• Reklama

Mennica Wrocławska - opinie

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

Mennica Wrocławska - opinie

Postprzez mat » 18 Maj 2011, 09:11

Witajcie, zostałem klientem Mennicy Wrocławskiej, poniżej moja opinia w oparciu o przeprowadzoną transakcję. Zrobiłem bardzo mały zakup w celu sprawdzenia firmy.

Zacznę niestety od minusów:

- kontakt mailowy, poza otrzymaniem automatycznego potwierdzenia złożenia zamówienia, praktycznie zerowy, na pytania składane tą metodą ani razu nie otrzymałem odpowiedzi! Jest to dla mnie bardzo nieprofesjonalne podejście i bardzo nie lubię kiedy nie odpisuje się na maile;
- na wszelki wypadek wysłałem także maila z potwierdzeniem wpłaty, ponieważ w informacjach nt. transakcji, kilka dni po przelewie cały czas widniał napis o nieuregulowaniu płatności, zrobiłem to dla pewności;
- torchę przeciągnięty termin dostawy;
- brak faktury czy też paragonu na towar;
- filharmonik porysowany (nie bardzo mocno ale jednak);
- ceny bez rewelacji;

Do plusów mogę zaliczyć:
+ jak już się udało dodzwonić to jakieś informacje udało się uzyskać;
+ filharmonik w plastikowym kapslu i torebce strunowej;
+ wszystkie pozostałe walory ok i raczej pewnej jakości;

Moja opinia nie jest generalnie negatywna, jednakże brak poczucia ze strony firmy o konieczności odpowiadania na maile, bardzo mnie irytuje. Ponadto brak potwierdzenia zakupu w postaci paragonu lub faktury w legalnie działającej firmie troche dziwny.

Takie są moje doświadczenia w w/w firmą, towar ok jednak obsługa klienta szwankuje i to bardzo w moim mniemaniu.
mat

Reklama

Re: Mennica Wrocławska - opinie

Postprzez GoldBlog » 19 Maj 2011, 09:31

mat napisał(a): brak poczucia ze strony firmy o konieczności odpowiadania na maile, bardzo mnie irytuje. Ponadto brak potwierdzenia zakupu w postaci paragonu lub faktury w legalnie działającej firmie troche dziwny.

Podpisuję się pod narzekaniem na kontakt mailowy (nieodpisywanie, zapominanie lub opóźnienia), ja takie zachowanie odbieram jako lekceważące i obraźliwe, i niestety taki jest z nimi kontakt. Piszę z perspektywy kogoś, kto umieszcza ich reklamę.

Zaskoczyłeś mnie brakiem paragonu, to, że nie ma faktury to IMO nie problem. Wielu sprzedawców dodaje fakturę tylko na wyraźne życzenie, przy czym wysyłają paragony. Jestem ciekawy innych komentarzy - jeśli się pojawią.

Przy okazji, dzięki, że się zarejestrowałeś, żeby podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Postprzez MennicaWrocławska » 31 Maj 2011, 11:05

Witam Państwa,

Chciałbym się odnieść do poruszonych tutaj kwestii. W ostatnim czasie Mennica Wrocławska zmieniła siedzibę i adres działalności z ul. Parkowej (z pewnością znanej części z Państwa), na ul. Ruską (blisko Rynku). Zmiana ta była podyktowana przede wszystkim troską o naszych klientów, którzy z jednej strony coraz częściej sygnalizowali potrzebę możliwości prowadzenia spotkań bliżej centrum miasta, z drugiej zaś oczekują - co jest zrozumiałe - komfortu i dyskrecji (nowa siedziba zapewnia trzy klimatyzowane salki konferencyjne na trzech poziomach).

Zmiana siedziby wiązała się również ze zmianą całej infrastruktury komunikacyjno-informatycznej (linie telefoniczne, operatorzy, serwery, system fakturowy itp.), stąd być może chwilowo wystąpiły problemy z dodzwonieniem się do firmy czy komunikacją e-mailową. Inną sprawą jest fakt, że klienci dzwoniąc do naszej firmy oczekują profesjonalnej pomocy i doradztwa inwestycyjnego, co przekłada się na długość tych rozmów, a w efekcie na zajętość linii. Dlatego też uruchomiliśmy drugą linię stacjonarną (łącznie dwa numery stacjonarne), infolinię 0 801, a także nr komórkowy.

Jeżeli chodzi o dowód zakupu (faktura/paragon), to standardowo wydawana jest faktura VAT. Jeśli nie otrzymał Pan tego dokumentu, pozostaje mi przeprosić i prosić o skontaktowanie się z nami - na pewno go niezwłocznie wyślemy. Odnośnie - jak Pan to ujął - widniejącego przez kilka dni statusu nieuregulowanej płatności, wynika on z faktu zmiany siedziby Mennicy Wrocławskiej oraz ze specyfiki systemu bankowego naszego banku. Mówiąc wprost: rozbieżność w adresach firmy (ul. Parkowa vs ul. Ruska) powodowała przedłużanie procedur bankowych, stąd tak długi czas oczekiwania na zaksięgowanie przelewu. W tej chwili sprawa jest już jednak zamknięta.

Natomiast jeśli chodzi o "nie bardzo mocno porysowanego Filharmonika", to proszę pamiętać, że jest to moneta bulionowa, nie kolekcjonerska. Oznacza to, że sposób jej dystrybucji już na etapie pakowania u producenta, jest inny niż monet kolekcjonerskich. Moneta "Wiedeńscy Filharmonicy" (podobnie jak "Liść Klonowy", "Amerykański Orzeł" i wiele innych monet bulionowych) jest pakowana w oryginalnej tubie po 20szt. Monety więc mają ze sobą kontakt. Nie oznacza to jednak, że nie zachowują stanu menniczego, wręcz przeciwnie - ich stan z pewnością można określić jako menniczy, co - jestem przekonany - Pan potwierdzi. Ten sposób pakowania dotyczy zresztą nie tylko srebrnych monet; słynna (jeśli nie najbardziej rozpoznawalna) złota moneta bulionowa "Krugerrand" również jest pakowana w tubach lub woreczkach menniczych (Mennica Wrocławska oferuje je w eleganckich kapslach piankowych).

Podsumowując: jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i Mennicy Wrocławskiej za zaistniałe problemy. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożę wszelkich starań aby podobne sytuacje nie miały więcej miejsca. Bardzo bliskie jest mi znane stwierdzenie:
"Jest tylko jeden szef. Klient. On może zwolnić każdego w firmie, od prezesa w dół – po prostu wydając swoje pieniądze gdzie indziej.", dlatego też wciąż staramy się zdobywać Państwa zaufanie, czego dowodem jest przyznany niedawno Mennicy Wrocławskiej Złoty Certyfikat Rzetelnej Firmy.

Zapraszam Państwa również do Wrocławia, do naszej nowej siedziby, gdzie przy dobrej kawie lub herbacie, z dala od zgiełku miasta i upałów, możemy porozmawiać o powyższych kwestiach, jak i odpowiedzieć na wszystkie inne nurtujące Państwa pytania.

Z poważaniem

Maciej Buchaniewicz
Prezes Zarządu

Mennica Wrocławska Sp. z o.o.
ul. Ruska 11/12, 51-079 Wrocław

Tel.: +48 71 724 22 56 (admin: końcówka numeru zmieniona na prośbę mailową Mennicy Wrocławskiej - aktualizacja)
Faks: +48 71 724 22 58
E-mail: kontakt@mennicawroclawska.pl
Web: http://www.MennicaWroclawska.pl

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu,
VI Wydział Gospodarczy, Kapitał zakładowy: 801 000,00 zł.
NIP: 8982175170 l KRS: 357686 l REGON: 021245194
MennicaWrocławska

Miejscowość: Wrocław

Postprzez willqu » 16 Wrz 2011, 06:55

NIestety, mimo obietnic kontakt mailowy nadal pozostawia duzo do zyczenia.
Mennica posiada natomiast ciekawa umowe o przechowywanie zlota.
willqu

Postprzez Kahzad » 27 Wrz 2011, 21:05

Zrobiłem zakupy w Mennicy.

Wrażenia?

Kontakt mailowy - żaden.
Kontakt telefoniczny - o ile nie dzwoni się 15 minut przed zamknięciem da radę :D

Kupiłem srebrnych Filharmoników. Bezproblemowo, od ręki, za gotówkę (paragon dostałem).
Zamiast w tubie zażyczyłem sobie w kapslach, więc pan z Mennicy w rękawiczce przenosił monety z tub transportowych (?) do kapsli :D
Z monet jestem zadowolony (jak mi się zmieni to powiadomię ;)).
Miejsce obsługi nie jest szczytem marzeń, ale zapewnia minimum prywatności podczas zakupów.

Ogólnie - polecam, choć nie należy spodziewać się fajerwerków :)
Po prostu otrzymujesz to, za co płacisz. Szybko i bez problemów.

Ciasteczek i kawy nie było :(
Może jest tylko dla kupujących złoto?
Kahzad

Postprzez lech.zywiec » 19 Paź 2011, 10:37

Ja również kupiłem trochę złota w Mennicy Wrocławskiej.
Zamówienie zostało zrealizowane w terminie.
Jest jednak jedno ale: Wraz z przesyłką otrzymałem list od Pan Macieja Buchaniewicza z podziękowaniami za zakup i zaproszeniem do bezpośredniego kontaktu z Jego osobą w przypadku kolejnych zakupów. Po jakimś czasie zdecydowałem się na kolejny większy zakup i zadzwoniłem do Mennicy Wrocławskiej w celu uzgodnienia szczegółów transakcji. Niestety pracownicy bronią dostępu do Pana Prezesa jak lwy. I to w sposób graniczący z opryskliwością.
Trudno - zakupy zrobiłem gdzie indziej - i tu pragnę pochwalić Proaurum w Berlinie.
Pozostaje tylko Pytanie po co wysyłać tak "miły" list. Wystarczyło zwykłe podziękowanie bez zbędnych kurtuazji.
lech.zywiec

Postprzez Johnny » 03 Lis 2011, 17:29

Kupiłem złoty liść klonu w Mennicy Wrocławskiej, głównie ze względy na to, że blisko i tanio.

W rozmowie telefonicznej okazało się, że dostawa natychmiastowa trwa 15 dni od wpłaty pieniędzy ale mogę wpłacić tylko zaliczkę 10% wartości zamówienia. To chyba pierwszy dealer, który umożliwia wpłacenie zaliczki w dostawie tak naprawdę terminowej. Brawo za to.

Po 15 dniach zadzwoniłem "co z moim zamówieniem?" aby dowiedzieć się "moneta czeka, zapraszamy". Szkoda, że nie było żadnego maila na ten temat ale i tak terminu dotrzymali.

Zacznę od plusów:
+ Możliwość wpłacenia zaliczki 10% ceny monety. To uczciwa oferta.
+ Monetę dostałem w kapslu Leuchtturm Quadrum czyli lepszym niż standardowe kapsle. Zdecydowanie polecam.
+ Przy odbiorze do wyboru paragon lub faktura. Paragon w formacie A4 z drukarki więc nie wyblaknie za 10 lat.
+ Podczas odbioru wyjąłem wagę i przy sprzedawcy sprawdziłem monetę. Zero problemów.
+ Bez żadnego problemu dostałem woreczek strunowy i kopertę bąbelkową.
+ Tu mnie zaskoczyli - do monety dodali certyfikat autentyczności - elegancki formatu A5 z danymi monety, numerem i podpisem prezesa. Niby drobiazg ale kiedyś w razie sprzedaży zawsze dodaje ten promil zaufania do autentyczności sprzedawanego krążka.
+ Kontakt telefoniczny bez problemów, nie można narzekać.

Narzekanie to nasz sport narodowy więc minusy też muszą być:
- Na stronie nie ma żadnej informacji o możliwości wpłacenia zaliczki. Sprzedawca powiedział, że normalnie tak nie sprzedają i trzeba dzwonić żeby dowiedzieć się czy akurat mogą.
- Mailowo słaby kontakt, nie dostałem żadnej informacji że moneta jest już do odbioru, musiałem dzwonić.
- Złoty Maple Leaf nie jest tak ładny jak filharmonik, w sumie to nie wina Mennicy Wrocławskiej ale do czegoś się trzeba przyczepić ;)

Ogólnie, mimo iż nie ma dostawy natychmiastowej to mam pozytywne wrażenia i bez obaw zakupiłbym raz jeszcze.
Johnny
Administrator

Miejscowość: Gallifrey

Postprzez tygrys10 » 24 Lis 2011, 19:39

Jakis czas temu zamówiłem w MW 2 złote monety. Dostałem je ostatecznie dzisiaj (17 dni roboczych po wpłacie). W sumie wszystko w porządku, chociaz kontakt mailowy rzeczywiście szwankuje czasem. No i transakcja rozciągnęła się do niemal miesiąca (po drodze były swięta). Jak dla mnie to jednak za długo i w przyszłości zamierzam szukac dostawców z krótszym terminem dostawy
tygrys10

Postprzez d'ORO » 06 Lut 2012, 16:21

kilka faktów dot. ostatniego zakupu w Mennicy Wrocławskiej
1. Towar (złoto w sztabkach) zamówiony 02.01.2012 , zapłacony ( zaksięgowany na koncie Mennicy 05.01.2012.)
2. Maksymalny termin odbioru - 18 dni roboczych, czyli 22 stycznia 2012
3. Rzeczywisty termin odbioru - 7 luty - czyli przeciągnięty o dwa tygodnie.
KOntyalt mailowy - bez problemu, dodzwonić też można si bez problemu , tylko mam wrażenie, że ktoś bawi się ze mna w ciuciubabkę - bo jeżeli brak jest zamóionego towaru, dlaczego cały czas jest na stronie do kupienia?
d'ORO

Postprzez malkovich » 09 Lut 2012, 10:43

Witam,

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów odbierał zakupy z mennicy w Krakowie?

Jest informacja że można zrobić to przy ul. Szlak 77/109 (Angel City, wej. B1) - z tego co znam Kraków, jest to apartamentowiec.
malkovich

Postprzez majkisz » 09 Lut 2012, 19:08

Witam. Ja tam odbierałem. Wszystko w najlepszym pozadku zgodnie z ustaleniami. Biuro mieści sie na 1 piętrze w apartamentowcu. Reklama widoczna od ulicy. Bardzo kompetentny pracownik. Polecam
majkisz

Miejscowość: Krynica

Postprzez Kahzad » 05 Wrz 2012, 00:52

Odnośnie srebrnych monet.

W zeszłym roku kupiłem srebrnych FIlharmoników i przy zakupie otrzymałem informacje, że MW prowadzi również skup po cenie spot-5%
Jednak kiedy informowałem się w jakiej cenie skupią te monety w kwietniu (tego roku) było to grubo poniżej ceny spot (proponowano mi około 90 zł, przy cenie spot w tamtym czasie na poziomie 120 zł).

Jak to w końcu jest?
Kahzad

Postprzez pruzam » 05 Wrz 2012, 07:13

wydaje mi się że to wygląda tak: przy zakupie jest cena spot z podatkiem, a przy sprzedaży cena spot bez podatku ... to by tłumaczyło takie rozbieżności ...

admin GB: źle Ci się wydaje, zwyczajnie mają duży spread. Poza tym MW tak jak większość sprzedaje srebro na VAT marży, na początku faktycznie mieli z pełnym VAT - to się akurat dość szybko może zmieniać
pruzam

db Mennica

Postprzez Gotar » 07 Wrz 2012, 08:21

Pojawił się "nowy" dystrybutor.
Właściwie to produkty Mennicy Wrocławskiej będą sprzedawane poprzez DB:

http://www.dbmennica.pl/

admin GB: tylko pogratulować wprowadzenia swoich produktów do banku i to już kolejnego. Cena uncji złota o 120 PLN wyższa niż u tanich dealerów (z fizycznymi punktami sprzedaży) - wiadomo bank nie robi tego charytatywnie. Dla obrotów świetna informacja, bank z dobrą opinią (sam byłem klientem - chwaliłem sobie) i wydający się być nader solidną marką - faktycznie tylko pogratulować, a reszta branży może zazdrościć.

korekta: firma o nazwie Mennica Wrocławska nie dostarcza DB złota/srebra zwyczajnie Bank pozwala prowadzić firmie sprzedaż pod swoim szyldem - taka umowa, cyt.:

"Właścicielem niniejszego Serwisu internetowego i produktów oferowanych za jego pośrednictwem jest Mennica Wrocławska Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu. Umowa sprzedaży produktów zawierana jest miedzy Kupującym, a Mennicą Wrocławską Sp. z o.o."

W skrócie dbmennica.pl to nie serwis Deutche Bank i to nie ten bank sprzedaje złoto/srebro
Gotar

Postprzez crazy » 19 Gru 2012, 09:57

To mój drugi zakup w Mennicy Wrocławskiej.. Poprzednio w opcji odbioru osobistego czekałem na monetę około 3 tygodnie.
Tym razem kupiłem monetę w opcji 24-godzinnej. 1Uncja złota, Wiedeńscy Filharmonicy.
Zamówienie, poniedziałek 17 grudnia godz 10.00, przelew 10.30.
Wtorek 18 grudnia, godz. 11.00 potwierdzenie wpłynięcia pieniędzy.
Środa 19 grudnia, godz. 8.20 rano!!!, kurier Pocztexu z przesyłką .
Przeżyłem szok, nie spodziewałem się tak szybkiej dostawy. Tym bardziej, że przesyłka szła z drugiego końca Polski, około 700 kilometrów.
Zaskoczyli mnie totalnie, myślałem, że "takie rzeczy to tylko w Erze".

Nawet cena nie odstawała zbytnio od innych dostawców złota. Czy to będzie już tak zawsze, nie wiem. Mnie zaskoczyli bardzo pozytywnie.

Pozostałe szczegóły: przesyłka ubezpieczona, moneta w kapslu, w kopercie bąbelkowej + dodatkowa folia bąbelkowa+ twarda koperta pocztexu. Dodatkowo dowód zakupu formatu A5 i "certyfikat autentyczności" monety. Co prawda monety nie są numerowane i taki certyfikat nie poświadcza, że to na pewno ta moneta, ale taki papier jest. Stan monety idealny. Jednym słowem nie ma się do czego przyczepić.
crazy

Następna

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama