywistej pomyłki"

Ale promocja ciekawa :)

Witam, jestem nowy na forum. Zauważyłem, że u tego dealera od czasu do czasu zdarzają się tego typu "promocje" - np wczoraj wieczorem mieli do kupienia złote krugerrandy i maple leafy 1 oz za 1700PLN.

Czy to oczywista pomyłka (=anulacja ewentualnego zamówienia) czy jakiś wałek?
drsh1

Postprzez marian » 03 Kwi 2012, 14:27

To nie wałek po prost algorytm dopasowujący cenę na sklepie z ceną SPOT im się zaciął . Zdarza się to często w tej branży :)
marian

Postprzez piotrek123 » 04 Kwi 2012, 09:44

Zastrzegać sobie mogą, ale przyjęcie oferty jest równoznaczne z zawarciem umowy, co wynika z kodeksu cywilnego.
W takim przypadku nie powinno się pisać o sprostowaniu oczywistej pomyłki, bo to jest instytucja procedury cywilnej, tylko o prawie odstąpienia od umowy.
Te błędy mogą ich sporo kosztować, bo ktoś w końcu kupi, wytoczy powództwo, a sąd nakaże wydanie rzeczy i nie będzie badał, czy oświadczenie o sprostowaniu jest skuteczne, tylko czy zawarto umowę i czy żądnie windykacyjne jest zasadne.
piotrek123

Postprzez Mordimer » 11 Sie 2012, 08:13

Było to moje pierwsze zamówienie w tym sklepie. W dniu 1.08 zamówiłem na próbę 2 egzotyczne monety bulionowe "arkę noego" oraz "bounty" i dodatkowo kilka kapsli "Quadrum" w dostawie natychmiastowe. Zamówienie opłaciłem następnego dnia z rana. Paczkę listonosz przyniósł do mnie 9.08. Zamówienie opakowane w kopertę bąbelkową. Monety włożone w plastikowe koperty do przechowywania monet firmy Leuchtturm i oklejone taśmą pakową. Kapsle "Quadrum" luźno wrzucone do koperty, paragon załączony - pierwsze wrażenie po otwarciu paczki pozytywne.

Po głębszych oględzinach na arce noego dopatrzyłem się kilku rys a na bountym mlecznych plamek. Mimo iż monety kupiłem jako ciekawostkę do kolekcji to w końcu są to monety bulionowe więc można to im wybaczyć. Gorzej było jednak w przypadku kapsli. Z 5 zamówionych w kopercie znalazłem tylko 4, z czego 3 były w innych rozmiarach niż zamawiałem. Wniosek jaki mi się nasunął to, że ktoś bardzo niedbale i pośpiesznie spakował moją paczkę.

Jeszcze tego samego dnia około godz. 13 wysłałem im maila z pytaniem o wymianę kapsli na zamówione przeze mnie rozmiary + dodanie kapsla którego nie spakowali. Do chwili obecnej (sobota - 11.08) nie otrzymałem od nich odpowiedzi i biorąc pod uwagę, że w ciągu dwóch dni nic nie odpisali to już się jej nie spodziewam dostać. Nie mam pojęcia czy z pakowaniem paczki to był jednostkowy wypadek przy pracy czy norma. Kapsle niby pierdółka o małej wartości ale oczekiwałbym jednak lepszego podejścia do klienta, kontaktu z nim i próby naprawienia swojego błędu. Jeśli jednak się mylę i coś się zmieni - poinformuję o tym.

Edit 01:
Jeszcze tego samego dnia (w sobotę 9.08 o godz. 19) dostałem od nich odpowiedź w której przeprosili mnie za zaistniałą sytuację i zobowiązali się wysłać w poniedziałek brakujące kapsle a błędne pozwolili zatrzymać. W ramach rekompensaty przy następnym zamówieniu mam dostać darmową przesyłkę. Możliwe, że zbytnio pośpieszyłem się z opinią. W każdym razie cieszę się, że jednak się myliłem. Jak list z kapslami do mnie dotrze, również poinformuję.

Edit 02:
Dostałem kapsle :)
Mordimer

Postprzez cracko » 13 Wrz 2012, 15:29

W zeszłym tygodniu zrobiłem u nich drugą transakcję na srebrne monety. Dostawa po 4 dniach od przelania kasy. Kupiłem Wiener Philharmoniker i American Eagle w niewielkiej ilości po 1oz. Towar się zgadza, dobrze zapakowany, dobry kontakt ze sprzedawcą. Polecam
cracko

Postprzez 1024 » 22 Paź 2012, 12:16

Zakup:
zamównienie złożone we wtorek 16.10 w godzinach wieczornych
4x american eagle
4x wiener filharmoniker
4x maple leaf
4x istanbul
4x cook islands
+ do tego pasujące kapsle quadrum

Przelew wykonany zaraz po złożeniu zamówienia
Wpłata zaksięgowana na stronie sklepu 17.10 w godzinach wieczornych
Wysyłka 19.10 (dzień wcześniej podobno nie dojechał kurier)
Kurier zapukał dzisiaj (22.10)

Spostrzeżenia:
- sklep aktualizuje stan zamówienia raz dziennie w godzinach wieczornych
- paczka bardzo dobrze zabezpieczona
- wszystkie monety oprócz cook'a z rocznika 2012
- monety cook'a (rocznik 2010) pełne mlecznych przebarwień
- jeden kapsel niestety dojechał nie sparowany ( dwie te same strony .. więc bezużyteczny)
- do zakupu dołączony paragon i katalog akcesoriów numizmatycznych
- kapsle zapakowane wszystkie razem, co trochę utrudnia pakowanie monet
(przydałoby się chociaż pakować każdy wymiar w osobny woreczek foliowy)

Wrażenia:
- jak na dostawę natychmiastową trwało to za długo, bo aż 6 dni (ale w sumie w granicach akceptacji)
- trochę niefortunnie wysyłać katalog akcesoriów wraz z wybrakowanym towarem
(tym się nie przejmuję bo koszt kapsla jest w zasadzie pomijalny, ale niesmak pozostał :))
- bardzo dobry kontakt mailowy, szybki i rzeczowy

Generalnie .. sklep w porządku.

update:
po oględzinach stwierdziłem na monetach cook islands wgniecenia i zarysowania (wyglądają jak po zderzeniach z innymi monetami)
1024

Postprzez pchlistosc » 24 Lut 2013, 12:09

Zamówiłem srebrne filharmoniki przesyłka 9,99PLN i tyle miałem zapłacić. Nie widzieć dlaczego nagle pojawiła się dodatkowa opłata za płatność 5,17 PLN. Wiem jedno dla mnie przez takie działanie jest to ostatni zakup w tym sklepie.
pchlistosc

Postprzez cracko » 26 Lut 2013, 18:00

Dzisiaj otrzymałem kolejne zamówienie z tego sklepu. Nie ma się do czego przyczepić. Tym razem tylko srebrne Wiennery - wszystkie z 2013. Zamówienie złożone w piątek, otrzymałem odp że będzie nadane w poniedziałek rano i tak też się stało. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę także szybciej się już nie dało. Kontakt przez maila bardzo szybki i rzeczowy. Paczka dobrze zapakowana. W koszulce jedna kartka z danymi zamówienia, ulotka, wizytówka i paragon. To było moje trzecie zamówienie i narazie złego słowa nie mogę powiedzieć.
cracko

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lut 2013, 21:35

pchlistosc napisał(a):Zamówiłem srebrne filharmoniki przesyłka 9,99PLN i tyle miałem zapłacić. Nie widzieć dlaczego nagle pojawiła się dodatkowa opłata za płatność 5,17 PLN. Wiem jedno dla mnie przez takie działanie jest to ostatni zakup w tym sklepie.

Witaj. Chyba wybrałeś płatność przez pośrednika (jest to przy płatnościach widoczne), stąd ta dopłata.

21.02.2013 Patrze i widzę dołek największy od roku!
o godz 08.05 klikam 40 orzełków, Potem parę maili dotyczących przetwarzania.

26.02.2013 godz 17.00 Puka facet z paczką. Dałem mu kasę* a on mi paczkę*.

Tuby zabezpieczone prawidłowo. Paragon jest. Wszystko ok.

*przesyłka za pobraniem. (nie płacę dealerom przelewem, nie chce faktur. Nie zostawiam śladów !!!)
grzes-w-wa

Postprzez Bart » 27 Lut 2013, 10:21

Kupowałem parę razy, ostatnia przesyłka ( sztabka złota 5 g i maple leaf 1 oz srebro) przyszła 26.02.2013. Wszystko zawsze było ok, realizacja zamówienia zawsze w terminie.
Bart

Wyroby Mennicze (www.wyrobymennicze.pl, Poznań) - opinie

Postprzez pinczer82 » 21 Mar 2013, 20:43

W tej firmie kupiłem dziś srebro ( amerykański orzeł ).Ogólna ocena bardzo pozytywna. Diler bardzo rzeczowy i sympatyczny. Posiada biuro w centrum Poznania. Dokumentacja zakupu pełna. Cena konkurencyjna. Ja odbierałem towar osobiście, jednakże z rozmowy i informacji jakie otrzymałem to przesyłka dla zamówień w internecie jest darmowa. Na zamówiony towar czekałem kilka dni. Cena została zablokowana na dzień zamówienia. Pieniądze płaciłem dopiero przy odbiorze. Jednym słowem jestem zadowolony i polecam.
pinczer82

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama