• Reklama

Mennica Wrocławska - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Re: Mennica Wrocławska - opinie

Postprzez qba43 » 30 Kwi 2013, 22:06

Ja nie polecam, szczególnie oddziału Katowickiego. Ocenia się tam ludzi po wyglądzie i na tej podstawie się ich traktuje z buta lub uprzejmie. Jak łatwo się domyślić ja zostałem potraktowany z buta - może dla tego że przyszedłem jak typek z ulicy, bez garniaka i koszuli...Pani siedząca w katowickim oddziale miała nawet problem z oddzwonieniem do mnie z informacją, którą miała dla mnie uzyskać. Dwukrotnie przyszedłem do oddziału z pytaniem o dostępność towaru i dwukrotnie dostałem odpowiedź : Nie ma, nie wiem kiedy będzie - przy czym ton dał mi do zrozumienia że mam spadać, bo nie dla psa kiełbasa...Odpuściłem sobie ich usługi i poszedłem do konkurencji.
qba43

Reklama

Postprzez Tutenek » 26 Maj 2013, 08:41

Czy mam rozumieć, że to z ww. powodów (np. dostawa "natychmiastowa") MW wypadła z porównywarki?
Tutenek

Postprzez Johnny » 26 Maj 2013, 17:05

MW wypadła ponieważ tylko kilka ofert było w dostawie natychmiastowej. Na dodatek z tygodnia na tydzień te oferty się zmieniały. Śledzenie tego byłoby czasochłonne. Mamy wielu dealerów, którzy sprzedają w dostawie natychmiastowej i dla śledzenia jednej-dwóch ofert spełniających kryteria nie warto było tracić czasu.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez Uzurpat0r » 11 Lip 2013, 08:35

Witam. Podzielę się opinią na temat zakupu osobistego w Krakowie.

Lokal w centrum miasta, zapewnia dużo prywatności. Obsługująca Pani bardzo miła i kulturalna. Dokonałem zakupu srebrnych monet i pozytywnie zaskoczyło mnie, że większość monet dostępna jest od ręki. Nie zamawiałem przez internet i nie kontaktowałem się wcześniej mailowo ani telefonicznie.

Monety pakowane w plastikowe kapsle i i koperty bąbelkowe, a do każdej z nich w osobnej kopercie dołączony elegancki certyfikat z hologramem, podpisem, pieczątką i danymi monety.

Moje odczucie jest bardzo pozytywne ale jest jeden minus. Cena w lokalu jest nieznacznie wyższa niż na stronie internetowej. Żeby otrzymać monety w cenie ze strony, trzeba je wcześniej zamówić i odczekać do 15 dni.
Ponieważ nie jestem z Krakowa dla mnie pozytywne jest to, że monety będę mógł odebrać w dogodnym terminie, a mennica przechowa je do czasu aż będę w Krakowie, bez żadnych ponagleń.
Uzurpat0r

Postprzez gambolo » 05 Gru 2013, 13:37

Witam,
zakup sreberek w Mennicy w sklepie internetowym.

Plusy:
- niska cena - dziwne ze nie ma jej w rankingu
- dostawa 24h
- monety zapakowane w plastikowe kapsle, certyfikat autentyczności
- pełne info mailowe: przyjecie zamówienie, przetwarzanie, wysyłka
- przesyłka ubezpieczona, kurier Pocztex

Minusy:
- zwykła koperta (brak bąbelkowej) więc monety stukały przy ruszaniu kopertą
- wybrałem opcje bez zakładania konta - mimo tego konto zostało założone, hasło z automatu narzucone

Generalnie polecam.
gambolo

Postprzez kolekcjoner » 29 Sty 2014, 07:47

Ja umoczyłem straszne pieniądze na zakupach w Mennicy. Straciłem i na kursie i na prowizjach. Kilkakrotnie jak chciałem coś odsprzedać to dawano mi sporo mniej niż na stronie. To nawet w jednym z lombardów gość mi chciał więcej zapłacić niż oni z łaską. Babka twierdziła, że to najlepsza oferta na wrocławskim rynku. Żart. To na stoisku kolekcjonerskim w Feniksie dostałem za Krugerranda o 300 pln więcej niż w siedzibie mennicy,. Przecież to jest 10 % wartości monety.
Realnie i tak na niej umoczyłem ale tak naprawdę to umoczyłem na każdej monecie, którą kupowałem w mennicy inwestycyjnie bez sensu bo na tym się nie da w ten sposób kupując nie umoczyć. Na tym zarabia tylko mennica i koniec. Kupowałem monety uncjowe kiedyś po 4800 żeby jakiś czas temu oddać po 3900 jak kupowałem mieszkanie.
Jakbym to sprzedał w mennicy to bym umoczył jeszcze więcej.
Ostatnie inwestycje mam już dużo lepsze bo nie przepłacam ponad kurs i wynajduje sobie monety jak się coś trafi na giełdzie czy w sklepach kolekcjonerskich.
Podsumowując Mennica Wrocławska dla mnie porażka. Strata przy zakupie jak i sprzedaży, wprowadzanie w błąd, znajomość monet bliska zeru.
Za złotego Krugerranda dostałem 300 pln więcej dosłownie kilkaset metrów dalej na stoisku kolekcjonerskim w Feniksie na 4 piętrze a w dwóch innych punktach dawali więcej niż w Mennicy. Oczywiście dostałbym więcej na allegro sprzedając ale już nie można.
Nie mówiąc już o tym, że jak bym kupował jakieś małe sreberka czy sztabki to umoczyłbym jeszcze dużo więcej. Takie świecidełka jak oni sprzedają po 200 pln to na giełdzie w Świdnicy można kupić po 50 pln
kolekcjoner

Postprzez cortez_ » 30 Sty 2014, 11:37

Czy powyższy post to jest opinia klienta o mennicy, czy też może o sobie samym i własnej strategii inwestycyjnej? Bo wy daje mi się, że to offtop.
cortez_

Postprzez grzes-w-wa » 31 Sty 2014, 18:16

cortez_ napisał(a):Czy powyższy post to jest opinia klienta o mennicy, czy też może o sobie samym i własnej strategii inwestycyjnej? Bo wy daje mi się, że to offtop.

O jakiej mennicy drogi kolego cortez tu mówimy?
Żadna to mennica tylko sklep internetowy z stacjonarnymi kilkoma oddziałami.
Z rozdętym zatrudnieniem, z parciem na drogie reklamy za co my - klienci płacimy.
Drogo i tyle w temacie. I nie ma tu znaczenia, że kolega kolekcjoner wtopił raz, czy trzy razy.

Admin: Wszyscy wiemy, że Mennica Wrocławska jest firmą handlującą metalami. W niczym to jej nie umniejsza. Zarzuty co do zatrudnienia, reklam itp. to wewnętrzne sprawy firmy. Nas jako klientów interesuje jej oferta.

U każdego dealera możemy kupić drożej, sprzedać taniej. Jakoś nikt nie narzeka na kantory, które tak samo działają. Dział z opiniami służy do opinii o rzetelności firm i wykonywaniu swoich obowiązków jako sprzedawcy. Prosimy więc o skupienie się na merytorycznych opiniach o firmie..
grzes-w-wa

Postprzez grzes-w-wa » 01 Lut 2014, 10:59

grzes-w-wa napisał(a):
cortez_ napisał(a):Czy powyższy post to jest opinia klienta o mennicy, czy też może o sobie samym i własnej strategii inwestycyjnej? Bo wy daje mi się, że to offtop.

O jakiej mennicy drogi kolego cortez tu mówimy?
Żadna to mennica tylko sklep internetowy z stacjonarnymi kilkoma oddziałami.
Z rozdętym zatrudnieniem, z parciem na drogie reklamy za co my - klienci płacimy.
Drogo i tyle w temacie. I nie ma tu znaczenia, że kolega kolekcjoner wtopił raz, czy trzy razy.

Admin: Wszyscy wiemy, że Mennica Wrocławska jest firmą handlującą metalami. W niczym to jej nie umniejsza. Zarzuty co do zatrudnienia, reklam itp. to wewnętrzne sprawy firmy. Nas jako klientów interesuje jej oferta.

U każdego dealera możemy kupić drożej, sprzedać taniej. Jakoś nikt nie narzeka na kantory, które tak samo działają. Dział z opiniami służy do opinii o rzetelności firm i wykonywaniu swoich obowiązków jako sprzedawcy. Prosimy więc o skupienie się na merytorycznych opiniach o firmie..

Admin > jasne > ok > sorry > ale to odpowiedz dla corteza za dołowanie kolekcjonera
grzes-w-wa

Postprzez monika » 14 Cze 2014, 08:52

Chciałam się podzielić moją opinią na temat Mennicy Wroclawskiej oddział w Krakowie. Chciałam zakupiC osobiście w punkcie, rozmawiałam z pracownicą wszystko wyglądało wspaniale. Transakcja była dość spora , zarezerwowana, zaklepana kilkoma telefonami. Umówiłam się też dokładnie kiedy przyjdę gdyż prosiła mnie o okreslenie kiedy będę. Produkty rzekomo specjalnie dla mnie były sprowadzony z Warszawy, po zgromadzeniu pieniędzy udałam się do miennicy I ku mojemu zaskoczeniu punkt był ZAMKNIĘTY !!!! :x dzwoniłam kilka krotnie tego dnia jak I na następny, nikt nigdy nie odpowiadał !!! Wcześniej odpierała od razu zawsze. Odzwaniała też do mnie z potwierdzeniem, więc numer był jej świetnie zanany.
Oczywiście zgłowszę to w biurze w Warszwie. Wspomnę tylko, żę na wskuek dziłań tej kobiety straciłam sporo pieniędzy, gdyż czekałam na to zamówilenie a cena złota poszła znacznie w gore. NIE POLECAM TEJ FIRMY , całe zdarzenie jest podejrzane I nie do przyjęcia !!!!!! :x :x :x
monika

Poprzednia

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

• Reklama