• Reklama

Regulamin forum

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Regulamin forum

Postprzez GoldBlog » 15 Paź 2011, 10:40

UWAGA: Korzystanie z forum oznacza akceptację poniższego Regulaminu.

1. Treść postów

 1. Przestrzegamy zasad Netykiety.
 2. Piszemy w temacie. Posty niezwiązane z tematami forum zostaną usunięte (w szczególności posty dotyczące spraw politycznych, religijnych i światopoglądowych). W szczególności wywody religijne i antyreligijne są niedopuszczalne o ile nie mają bezpośredniego związku z inwestowaniem w metale szlachetne.
 3. Nie komentujemy wpisów na blogu. Do tego służą komentarze na blogu.
 4. Wulgaryzmy lub inne obraźliwe formy wypowiedzi nie są tolerowane.
 5. Unikamy błędów ortograficznych. Nie jesteś z Polski - nie ma problemu z gramatyką i stylistyką, ale z ortografią pomoże Ci edytor tekstu. Nie chcesz korzystać z edytora i sprawdzać pisowni, notorycznie pomimo uwag powtarzasz błędy typu "ktury" i "gura" - żegnaj.
 6. Linki umieszczane na forum powinny być opatrzone komentarzem autora lub relacją z ich treści. Musi być jasne czego dotyczą i co zawierają przed zajrzeniem na nie. Nie akceptujemy tekstów w stylu: "to wyjaśnia wszystko - link", "ciekawy artykuł/film - link". Pamiętamy, że strona może przestać działać, wtedy czytelnikom zostaje sam komentarz do linku.
 7. Niektóre działy zawierają dodatkowe wytyczne na temat treści postów (np. dział z opiniami o dealerach). Należy je traktować jako integralną część regulaminu.
 8. Zabronione jest tzw. multikonto, czyli różne konta tej samej osoby, zakaz ten dotyczy również osób, które dostały bana, ich nowe konta będą od razu banowane.
 9. Treści na forum publikowane są przez użytkowników. Administratorzy ani moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść wiadomości. W szczególności nie odpowiadają za mogące się pojawić fałszywe lub nierzetelne wiadomości, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych (w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi). Przypominamy, że forum służy do wymiany opinii. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej na podstawie wiadomości z forum inwestor powinien zweryfikować je w innym źródle dla własnego dobra.

2. Reklamy, sprzedawcy i treści komercyjne

 1. Zakaz reklamowania dealerów metali szlachetnych i linkowania do nich w działach innych niż: "Ciekawe linki i oferty dealerów" oraz w formie komentarzy w dziale "Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych".
 2. Zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze na temat określonych dealerów, jeśli wzbudzą one wątpliwości administracji mogą być kasowane bez uprzedzenia. Dotyczy to przede wszystkim postów użytkowników z małą ilością postów lub nowozarejestrowanych. Niestety mamy tu problem z z postami dealerów w stylu "świetnie sami o sobie".
 3. Zabrania się linkowania lub promowania zaplecza pozycjonerskiego lub stron prowadzonych przez dealerów dla celów promocji swojego biznesu. Dotyczy to przede wszystkim blogów nie pisanych przez blogerów i porównywarek cen dealerów działających w sposób promujących ich działalność, np. uwzględniających towar nie będący na stanie. Linki do innych stron muszą odnosić się do wartościowego materiału, a nie "znalazłem fajną stronę.... ".
 4. Kasujemy ogłoszenia komercyjne, a w szczególności w stylu "zapłacimy za pisanie postów", "szukamy autorów" itp.
 5. Zabrania się wykorzystywania nazwy bloga do celów komercyjnych, w szczególności do promocji, zniżek i rabatów bez zgody autora bloga, ani oferowania forumowiczom jakichkolwiek dedykowanych promocji/zniżek. Bez tej zasady nawet dealerzy z rekomendacją negatywną na blogu reklamowaliby tu swoje zniżki.
 6. Konta założone w celu promocji lub dyskredytacji dealerów lub służące do spamowania są od razu banowane bez ostrzeżenia. Administratorzy i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do banowania w każdej chwili jeśli uznają to za stosowne.

3. Działania administratorów i moderatorów

 1. Posty rażąco niezgodne z zasadami będą od razu kasowane.
 2. Uwagi moderatorów i administratorów nie są przedmiotem dyskusji. Za niestosowanie się do nich grozi ban bez ostrzeżenia.
 3. Administratorzy i moderatorzy forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku lub postu w każdej chwili jeśli uznają to za stosowne.
 4. Administratorzy Forum są ostateczną instancją odwoławczą rozstrzygającą poprawność działania Moderatorów oraz poprawność interpretacji Regulaminu.
 5. Kwestie pominięte w regulaminie będą rozpatrywane indywidualnie przez Administratorów Forum, a ich decyzja jest ostateczna.

4. Łamanie regulaminu

 1. W przypadku łamania punktów regulaminu moderatorzy i administratorzy:
  1. usuwają posty łamiące regulamin
  2. przyznają ostrzeżenie
  3. udzielają bana czasowego (od 6 godzin do 2 tygodni)
  4. udzielają bana stałego
 2. Użytkownik, który zebrał 3 (lub więcej) ostrzeżenia i bany czasowe - może dostać bana stałego bez podawania przyczyny.
GoldBlog
Administrator
 
Posty: 646
Rejestracja: 15 Lut 2011, 09:22
Miejscowość: Wellington NZ

Reklama

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

 • Reklama
cron