• Reklama

Mennica Skarbowa - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Mennica Skarbowa - opinie

Postprzez delafere » 16 Wrz 2011, 15:23

Witajcie,

Chciałem zakupić u nich monetkę. Odebrać i zapłacić osobiście, tak żeby ślad nie pozostał. Dostałem dwie informacje:

• nie ma monetek na miejscu, są tylko sztabki i z reguły nie ma możliwości złapania momentu, w którym monetki byłyby dostępne na miejscu (wchodzą i schodzą na bieżąco)
  • nawet gdybym płacił gotówką na miejscu i tak musiałbym okazać dowód osobisty - zostanę zarejestrowany zgodnie z wytycznymi NBP (Goldblogu, odnosząc się do Twojego komentarz tutaj, informuję Cię, że istnieje na rynku firma, w której może Cię "to" spotkać).

Pozdrawiam!!!
delafere

Reklama

Re: Mennica Skarbowa - opinie

Postprzez GoldBlog » 16 Wrz 2011, 16:08

delafere napisał(a):[*]nawet gdybym płacił gotówką na miejscu i tak musiałbym okazać dowód osobisty - zostanę zarejestrowany zgodnie z wytycznymi NBP (Goldblogu, odnosząc się do Twojego komentarz tutaj, informuję Cię, że istnieje na rynku firma, w której może Cię "to" spotkać).[/*]
[/list]

Mój komentarz był jak najbardziej na miejscu, w czasie, gdy go pisałem przywołany tu sklep o nazwie Skarbnica Narodowa nie istniał.

Swoją drogą krew mnie zalała jak to czytam. Informacje o tym, aby złote bulionówki wylatywały tak, że aż trudno powiedzieć co jest na stanie to zwykła bujda opowiadana ludziom z założeniem, że rozmawia się z idiotami, co w mojej ocenie jest obraźliwe dla rozmówców!
Nowy sklep dopiero co powstał, i z relacji wygląda jakby mieli obroty 5x e-numizmatyka.
(wchodzą i schodzą na bieżąco) - to brednie

Kolejny minus, który wynika z tej relacji... mają na swoich stronach towar (bez zaznaczenia, że to dostawa terminowa), którego chyba nie posiadają.

Na stronie internetowej nie ma wprowadzonych stanów magazynowych i tak w koszyku mam:
guldeny austro-węgierskie za ponad 100.000 PLN oraz
krugerrandy za ponad 6.000.000 PLN.
sztabki 1kg za 19.000.000 PLN (tylko jednego rodzaju)

wynika ze strony, że dysponują takim towarem i są w stanie wszystko dostarczyć w terminie 15 dni. U największego polskiego dealera krugerrandów jest 15 sztuk. wartych 94.000 a u nowicjusza można zamawiać za kilkanaście milionów i jeszcze teksty, że wchodzą i schodzą na bieżąco niczym bułki.

każdego produktu można zamówić 100 sztuk, tylko są produkty, które są oznaczone krugerrand x 10. Widzę, że jestem w stanie u nich nabrać do koszyka towaru na większą ilość niż roczne obory e-numizmatyki!! (i to nie w dostawie terminowej) .Niepoważne zwłaszcza w sytuacji gdy piszesz, że na prawdę nie mają monet na stanie. Amatorzy - ich strona wprowadza w błąd.

Zwyczajnie sprzedają towar, który chcą sprowadzić po zamówieniu go przez klienta.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez silver30 » 16 Wrz 2011, 16:31

delafere napisał(a):[*]nawet gdybym płacił gotówką na miejscu i tak musiałbym okazać dowód osobisty - zostanę zarejestrowany zgodnie z wytycznymi NBP (Goldblogu, odnosząc się do Twojego komentarz tutaj, informuję Cię, że istnieje na rynku firma, w której może Cię "to" spotkać).[/*]
[/list]

Pozdrawiam!!!

Z tym okazaniem dowodu i spisaniem to już lekka przesada, pewnie niedługo będą prosić o dowód podczas zakupu buraków lub cukru.

Poważny dealer moim zdaniem powinien mieć jakieś zapasy złota oraz srebra które ma u siebie a nie dopiero zamawia.
silver30

Postprzez Mennica Skarbowa » 21 Wrz 2011, 11:43

Bardzo dziękujemy za opinie i uwagi dotyczące naszego sklepu. Są one tym bardziej cenne, gdyż są krytyczne i wskazują nam co należałoby poprawić dla naszych Klientów. Obiecujemy, że wysłuchamy wszystkich uwag i będziemy starali się wcielić w życie te, które w naszej opinii są zasadne.

Odnosząc się do poszczególnych wątków:

· Uwagi dotyczące maksymalnej ilości produktów dodawanych do koszyka.
Wprowadziliśmy maksymalne stany magazynowe zgodnie z sugestiami. Nie robiliśmy tego wcześniej, ponieważ i tak każdy klient, który chce dokonać większego zamówienia kontaktuje się z nami osobiście i negocjuje cenę oraz warunki dostawy. Zachęcamy Was też do tego, by składając większe zamówienia wysłać nam maila lub zadzwonić. Na pewno będziemy mogli zaproponować lepszą cenę, niż ta widoczna standardowo na stronie. Oprócz tego, zarówno teraz, jak i wcześniej działał limit wielkości zamówienia, który uniemożliwia złożenie zamówienia przez stronę powyżej kwoty 2 mln zł. Jednakże jest to widoczne na późniejszym etapie procesu zakupowego. Nadmienię jeszcze, że po konsultacji z naszym Biurem Obsługi Klienta nadal można zamówić więcej towaru oraz składać zamówienia powyżej powyższego limitu. W takim wypadku weryfikujemy też u naszych dostawców możliwość i termin realizacji takiego zamówienia.

· W kwestii terminów dostawy
Od początku swojej działalności mówimy otwarcie Klientom, że towar zamawiamy dopiero po otrzymaniu przelewu, a termin dostawy to zwykle 2-10 dni roboczych. Maksymalny termin dostawy wydłużyliśmy do 15 dni roboczych, jednak nasi Klienci otrzymują swoje zamówienia znacznie wcześniej (zwykle jest to tydzień). Mamy na stanie też towar dostępny od ręki. Są to przede wszystkim sztabki złota 100g, małe sztabki 1-10 g oraz srebrne sztabki 1 kg, wkrótce też będziemy mieli dostępne od ręki sztabki uncjowe. Monety bulionowe, które posiadamy na stanie pochodzą ze skupu od Klientów, więc oczywiście jest ich znacznie mniej, a w związku z zainteresowaniem znikają bardzo szybko (częściowo dlatego, że prowadzimy listę zapisową klientów, którzy chcą kupić od nas towar od ręki za gotówkę, zatem w momencie jego pojawienia się kontaktujemy się w pierwszej kolejności z nimi). Obiecujemy, że stopniowo będziemy rozbudowywać nasze stany magazynowe, tak żeby mieć jak najszerszy asortyment dostępny od ręki.

· Ostatnią kwestią poruszoną jest okazywanie nam dowodu osobistego przy zakupie złota.
Myślę, że nastąpiło tu pewne nieporozumienie. Istotnie – prosimy naszych Klientów o okazanie dowodu w przypadku odbioru osobistego w naszym biurze przy wcześniejszej przedpłacie. Z oczywistych przyczyn nie możemy wydać towaru nikomu innemu, tak jak kurier nie przekaże przesyłki przypadkowej osobie. Niezależnie od tej procedury, jesteśmy zobowiązani przestrzegać rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 września 2004 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji i wydawania dowodów kupna i sprzedaży wartości dewizowych. Aktualnie wszystkie zakupy rejestrujemy imiennie lub na okaziciela, w zależności od wyboru klienta. Jednak dodatkowo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu obowiązani jesteśmy rejestrować transakcje z jednym klientem powyżej kwoty 15.000 euro, jeśli nie są one dokonywane poprzez nasz rachunek bankowy. Wszystkich powyższych zasad przestrzegamy właśnie dlatego, żeby utrzymać najwyższą przejrzystość transakcji i wiarygodność. Wierzymy, że u naszych Klientów nie budzi to wcale niechęci, a zaufanie, na którym zależy nam najbardziej.

Dziękujemy za wszelkie uwagi. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania lub wątpliwości. Zachęcamy też do zgłaszania uwag bezpośrednio nam na adres biuro@mennicaskarbowa.pl. Obiecujemy, że będziemy ciągle ulepszać nasz serwis i starać się, by zakupy u nas były łatwiejsze i przyjemniejsze dla Klientów.

Marianna Wodzińska
Manager ds. sprzedaży
http://www.MennicaSkarbowa.pl
Mennica Skarbowa

Postprzez GoldBlog » 21 Wrz 2011, 13:12

Mennica Skarbowa napisał(a): Od początku swojej działalności mówimy otwarcie Klientom, że towar zamawiamy dopiero po otrzymaniu przelewu, a termin dostawy to zwykle 2-10 dni roboczych. Maksymalny termin dostawy wydłużyliśmy do 15 dni roboczych, jednak nasi Klienci otrzymują swoje zamówienia znacznie wcześniej (zwykle jest to tydzień). Mamy na stanie też towar dostępny od ręki.

Czyli większość towaru, jest dostępna w szybkiej dostawie terminowej. Dla kupującego to pewna różnica, czy towar jest w wysyłce od ręki lub do odebrania w sklepie. Jest zasadnicza różnica pomiędzy towarem, który państwo macie, a który dla niego sprowadzicie. Nie chodzi tu o mówienie klientom, a o informacje jakie są na stronie. Nie rozróżniacie Państwo towaru, który jest w szybkiej dostawie terminowej od tego na stanie.

To jest dla mnie bardzo poważny zarzut i tak być nie powinno. Są też dealerzy, którzy mają szybką dostawę terminową i można to zawrzeć na stronie. Na stronie SM towar będący na miejscu nie różni się od tego, który ma być ściągany, a powinno się to rzucać w oczy, po:
tytule produktu lub zdjęciu produktu

Mennica Skarbowa napisał(a):
jesteśmy zobowiązani przestrzegać rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 września 2004 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji i wydawania dowodów kupna i sprzedaży wartości dewizowych. Aktualnie wszystkie zakupy rejestrujemy imiennie lub na okaziciela, w zależności od wyboru klienta. Jednak dodatkowo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu obowiązani jesteśmy rejestrować transakcje z jednym klientem powyżej kwoty 15.000 euro, jeśli nie są one dokonywane poprzez nasz rachunek bankowy.

Rozumiem, że nie można u Państwa kupić 2 uncji złota (poniżej 15000 euro papierka) osobiście i nie zostawiać swoich danych? Dlaczego nie robicie tego państwo tak jak e-numizmatyka, która dla chcących zachować anonimowość zakup rejestruje załatwiając sprawę paragonem?

Mennica Skarbowa napisał(a):
Wszystkich powyższych zasad przestrzegamy właśnie dlatego, żeby utrzymać najwyższą przejrzystość transakcji i wiarygodność. Wierzymy, że u naszych Klientów nie budzi to wcale niechęci, a zaufanie, na którym zależy nam najbardziej.

Dokładnie odwrotne względy motywują zakup złota, które może być zagrożone konfiskatą państwa co już miało miejsce w przeszłości. Dla inwestujących w złoto - wiarygodność to anonimowość, to anonimowość wzbudza zaufanie a nie jej brak. Generalnie ten temat był parę razy na blogu. Inwestorzy poszukują opcji zakupu metalu bez ocząt państwa, które nie gwarantuje bezpieczeństwa a zagrożenie dla własnego kapitału.

PS zapomnieliście Państwo się zgłosić ws. zmiany gruby na forum zgodnie z zasadami organizacyjnymi
viewtopic.php?f=6&t=100
Nie ma problemu już zmieniłem.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez Mennica Skarbowa » 21 Wrz 2011, 14:18

To nie jest dział dyskusje z dealerem - a dział opinie klientów o dealerze. Forumowicze zaglądając tu mają mieć opinie o sprzedającym a nie podwójnie cytowaną prozę na prawie 3 ekrany w 1 poście. Stąd większość posta kasuję - całość, która nie dotyczyła odpowiedzi na pytania.
Proszę też nie pisać do mnie tego samego na: 1 maila, 2. PW na forum choć zaznaczam w stopce żeby tego nie robić, 3. na forum.

Większość naszych produktów jest w szybkiej dostawie terminowej i jest to wyróżnione w karcie każdego produktu.
Natomiast produkty dostępne od razu zaznaczamy poprzez wyróżnienie towarów dostępnych od ręki, np.:
http://mennicaskarbowa.pl/product-pol-62-Sztabka-zlota-CertiCard-100-g-DOSTEPNA-OD-REKI.html
Część innych towarów też mamy czasem dostępne od ręki, ale nie promujemy tego na stronie, bo zbyt szybko schodzą. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu weryfikacji, czy dany towar mamy dostępny od razu.

Prestige Coins ma towar w szybkiej dostawie terminowej - wyróżnia go inaczej w karcie opisu produktu.
Sztabka.eu - też ma szybką dostawę terminową, produkt wyróżnia inaczej
Stara Mennica wyróżnia go inaczej (zdjęciem i opisem) - również szybka dostawa terminowa
E-numizmatyka - tytułem
Hyath - tytułem
Wielu innych ma wystawiony tylko towar, który posiadają na stanie. Państwa karty opisu produktu wskazują, na termin od 2 do 15 dni roboczych, czyli od wysyłki natychmiastowej do terminowej. Takie coś piętnuję, zwłaszcza, że jest to oszukiwanie porównywarek cen metali szlachetnych, jest jedna a dwie kolejne powstają. Inni dealerzy muszą konkurować cenami swoich produktów, które mają z produktami w Mennicy Skarbowej w dostawie terminowej - do sprowadzenia - to jest nieuczciwe. Te w dostawie terminowej są zawsze tańsze.

GoldBlog napisał(a):Rozumiem, że nie można u Państwa kupić 2 uncji złota (poniżej 15000 euro papierka) osobiście i nie zostawiać swoich danych? Dlaczego nie robicie tego państwo tak jak e-numizmatyka, która dla chcących zachować anonimowość zakup rejestruje załatwiając sprawę paragonem?

Można tak zrobić. Tak jak napisałam wcześniej "zakupy rejestrujemy imiennie lub na okaziciela", czyli w przypadku transakcji poniżej 15 tys. euro jest możliwość wystawienia paragonu, na którym nie ma informacji kto dokonał zakupu.

Dziękujemy i pozdrawiamy :)

Marianna Wodzińska
Manager ds. sprzedaży

Wszystko już zostało powiedziane, zatem koniec w wątku postów, które nie są opinią klienta o dealerze. Poobserwuję czy dalej będzie mydlenie oczu porównywarkom i nie odróżnianie towaru w dostawie terminowej od natychmiastowej i jeśli nic się nie zmieni poruszę temat we wpisie na blogu.
Mennica Skarbowa

Postprzez macias » 07 Gru 2011, 19:17

Nie wiem jakie panuja tu zwyczaje -- tj. czy mozna umieszczac calosciowe opinie, czy dopiero poczatkowe, pozwalam sobie zaryzykowac, bo sytuacja jest taka, jak nie powinna miec miejsca.

Zaznaczam, ze jestem osoba i poczatkujaca i ciulaczem, wiec to nie jest opinia z przygod "zakup mojej 10. sztaby zlota".

Zamowilem w MS 3 monety -- 1/10 + 2 x 1/4 Krugerranda. Przesylka przyszla w zapowiadanym terminie, ale juz od poczatku sie zirytowalem, bo MS nie wiedziec czemu na przesylce napisala "zloto". To rowna przesada, bo co to za firma, ktora informuje wszem i wobec co wlasciwie wysyla do klienta i po co w ogole ta informacja? PP wymaga tylko deklaracji, ze przedmiot w srodku nie jest niebezpieczny, etc. a nie czym on naprawde jest.

Kazda moneta zapakowana w oddzielny kapsel. Kapsel do 1/10 byl o 2 rozmiary za duzy, kapsle do 1/4 byly na scisk (jedna z monet ledwo co wyjalem, bo ktos musial ja po prostu silowo wtloczyc). Tester w ruch, 1/10 ok, 1/4... nie (uzywam testera Fischa, oryginalnego). Srednica za duza, zmierzylem -- 22.4mm (powinno byc 22mm). Od razu sie wyjasnilo, czemu nie moglem wyjac monet z kapsli.

Napisalem do MS wczoraj o tej informacji "zloto" (to detal akurat przy tym powyzszym) no i tym, ze dostalem falszywki. Jak na razie minal caly dzien i zero kontaktu, jutro bede telefonowal, bo nie ma co czekac no i zobaczymy.

A czemu pisze juz o tym teraz? Tak jak mowie, nie wiem jakie panuja zwyczaje w swiecie monet, ale wydaje mi sie, ze czym innym jest sprzedanie roweru z wadliwie dzialajaca tylna przerzutka (bo nikt realnie nie bedzie sprawdzal w sklepie kazdego aspektu roweru), tak moim amatorskim okiem wydaje mi sie, ze testowanie monet jest jednak w granicach mozliwosci kazdej firmy parajacej sie handlem zlotem/srebrem. W kazdym razie mi sie goraco zrobilo, bo to srednio tak jakbym poszedl do banku i wybral z konta falszywe banknoty.

W obu przypadkach jest gwarancja, no ew. zwrot towaru bez podania przyczyn (zakup na odleglosc). Co dalej, oczywiscie napisze.
macias

Postprzez Mennica Skarbowa » 13 Gru 2011, 16:52

W odpowiedzi na powyższy komentarz chcielibyśmy wyjaśnić kilka nieporozumień.

Przede wszystkim – odesłane do nas monety NIE SĄ FAŁSZYWE. Pochodzą od autoryzowanego dealera South African Mint Company (jednego z poniższej listy: http://www.samint.co.za/index.php?optio ... &Itemid=81) i dotarły do nas w stanie menniczym. Ich średnica wynosi 22,06 mm a nie 22,4 mm (zmierzone suwmiarką elektroniczną), a waga i próba są zgodne ze standardem. Wszystkie te parametry sprawdziliśmy osobiście. Przy okazji sprawdzania odwiedził nas również inny dealer, Pan Kamil Iwicki z firmy Prestige Coins (którego przy okazji pozdrawiamy) i również potwierdził wyniki naszej analizy.

Równocześnie jednak przyjmujemy zwrot zgodnie z życzeniem Klienta i dzisiaj wysłaliśmy już przelew za monety.

Co do kapsli to miały inny rozmiar, bo właśnie skończyły nam się właściwe, a nie chcieliśmy z takiego powodu opóźnić realizacji zamówienia lub wysłać Klientowi monety niezabezpieczone.

Odnośnie opisu przesyłki to w ubiegłym miesiącu zmieniły się przepisy Poczty Polskiej i Pocztex wymaga od nas oznaczenia zawartości przesyłek i w innym wypadku wcale nie przyjmuje od nas przesyłek. Przed zmianą przepisów przesyłki nie były opisywane i zgadzamy się, że tak być powinno. Jednak obecnie jest to konieczne, aby paczka w ogóle mogła dotrzeć do Klienta.

Przykro nam z powodu powstałego zamieszania i przepraszamy za wszelkie niedogodności. Równocześnie życzymy udanych kolejnych zakupów w przyszłości - także u konkurencji :)

Marianna Wodzińska
Manager ds. Sprzedaży
Mennica Skarbowa

Postprzez macias » 14 Gru 2011, 20:33

Pozwole sobie, dokonczyc opis tego zakupu.

Przelew zwrotny otrzymalem dzisiaj w 100% opiewajacy na koszt Krugerrandow w momencie zakupu. Nie otrzymalem zwrotu za wysylke na drodze ja->MS ze wzgledu, iz MS stoi na stanowisku, ze monety sa OK (wiec jest to zwrot, a nie reklamacja). Nie zamierzam sie tu spierac, gdyz dwie strony i dwie rozne opinie moze rozsadzic tylko niezalezny rzeczoznawca, a koszt wynajecia takiegoz, to kwota wieksza niz przesylka. Moge tylko powiedziec, ze jest dla mnie malo prawdopodobne, ze mam zle skalibrowana suwmiarke oraz w tym samym stopniu zle skalibrowanego Fischa. Jest to na pewno mozliwe, ale...

Realizacja zamowienia to 21 dni, mysle ze w tym czasie jest dosc mozliwosci, aby zarezerwowac (odlozyc) kapsle dla klientow, ktorzy juz oplacili zamowienia, badz co badz kapsle sa nieporownanie tansze od monet.

Nie opisywalem przesylki przy zwrocie, a wysylalem ja Pocztexem, czyli dokladnie ta sama droga (i przesylka doszla). Formularze Pocztexu w ruchu krajowym nie maja w ogole takiego pola jak zawartosc. Googlujac znalazlem tylko wymagania opisu przy ruchu miedzynarodowym, to wszystko.

Tyle faktografii. Na Boze Narodzenie sprezentuje sobie moze kolejna suwmiarke, jeszcze innego producenta, tak juz chyba dla sportu :-), natomiast dopoki nie nabiore wiekszego rozeznania, pozostane chyba przy Kr. 1/10, w razie problemow nie beda kosztowaly mnie OMC "zawalu serca" ;-) Nie "siedze w zlocie", wiec dla mnie kazdy taki zgrzyt to nerwowka.

Na plus firmy zaliczam generalnie sprawna obsluge i uprzejme podejscie do klienta. Na minus brak wypracowanych procedur jak rozwiazywac naprawde obiektywnie tego typu sytuacje (moneta to nie mechanizm, wiec nie ma tu zastosowania procedura "no nie dziala") no i te dokladnie sytuacje jako taka.
macias

Postprzez Nowy » 03 Wrz 2012, 17:18

Mennica Skarbowa ... znalazłem na ichniej stronie sztabki w rozsądnej cenie, nieco niższej niż u "konkurencji". Umówiłem się na spotkanie z przedstawicielem w siedzibie firmy, by dowiedzieć się, na samym końcu chyba półgodzinnego spotkania, że właściwie to zaszła tu pomyłka i cena jest inna. Tym razem jedna z najwyższych z oferowanych w tej chwili na rynku (z pewnością miejsce na podium). Do tego, nie mówiliśmy o rzeczach dostępnych "od ręki", tylko o takich, na które trzeba było czekać (w związku z tym miały być jeszcze nieznacznie tańsze). Dziwnym trafem trzeba było jeszcze chwilę na przedstawiciela czekać, pomieszczenie było małe, ciepłe, słabo wentylowane ... Takie atrakcje. Przypadek czy zagrywki ? Tego już się nie dowiem. Istotniejsze jest to, że rozmowy/negocjacje polegają na tym, wg. tej firmy, że jest jakiś śladowy rabat przy pewnej kwocie, ale przy kwocie kilkukrotnie wyższej (sporej, nie mówię o marnych paru tysiączkach) rabat jest ... identyczny i sztywny. Przedstawiciel wita się profesjonalnie na początku spotkania, ale ... zapomina o tym już na końcu. Po powrocie domu, ledwie parę godzin później, na stronie internetowej ww. Mennicy Skarbowej znalazłem sztabki, które mnie interesowały w cenie, co prawda nie tak niskiej w jakiej je pierwotnie wypatrzyłem, ale i tak niższej, niż "pozornie miły" przedstawiciel mi zaproponował. Nie chciało mi się już liczyć, ale pewne jest, że uzyskując "rabat" zapłaciłbym tyle samo, a może nawet nieznacznie więcej niż kupując na stronie www. te same sztabki. Wyraźnie, przynajmniej ten przedstawiciel, skupiał się na manipulacji, a nie chęci zrobienia interesu i chciał mnie "przekręcić". Aha. Pożegnał mnie słowami, że to najlepsza oferta na rynku (co nie jest zgodne z prawdą, zdecydowanie) i nigdzie taniej nie kupię. Nawet jeśli gdzie indziej kupię w podobnej cenie, to nie muszę przecież u tych państwa, a "prawie robi wielką różnicę".
Nowy

Postprzez Johnny » 03 Wrz 2012, 18:12

@Nowy
Czy możesz podać o jaką sztabkę chodziło? Więcej takich sygnałów spowoduje, że będę musiał usunąć firmę z porównywarki.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez pukpuk » 04 Wrz 2012, 00:29

Johnny - coś jest na rzeczy.

Ja w prawdzie ostatecznie nie kupiłem bo zniechęciłem się niekonkretną rozmową telefoniczną ze sprzedawcą oddziału Częstochowa. Dodatkowo nasz kontakt się urwał kiedy w kolejnej rozmowie dokładnie zapytałem o cenę ostateczną. Pan miał się dowiedzieć i oddzwonić ale tego nie zrobił.

Dlaczego dopytałem o cenę?
Otóż np w tej chwili cena 1oz Krugerranda w Twojej porównywarce to 5730. I jak się wejdzie przez linka na ich stronę to rzeczywiście taka cena się pojawia. Jednak jeśli wejdziesz bezpośrednio na ich stronę i wybierzesz dział "złoto" nigdzie takiej oferty nie możesz znaleźć. Jest za to oferta 5941zł. Może jestem ślepy ale żadnego działu promocja też nie znalazłem.

W związku z tym zadzwoniłem jeszcze raz aby upewnić się na jaką cenę jesteśmy ostatecznie umówieni - ponieważ zauważyłem rozbieżności (a Pan wcześniej mówił że taka jak na stronie). Dopytywałem też czy to może jest jakaś promocja dla ludzi korzystających z porównywarki. Tak jak pisałem wcześniej na dwa ostatnie pytania odpowiedzi się nie doczekałem.
pukpuk

Postprzez xyz » 05 Wrz 2012, 10:26

Dziś dzwoniłem do oddziału Warszawskiego Mennicy Skarbowej - cenna krugerranda u nich wynosi już przeszło 6000 zł ta cena z przeglądarki to lipa jest - ktoś sobie robi darmową reklamę i wprowadza ludzi w błąd !
xyz

Postprzez Johnny » 06 Wrz 2012, 13:18

Sprawdziłem, faktycznie w linkach pojawiają się monety, których nie ma dostępnych normalnie ze strony. Ponieważ porównywarka ma zawierać tylko dealerów, do których mam tyle zaufania że sam bym u nich kupił Mennica Skarbowa została dziś usunięta z porównań.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez tomi527 » 20 Sty 2014, 18:35

Odświeżam temat. Bardzo poproszę o żetelno opinię.

Admin bardzo prosi o rzetelne używanie słowników.
tomi527

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama