• Reklama

PrestigeCoins (metalelokacyjne., wyrobymennicze.) - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: PrestigeCoins (metalelokacyjne.pl) - opinie

Postprzez Skaurus » 24 Lip 2013, 10:06

Witam

W piątek 12.07.2013 r. zamówiłem u nich kilka sreberek (kanadyjskie liście i filharmonicy) oraz kapsle do nich. Wszystkie elementy zamówienia określone były jako dostępne w 24h. Przelew zrobiłem od razu i w poniedziałek 15.07.2013 r. otrzymałem maila iż wpłata dotarła i zaczynają realizować zamówienie. Po tym jak przez tydzień od zamówienia ciągle go nie otrzymałem, ani nie zmienił się jego status na stronie sklepu, zadzwoniłem z pytaniem o co chodzi. Kontakt był bardzo szybki i po rozmowie z uprzejmą Panią wyszło iż nie mieli kapsli w jednym w zamawianych rozmiarów (zabrakło im dwóch kapsli!) i że mogę albo na nie poczekać albo w zamian mogę dostać kapsle innej firmy (wybrałem opcję z innymi kapslami).
Po tym jak zapakowali mi te inne kapsle, paczka doszła następnego dnia (profesjonalnie zapakowana (monety z 2013r. w świetnym stanie poza delikatnymi rysami na awersach kanadyjskich liści (wiem że się czepiam bo to bulionówki, ale i tak chciałbym by były idealne).
Ogólnie sklep oceniam dobrze i jestem nawet w stanie zrozumieć opóźnienie, ale duży żal mam do nich o brak jakichkolwiek informacji, że jest problem z zamówieniem, bo brakuje nieistotnego (dla mnie) elementu, określonego przez nich jako dostępny w 24h (wolałbym zamówienie bez tych dwóch kapsli ale za to wcześniej).
Osobiście nie skreślam jeszcze tego sklepu, ale mam nadzieję że była to ich ostatnia skucha.
Skaurus

Reklama

Postprzez kawa » 04 Sie 2013, 13:53

Zdecydowanie odradzam zakupy w tej firmie. Poniżej opisuję dlaczego.
Złożyłem zamówienie 08.07 w dostawie natychmiastowej, od razu wpłaciłem pieniądze. Ponieważ po kilku dniach moja wpłata ciągle miała status "niezaksięgowana", zacząłem się niepokoić. Wysłałem dwa maile, oba pozostały bez odpowiedzi. Na numer telefonu podany na stronie nie można było się dodzwonić. Dopiero 15.07 dostałem maila, że z powodu urlopu przelewy nie były księgowane i towar zostanie wkrótce wysłany. To "wkrótce" trwało kolejne 5 dni. Ostatecznie zamówienie dotarło do mnie 23.07, a więc po 15 dniach. Jak dla mnie czas niedopuszczalny jak na dostawę "natychmiastową". Jeśli jest to firma jednoosobowa i właściciel idzie na urlop to powinien wyraźnie napisać na stronie "termin realizacji X dni". Na drugi raz będę wolał złożyć zamówienie w sklepie, który uczciwie podaje czas realizacji i z którym można się skontaktować w rozsądnym czasie. Według mnie firma niepoważna, pomyślmy zresztą co by się stało gdyby jedyny pracownik tej firmy miał jakiś wypadek. Zapewne pieniądze byłoby bardzo trudno odzyskać.
kawa

Postprzez Lawyer » 05 Sie 2013, 11:37

Piszę już po realizacji mojego drugiego zamówienia, które było opóźnione z powodu przerwy wakacyjnej. Zamówiłem trzy srebrne monety 1 oz, w tym jedną była Britannia. Żeby nie było samego chwalenia to muszę napisać, ze własnie ta Britannia miała niedużą wadę (zarysowanie), która była dla mnie nie do zaakceptowania. Ponieważ ta moneta to taka półbulionówka to postanowiłem napisać do sprzedawcy prośbę o wymianę. Dostałem pozytywną odpowiedź, że nie ma problemu i moneta będzie wymieniona, monetę wysłałem w poniedziałek a juz w czwartek dostałem przesyłkę zwrotną z egzemplarzem o zadowalającym mnie wyglądzie czyli idealnym. Podsumowując, pomimo tego incydentu sprzedawca zachował się odpowiednio i jestem zadowolony z transakcji. Polecam ten sklep i pewnie będę korzystał nie raz z ich oferty.
Lawyer

Postprzez Silver_Stacker_Noob » 21 Mar 2014, 11:18

Witam,

Dokonałem ostatnio zakupu 10 monet jednouncjowych Noah's Ark na metalelokacyjne.pl i jestem zadowolony z zakupu. Zdecydowałem się na standardowy czas realizacji zamówienia.

Zakup 17 marca około 16:30 i natychmiastowa wpłata.
19 marca około południa informacja o wysłaniu paczki.
20 marca około południa kurier dostarczył paczkę.

Monety były zabezpieczone w plastikowych kopertach i solidnie zabezpieczone w paczce.

Polecam.
Silver_Stacker_Noob

Re: Wyroby Mennicze (www.wyrobymennicze.pl, Poznań) - opinie

Postprzez zenonkielbasa » 08 Maj 2014, 09:46

witam,
Zastanawiam się nad zakupem moent bulionowych u tego dealera - to chyba jedyny w Poznaniu z sensownymi cenami przy odbiorze osobistym. Czy ktoś tam coś ostatnio kupował i może jeszcze dopisać swoją opinię? Na ile ryzykowne są zakupy w takim mało sprawdzonym przez forumowiczów punkcie? Po sprawdzeniu linijką i magnesem można brać?

zenon
zenonkielbasa

Postprzez Silver_Stacker_Noob » 11 Cze 2014, 08:03

Dokonałem kolejnego zakupu na metalelokacyjne.pl i byl to ostatni w tym sklepiku.

Zakup 2 czerwca 10 libertadów. Informacja na stronie mówiła o stanie menniczym.
3 czerwca informacja o wysyłce paczki
5 czerwca otrzymałem przesyłke.

Tak jak ostatnio monety dobrze zabezpieczone, ale na jednej widoczne były spore ilości patyny. Nie ma możliwości, iż ktokolwiek kto wysyłał paczkę nie zauważył tego stanu. Zgłosiłem, więc do nich sprawe i poprosiłem o propozycję rozwiązania tej kwesti w odpowiedzi dowiedziałem się, iż " firma może wymienić monetę jednak koszt przesyłki będzie po Pana stronie, wynika to z tego, że nie jest to uszkodzenie monety a wręcz pożądany efekt ponieważ patyna jest naturalną ochroną srebra przed środkowiskiem zewnętrznym".

Zaznaczyłem, iż wysyłanie jednej monety jest nieopłacalne a sytuacja wynikła z niedbalstwa lub była celowym działaniem, aby pozbyć się monety z dużą ilością patyny. Domagałem się rabatu (jakiegokolwiek) przy kolejnym zakupie, co byłoby wyrazem dobrej woli ze strony sprzedającego.

W odpowiedzi otrzymałem informację, że monetę mogę wysłać na mój koszt lub przyjechać do nich w celu wymiany (mieszkam w Krakowie). Dodatkowo niezbyt miła pani zaznaczyła "proszę liczyć się z tym, że po pewnym czasie wszystkie Pana monety mogą pokryć się takim nalotem, co jest zupełnie naturalne przy srebrnych monetach.", widać o kapslach to nie miała pojęcia.

Dla mnie takie podejście dyskwalifikuje ten sklep.

P.S. - Wygląda na to, że strone wyrobymennicze.pl obsługuje ta sama firma.
Silver_Stacker_Noob

Postprzez Troy » 13 Cze 2014, 21:53

No cóż jeszcze trochę naszym sprzedawca brakuje dobrych praktyk kupieckich jak rozróżnienie na towar lepszej i gorszej jakości:
http://www.providentmetals.com/bullion/ ... eries.html

Ale jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że bulionówki to nie towar kolekcjonerski.
Troy

Postprzez Złocisty » 22 Lip 2014, 11:07

Mój jest opinia o tej firmie jest bardzo negatywna. Co gorsza, wygląda na to, że jest to firma krzak.

Zamówienie złożyłem 17 lipca 2014 roku i w tym samym dniu je opłaciłem.
Dostałem 3 potwierdzenia, że zamówienia zostało zarejestrowane, że zostało opłacone i że jest realizowane. Odpowiadał prawdopodobnie automat.
Był to czwartek

Było to zamówienie DOSTAWA 24H i dotyczyło monet srebrnych. Jednego Filharmonika 1 ozt (chciałem więcej, ale był tylko jeden) i kilku innych srebrnych monet 1 ozt, które wybrałem w zamian, a dokładnie Arki Noego, by być w zgodzie z tutejszym regulaminem. Wszystkie monety z oferty dostawy natychmiastowej.

I być może bym nie robił rabanu, gdyby nie dość "ciekawa" oferta 24H, gdzie prawie wszystko jest limitowane do 1 lub 2 sztuk, co widzę teraz.
Ale to nie jest główny powód.
Zamówienie wisi, jako realizowane
"Twoje zamówienie jest obecnie realizowane. Nasza obsługa kompletuje je i przygotowuje do wysyłki w formie wybranej przez Ciebie, jako sposób dostawy"

Nie wiem tylko, co oznacza "H", bo z pewnością nie jest to godzina
Nie sposób się dowiedzieć, gdyż nikt nie odpowiada na e-maile i korespondencję kierowaną przez formularz
Nikt też nie odbiera telafonu
Można sprwadzić
Wielokrotnie dzwoniłem pod nr podane na stronie
61 222 69 22
505 896 890
Znalazłem też starszy numer

Nie ma żadnej informacji o urlopie, przerwie, etc.
Zamówienia nadal są chętnie przez nich przyjmowane

Firma ma prawdopodobnie biura w Poznaniu i w Warszawie
Czy może ktoś to potwierdzić?

Mi wygląda na to, że firmy już nie ma lub jest to firma Krzak za którą kryją się panowie Iwicki i Krzemiński

Daje im jeszcze dwa dni, po czym składam zawiadomienie o oszustwie do stosownych organów

NIE POLECAM!
22 701 93 41

Dodatkowe Info
Po dłuższych perturbacjach udało mi się w końcu do "nich" dodzwonić. Dlaczego cudzysłów o tym później.
Telefon odebrał bardzo sensowny pan, który początkowo trochę był zdziwiony moim zdenerwowaniem.
Ale koniec końców uznał, że mam rację i moje zlecenie kupna zostanie wkrótce zrealizowane.
Szybko okazało się, że Filharmoników jest sporo na stanie (choć wcześniej dostępny był tylko jeden w opcji 24H)
Pan natomiast nie wiedział, czy ma na stanie Arkę Noego, choć przy zamawianiu nie było problemów z dostępnością tej monety.
Wyraziłem zgodę na to, by całe moje zamówienie składało się z Filharmoników, choć zaznaczyłem, by przynajmniej jedna Arka też została do mnie wysłana. Monet miały bowiem stanowić prezent dla młodego człowieka, który raczej bardziej jest kolekcjonerem niż inwestorem.
Po perturbacjach przesyłka dotarła. Składała się z samych Filharmoników, ale taką opcję dopuściłem. Ale to też drobna rysa w tym przypadku. Problem był ze śledzeniem przesyłki, bo dostałem zły numer. Dopiero na drugi dzień został on skorygowany.
Przesyłka dotarła, choć nie na czas. Nie myślę jednak o 24H, bo jeśli chodzi o ten parametr - to jest totalna porażka.
Przy okazji dowiedziałem się, że w piątki przesyłki 24H nie są wysyłane.
Być może ma to uzasadnienie, ale nie mi to rozstrzygać.
W każdym razie taka informacja powinna pojawić się w widocznym miejscu, a (chyba) jej nie ma nigdzie.
Przesyłka dotarła z opóźnieniem w tym sensie, że nie mogłem jej wręczyć jako prezent, tylko w terminie późniejszym.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że ja składałem zamówienie w sklepie i firmie Wyroby Menniczne z Siedzibą w Poznaniu
http://www.wyrobymennicze.pl
Wyroby Mennicze Sp. z o.o. Sp. k.

Wyroby Mennicze
Generała Stanisława Taczaka 24 lokal 101
61-819 Poznań

natomiast moje zlecenie zrealizowała... inna firma, a dokładnie Prestige Coins z Warszawy, ale już teraz nie chce mi się wnikać, czy to ta sama Prestige Coins znana wcześniej, bo adresy różną się.
Jak komuś będzie się chciało, może wyjaśnić.
Ja już mam dość

Jeśli chodzi o obsługę w tym drugim sklepie, to ok, zastrzeżeń nie mam, choć po tych wszystkich przejściach chwalić nie będę.

Natomiast nikt z poznańskiej firmy Wyroby Mennicze po dziś dzień się ze mną nie skontaktował, nie zapytał co ze zleceniem, nie wyjaśnił, jak to się stało, że moje zlecenie przekazane zostało do innej firmy. O słowie "przepraszam" nie wspomnę.

Dlatego moje opinia o firmie Wyroby Mennicze z Poznania jest mocno negatywna
Złocisty

Postprzez grzes-w-wa » 26 Lip 2014, 15:34

Złocisty napisał(a):Mój jest opinia o tej firmie jest bardzo negatywna. Co gorsza, wygląda na to, że jest to firma krzak.

Firma ma prawdopodobnie biura w Poznaniu i w Warszawie
Czy może ktoś to potwierdzić?

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że ja składałem zamówienie w sklepie i firmie Wyroby Menniczne z Siedzibą w Poznaniu

natomiast moje zlecenie zrealizowała... inna firma, a dokładnie Prestige Coins z Warszawy, ale już teraz nie chce mi się wnikać, czy to ta sama Prestige Coins znana wcześniej, bo adresy różną się.

Kolego Zlocisty, spokojnie-dłużej pożyjemy.
Obie firmy się połączyły lub Prestige Coins przejeła Wyroby Mennicze. Ale to nie ma znaczenia.
Admin. pora połączyć obu dealerów.
Natomiast adres warszawski firmy P.C. uległ ostatnio zmianie.
To tylko zbieg okoliczności.

Szkoda tylko, że właściciel P.C. tego nie wyjaśnił. Nie zawsze ktoś będzie robił to za niego.
grzes-w-wa

Postprzez delbant » 20 Sie 2014, 09:15

Ja nie miałem z nimi żadnych problemów. Wszystko było zgodnie z tym jak ustalaliśmy przez maila i ja tam żadnych niedogodności nie zauważyłem.
delbant

Re: PrestigeCoins (metalelokacyjne., wyrobymennicze.) - opin

Postprzez dorota_bytom » 22 Wrz 2014, 10:19

Zamówienie w Wyrobymennicze.pl: właśnie czekam na rozpatrzenie reklamacji dotyczącej monety Britannia. Moje zamówienie realizowała filia (?) w Warszawie, więc chyba rzeczywiście działają w kilku miastach. Opiszę jak sprawa się rozwinęła.

EDIT: reklamacja została uwzględniona i moneta wymieniona na inną. Stan powiedzmy, że w miarę OK (wiem, że monety bulionowe mają prawo nie wyglądać tak, jak kolekcjonerskie, ale szczerze mówiąc do tej pory spotykałam się tylko ze stanem bdb i może jestem rozpieszczona). Wysyłka wymienionej monety sprawa, koszty podzielone po połowie. Ani nie odradzam, ale też jakoś specjalnie nie polecam, bo skoro sprzedawca z góry wie, że jakiś rzut monet przyszedł do niego w niezbyt dobrym stanie, to wypadałoby uczciwie poinformować kupującego - wtedy można się zdecydować na zakup lub nie. wracam z podkulonym ogonem do swoich sprawdzonych sprzedawców.
dorota_bytom

Poprzednia

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama