• Reklama

E-numizmatyka.pl - opinie (i inne domeny IAP SA)

Miejsce wymiany opinii i doświadczeń ze sprzedawcami metali szlachetnych. Proszę o zaczynanie wątku nazwą sklepu lub portalem aukcyjnym i nazwą sprzedawcy.

E-numizmatyka.pl - opinie (i inne domeny IAP SA)

Postprzez GoldBlog » 16 Lut 2011, 09:06

Aktualnie największy i uznawany za najpewniejszego polski dealer metali szlachetnych. Spółka: Inwestycje Alternatywne Profit. Stosują ciekawą strategię sprzedając pod różnymi domenami ten sam produkt w tej samej cenie. Ot, zawsze jest szansa, że klient szukający dealera trafi do nas jeśli najlepiej wypozycjonowanych kilka domen to jedna firma:)

Inne domeny E-numizmatyki, gdzie sprzedawane są metale w formie lokacyjnej to:
fabrykazlota.pl
emonety.pl
kursyzlota.pl

Na głównym portalu oferowane są przede wszystkim numizmaty i różne dewocjonalia w formie medali itp. Dealer ma bardzo szeroką ofertę złota lokacyjnego (najlepszą w Polsce), w srebrze było już gorzej, jednak ostatnio nadrobił szeroką ofertą srebrnych monet bulionowych. Uwaga na srebrne sztabki, oferta e-numizmatyki w tym zakresie to tylko sztabki tzw. kolekcjonerskie o cenach absolutnie oderwanych od spot.

Profesjonalny i elegancki sklep w centrum Warszawy oraz profesjonalne opakowanie wysyłanych produktów.

Ceny wysokie, ale mimo to jest to dobre miejsce dla początkujących do zrobienia pierwszego zakupu - nabycia monety z pewnego źródła.
GoldBlog
Administrator

Miejscowość: Wellington NZ

Reklama

Re: E-numizmatyka.pl

Postprzez BartoS81 » 16 Mar 2011, 21:22

Kupiłem u nich swój pierwszy raz, ponieważ wydawali mi się najbardziej wiarygodni, a jakoś bałem się gdzie indziej.
Wszystko bardzo sprawnie i szybko. Generalnie nie ma się do czego przyczepić, tylko że ceny mają spore, szczególnie srebro. Przy takiej polityce cenowej, póki będzie konkurencja, ja u nich srebra na pewno nie kupię.
BartoS81

Re: E-numizmatyka.pl

Postprzez gold » 17 Mar 2011, 08:42

Jeszcze mają kursysrebra.pl ;)
gold

Re: E-numizmatyka.pl - opinie

Postprzez Wędrowiec33 » 03 Wrz 2011, 22:21

Prawdę powiedziawszy troszeczkę mnie irytuje ten sprzedawca. nie chodzi nawet o to że drogo, ale o ich sposób na łapanie mało doświadczonych kupców.
W większości wypadków nawet przy sprzedaży większej ilości monet w opisie są dane pojedyńczej monety. Wchodzę ja sobie ;) na ich stronę i co widzę? :shock:
http://www.e-numizmatyka.pl/sklep/produ ... -2011.html O cholerka, ale fart, może się pomylili? ...... kuuuuuupować!, ale zaraz .... coś tu nie gra...... http://www.e-numizmatyka.pl/sklep/produ ... -2011.html
Tutaj waży mniej? Drążę temat dalej i widzę....
http://e-numizmatyka.pl/sklep/product_i ... WIAT-.html
No tak teraz już widzę, że uncja srebra w czymś takim kosztuje ponad 500 zł. Rzeczywiście tak jak widnieje w opisie: "To fantastyczne. Aż strach pomyśleć, ile ta moneta warta będzie za parę lat".......... no tak, zwłaszcza u tego sprzedawcy.
Zdaję sobie sprawę, że inwestowanie w metale /właściwie każde inwestowanie/ nie jest dla "mało rozgarniętych" ale chwytać się aż takich metod?
Wędrowiec33

Postprzez lynyrd27 » 04 Wrz 2011, 11:24

Witam,
Na wstępie witam wszystkich na forum.
Chciałbym podzielić się opinią o zakupach na stronie kursyzlota.pl
Był to mój pierwszy (styczeń 2011) i - póki co - ostatni zakup w tej firmie. Chodziło o bzdurę - 1 g złota w dostawie natychmiastowej. Nie ukrywam: był to pierwszy zakup, przepłacony niemiłosiernie :) Do dziś jestem na minusie, jeśli chodzi o tę sztukę złota...

Co do samej transakcji: z mojej strony sprawnie, z ich strony - cóż, po tygodniu ciszy i spadku kursu złota, postanowiłem anulować transakcję z powodu niewywiązania się sprzedawcy z terminu dostawy ze względu na poniższy zapis:

"Dla złota w opcji z dostawą natychmiastową, wysyłka następuje niezwłocznie po otrzymaniu wpłaty (najpóźniej 48 godzin od jej zaksięgowania na naszym koncie, nie dotyczy dni ustawowo wolnych od pracy oraz sobót i niedziel)."

Momentalnie status zamówienia zmienił się z "zapłacone" na "wysłane".
Momentalnie przesyłka dotarła do mnie.
Machnąłem ręką - nie będę się bił o 200 zł.

Za to miałem już na początku nauczkę, gdzie nie kupować: Tam, gdzie najdrożej.

Podsumowując ten zakup, który określam jako błąd początkującego:

Plusy:
- znany sprzedawca;
- teoretycznie mniejsza szansa na zostanie oszukanym;
- błyskawiczna przesyłka (zwłaszcza, gdy kursy spadają, termin wywiązania się z dostawy minął i chcemy anulować zamówienie).
Minusy:
- wysokie ceny (zarówno sztabek, monet, jak i przesyłki);
- nieprzestrzeganie przez Sprzedawcę własnych zasad i regulaminów;
lynyrd27

Postprzez xyzb2 » 02 Kwi 2012, 15:14

Ciekawa sprawa z cenami w e-numizmatyce, w ostatnich dniach z końca listy w rankingach przenieśli się na samą górę.
xyzb2

Postprzez pruzam » 21 Maj 2012, 19:24

Zamówienie złożone 18 maja
Odbiór osobisty 21 maja
Towar: złoty American eagle

Bardzo miła obsługa.
pruzam

Postprzez Aldek » 26 Lip 2012, 18:51

Poszedłem tam 18.07.2012 po 2 krugerrandy. Co mogę zaliczyć na korzyść:
+ na ich stronie można sprawdzić co faktycznie mają na stanie, wystarczy dodać to do koszyka (z innym dealerem kontaktowałem się przez tydzień bo nie miał tego co wg jego strony posiadał)
+ ceny obecnie są konkurencyjne na najpopularniejsze złote monety (jak to piszę to są tańsi niż najtańsza oferta z porównywarki)
+ jest dostępne pomieszczenie gdzie, niestety już po zakupie, można zweryfikować spokojnie towar
+ w środę spokojnie można tam zdążyć po pracy

Na minus
- ceny srebra z nieba

Mam nadzieję, że się nie zepsują ;)
Aldek

fabrykazlota.pl - opinie

Postprzez alimerth » 10 Sie 2012, 00:10

Witam,

jestem tu nowy i nigdzie nie widziałem opinii o tym sklepie, więc założyłem temat.
admin: niesłusznie, bo jest wątek o e-numizmatyce, IAP SA ma wiele domen, a Fabryka złota to jedna z nich. Doklejam do istniejącego wątku.

Kupiłem u nich sztabkę złota 1g szwajcarskiej mennicy PAMP. Przesyłka dotarła dopiero po 7 dniach, choć jak byk na stronie było napisane "dostawa natychmiastowa". Przez słowo "natychmiastowa" rozumiem dostarczenie przesyłki do 48 godzin (ewentualnie dzień poślizgu z przyczyn losowych). Nie wierzę, że to wina kuriera.

Poza tym, gdy dostałem upragnioną sztabkę już do rąk, napisałem komentarz o produkcie na ich stronie. Napisałem, że szwajcarska sztabka jest prześliczna i o tym że czekałem aż 7 dni na przesyłkę. Ten komentarz nigdy się nie pojawił, mimo wyświetlonego napisu, że komentarz się pojawi po zaakceptowaniu przez moderatorów.

Przesyłka była bardzo dobrze zapakowana, pod tym względem nie mam żadnych uwag. Sama sztabka dotarła do mnie w stanie nienaruszonym i pod tym względem jest zdecydowany plus dla tej firmy.

Jednak ja już nie zrobię zakupów u tego dealera. O ile czekanie 7 dni na towar bym jeszcze przełknął, o tyle nie wzbudza mojego zaufania sklep, który cenzuruje lekko nieprzychylne komentarze.
alimerth

Re: E-numizmatyka.pl - opinie (i inne domeny IAP SA)

Postprzez m_dudek » 15 Sie 2012, 11:48

W lipcu zamówiłem dwie sztabki jedno uncjowe złota. Przesyłka przyszła już po trzech dniach od mojej wpłaty.
Dobrze zapakowana, obsługa profesjonalna, odpowiadała nawet na moje dziwne pytania początkującego :D :D :D
m_dudek

Postprzez maniek » 05 Lis 2013, 09:10

Witam!
Brak oferty e-numizmatyka.pl w przeglądarce http://www.zlotyranking.pl/index.php. Może ktoś wie dlaczego?
Pozdrawiam!
maniek

Postprzez mar-ko » 31 Mar 2014, 16:19

Według mnie ta firma działa podobnie jak większość medialnych firm na tym rynku (jak Skarbnica Narodowa, Skarbiec Mennicy itp).
Kupują gdzieś w cenie kruszcu towar, robią duże foto, dopiszą legendę o kosmicznym pochodzeniu i niewiarygodnej rzadkości, a także "zapewnią" że już wkrótce zysk będzie ogromny. Po czym walną cenę od pały aby się złapał jeleń. To przypomina funkcję "sprzedawcy" w korporacjach - podać cenę katalogową (która jest wielokrotnością prawdziwej wartości) i nieznacznie ulec w pertraktacjach, aby kupujący myślał, że zrobił niezły biznes, bo wytargował. System jak u arabów.
Taniej można kupić w sklepach numizmatycznych, np. WCN, a ma się to samo i są tam profesjonaliści, którzy się tym na codzień zajmują i mają rynkowe ceny.
mar-ko

Wróć do Dealerzy i sprzedawcy metali szlachetnych - opinie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

• Reklama