Złoto na Allegro, Bacowie witają

Z perspektywy zasiadania we władzach spółki działającej na tym samym rynku nie specjalnie wypada komentować mi „sukcesy” innych. Zatem komentować ich nie będę, ani też nie będę wyrażał swojej opinii o zaistniałej sytuacji, zwłaszcza, że moją opinię o tym co się właśnie stało wyrażałem już zanim do tego doszło. Nie zamierzam też pisać choćby kilku słów na temat mojego zdania o tym sprzedawcy. Wklejam tylko screen z komentarzy po transakcjach na Allegro jakie dostał ostatnio sprzedawca o nicku Hyath-SC.

Po raz pierwszy musiałem zmieniać rozdzielczość ekranu, żeby mi się obraz zmieścił na ekranie do screena – kliknij screen aby powiększyć. To nie fotomontaż, to faktycznie negatyw za negatywem występujące jeden za drugim.

Wielkiego zdziwienia nie ma, od jesieni ubiegłego roku mający blade pojęcie o rynku metali szlachetnych w Polsce zastanawiali się, kiedy (nie czy) do tego dojdzie w przypadku tego sprzedającego. Stali Czytelnicy wiedzą, że owemu sprzedawcy na forum publicznie odmówiłem reklamowania go jesienią 2011, do dziś jest post na forum. Decyzja słuszna, jakiś nierozeznany bloger mógł jednak się skompromitować.

To co szczególnie cieszy, że w naszej społeczności nie ma narzekań i płaczów! są one tylko wśród Allegrowiczów, spoza naszego grona (Wy ponarzekaliście wcześniej i wyciągnęliście wnioski). Zwyczajnie czytacie siebie nawzajem w komentarzach, na forum, gdzie potwierdzonych opinii po transakcjach jest ponad 600, a to już wiedza nie do pogardzenia. Kto się z nimi zapoznał, nie żałuje i darcia szat na forum nie ma. Cóż mogę dodać od siebie, pisałem o zagrożeniach związanych z dostawą terminową i sprzedawcach w nią zapakowanych na kwartały, zanim komukolwiek innemu przyszło do głowy skrobnąć choć najkrótszy wpis w tym temacie. O Bacy, który zebrał podobne komentarze, dzięki jednemu z Czytelników, też napisałem jako pierwszy w blogosferze. Cieszy to jak widzę, że moje liczne ostrzeżenia nie poszły na marne, a czarnowidztwo, za które mnie opluwano okazało się trafione w każdym calu i stało się dokładnie tak jak pisałem. Dla przypomnienia:

19 maj 2011 Ostrzeżenie dla Czytelników – zakupy złota
22 września 2011 Dostawa terminowa kolejne ostrzeżenie
4 grudnia 2011 Złoto w dostawie terminowej na Allegro, czyli kiedy w końcu łupnie

Odnosząc się do wpisu z 4 grudnia 2011 przyznam, że łupnęło później niż się spodziewałem i przegrałem mały zakładzik.

Użytkownikowi o wielu nickach, ostatnio”Antoni”, noszącemu w rzeczywistości inne imię przypominam, że nie jest tak anonimowy jak mu się zdaje i sugeruję wstrzemięźliwość w opluwaniu innych, w jego własnym dobrze pojętym interesie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dealerzy metali, Złoto i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Złoto na Allegro, Bacowie witają

 1. youliren pisze:

  Można powtarzać do znudzenia, a takie rzeczy i tak będą się zdarzać w przyszłości. Kto miał zrozumieć to już dawno zrozumiał.
  Złoto przeważnie kupuje się jako zabezpieczenie na czasy niespokojne, kryzys, itp. Kupno z dostawą odroczoną w czasie, nawet od renomownego sprzedawcy, i nawet po niższej cenie niż przy dostawie natychmiastowej, wprowadza niepotrzebne ryzyko. W obecnych czasach nawet przez parę dni może się bardzo dużo wydarzyć.

 2. Kotaku pisze:

  JA w dostawie terminowej kupiłem raz, pierwszy i ostatni. Był to pierwszy zakup złota i gdy po zamówieniu trafiłem na ten blog to byłem przerażony. Na szczęście złoto otrzymałem ale już NIGDY nie kupie w dostawie terminowej bo w praktyce czekałem dwa miesiące. Dobrze że w ogóle otrzymałem…

 3. FLY pisze:

  Ja zakupiłem Krugerranda 1OZ u Hyath rok temu w dostawie 45dni i dostałem towar tydzień po terminie po uprzednich moich interwencjach telefonicznych. Teraz zamawiam złoto i srebro w dostawie natychmiastowej u innych sprzedawców. Zaiste, dzięki czytaniu tego bloga uniknąłem wielu „min” na które mogłem się natknąć w mojej przygodzie ze srebrem i złotem fizycznym. Szkoda, że ten rynek (metali szlachetnych) jest pełen różnej maści kombinatorów i oszustów.
  Pozdrawiam serdecznie autora bloga

 4. Wolnościowiec pisze:

  Ja bym nie mówił raczej o oszustwie, bo to zakłada złą wolę. Raczej sytuacja jest wynikiem pomyłki w obliczeniach lub ryzyka, które podjął Hayath i na którym się przejechał (on i jego klienci).

  Ja miałem kiedyś sytuację, że klient mi nie zapłacił (skończyło się sądem) i o mały włos miałbym problem z wypłatą dla moich ludzi. Tutaj przyczyna zawalenia dostaw jest zupełnie inna, ale i tak nie wynika zapewne ze złej woli (chęci oszukania), a raczej z braku rozwagi tej firmy.

  Dlatego powstrzymałbym się ze zbyt surową oceną. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą na większą skalę mają świadomość jak to jest czasem trudne i ryzykowne finansowo.

 5. GoldBlog pisze:

  Ja też nie pisałbym o oszustwie, pewnie to był jakiś błąd w prowadzeniu działalności, jakieś zdarzenie lub cokolwiek innego czego przecież nie wiemy. Generalnie wolałem nic nie pisać co o tym sądzę, stąd wpis w takiej formie, bez komentarza i mojej opinii o sprzedającym.

  Swoją opinię o tym dlaczego do tego doszło zachowuję dla siebie.

 6. 2sloma pisze:

  A mi się podoba motto tej firmy – ‚sklepik z marzeniami’. Bardzo trafne, ponieważ lotto nazywa się ‚podatkiem od marzeń’. Kupując los na loterii płaci się za posiadanie marzeń o bogactwie, podobnie klienci Hyath zapłacili podatek od marzenia o posiadaniu złota.

 7. Sokomaniak pisze:

  Ja też, rok albo więcej temu, kupiłem monetkę u Hyath’a. Wsyd się przyznać ale nie doczytałem opisu aukcji i nie wiedziałem, że jest to dostawa „terminowa”. W ogóle mi się w łepetynie nie mieściło, że coś takiego może istnieć. Był to mój pierwszy zakup na Allegro. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem kupując w UK.

  Nawet nie musiałem nic czytac i nikt nie musiał mnie uświadamiać. Od razu postanowiłem, że to ostatni taki zakup i od tej pory trzymam się ot tych „terminowych wynalazków” z daleka.

  Z drugiej strony to przecież ceny złota od 5 miesięcy spadają (a przynajmniej nie rosną) więc nawet jak ktoś kupił monety 2-3 miesiące temu to ten sprzedawca spokojnie mógłby kupić je dziś taniej. Utrata płynności w takim momencie świadczy już nie o głupocie czy braku rozwagi ale właśnie o kombinatorstwie/oszustwie.

 8. prosys pisze:

  …chyba jednak jakieś zdarzenie się im przytrafiło, bo jak można sprzedawać Au bez ceny minimalnej poniżej ok. 10% wartości ceny spot…nie ma nawet mowy w opisie o dostwie terminowej, więc ludzie wygrywają licytując 1Oz za np: 4550zł jak tu:
  http://allegro.pl/zlota-sztabka-kinebar-certyfikat-1-uncja-999-fv-i2328644541.html
  http://allegro.pl/zlota-sztabka-kinebar-certyfikat-1-uncja-999-fv-i2328644765.html
  …ludzie wpłacają kasę i czekają, bo to przecież okazja…chyba bardzo dłuuuugo poczekają…coś im się podwinęło, przecież nie ma dopłat do zlota…albo zbierają kasę i zwieją z kraju, bo ma być koniec ponoć w tym roku…

 9. Janusz pisze:

  No i właśnie głownie z tego powodu zdecydowalem sie na srebro a nie zloto.Za uncje zlota można sobie kupić auto ktore może nam posłużyć nawet przez kilka lat.Jeśli ktoś preferuje tego typu zakupy przez allegro to jego sprawa-pewnie na biednych nie popadło.I tu sie zgadzam z kolegą Sokomaniakiem-mi też to nie wygląda na utratę plynności zwlaszcza w tym okresie gdy złoto spada,przy 2 miesięcznej dostawie terminowej 100-150 zł mozna by bylo smiało na uncji przyciąć odkupując taniej,i wysyłając do klienta.

 10. Janusz pisze:

  prosys

  10/10

  Nic tak nie cieszy jak dobra okazja :)

  Zazwyczaj póżniej już mniej fajnie to wygląda.

 11. Luki pisze:

  A taki niby duży i godny zaufania sprzedawca…
  Ciekawe czy e-numizmatyka tez pierdyknie

 12. GoldBlog pisze:

  @Luki
  E-numizmatyka nie wydaje się być zagrożona i nie widać żadnych wcześniejszych wskaźników, które pojawiały się przy tym sprzedawcy. Nie pojmuję dlaczego napisałeś godny zaufania, dziesiątki komentarzy od jesieni zeszłego roku wskazywały przeciwstawną opinię. Z kolei sama e-numizmatyka: 1. nie sprzedaje towaru taniej niż może go dostać, 2. nie odnotowywała opóźnień seryjnie wobec całych grup klientów opóźnień, 3. nie opiera swojego modelu biznesowego na sprzedaży terminowej, która u nich jest dodatkiem, 4. nie zbierała od dawna dużej ilości negatywnych komentarzy, 5. jej dostawa terminowa jest tańsza, ale nie tak znacznie, że aż więcej niż można w tym czasie z tych pieniędzy uzyskać. Nie mam żadnych związków z e-numizmatyką i nawet nikogo tam nie znam. Ale to co napisałeś jest strasznie niemądre.

  Raz nazwałeś dealera z bogatą historią problemów i listą negatywnych opinii (od września ubiegłego roku) godnym zaufania, a dwa pytasz o „pierdyk….” renomowanego dealera, co do którego nie ma aktualnie żadnych symptomów problemów.

 13. zygaja pisze:

  prosys

  mylisz się co do aukcji których linki podałeś
  w opisie aukcji na allegro pomiędzy znacznym wodolejstwem
  stoi jak byk:
  „Termin dostawy (ew. odbioru osobistego ) wynosi 45-60dni roboczych od daty zaksięgowania Państwa wpłaty na koncie naszej firmy.”
  Także kto nie doczyta to już tylko jego problem…

 14. zorientowany pisze:

  Ten blog mógłby być ciekawszy, można pisać na nim lepiej – sam bym to mógł robić, ale to co jest w nim najlepsze to znajomość krajowego rynku i dbanie o ludzi, którzy go czytają.

  Osobiście dziękuję, za to, że nie ma reklam od tych, którzy mieli dość kasy, żeby przekupić innych (Hyath, Mennica Wrocławska) oraz amatorów. Choć reklamy Hyatha były długo – zanim zaczął się sypać, więc wybaczam. Dzięki za poważne podejście do tematu i dbanie o swoją renomę, gdzie oferty partnerskie są z tymi, którzy nie zawodzą i wstydzić się za nich nie trzeba. Dobrze, że za kasę nie można mieć jeszcze każdego.

  JA WIEM, skąd te wpisy ostrzegawcze od maja 2011 i wiem dlaczego się pojawiły. Małe grono ludzi (malutkie) wiedziało, że hyath wtopił na krachu majowym i to wtopił z dźwignią na giełdzie. We wrześniu zaś zaczął się sypać, co widać po komentarzach na forum. Ta piramida finansowa musiała paść i niektórzy o tym wiedzieli. Fakt nie napisałeś wcześniej przed kim dokładnie przestrzegasz, ale zorientowani wiedzieli. Pomogłeś wielu ludziom.

 15. carlschmitt pisze:

  swoją drogą ciekawe, kiedy padnie Amber Gold?

 16. Sceptyk pisze:

  Mi też zdarzyło się (dość dawno temu) być klientem tej firmy. Mimo, że nie miałem żadnych powodów do narzekań, to zawsze w pełni popierałem ostrzeżenia goldbloga. Na forum temat był wałkowany nawet jeszcze wcześniej niż w maju zeszłego roku. Chwała autorowi tego bloga, że dał nam miejsce do dzielenia się opiniami i doświadczeniami. Pewnie niejedna osoba która posłuchała dobrych rad oszczędziła sobie niepotrzebnego stresu a może i strat finansowych.

  Co mnie zaskakuje to to, że problemy zaczynają się teraz, po całkiem sporych spadkach na złocie. Spodziewałem się, że gwoździem do trumny będą gwałtowne wzrosty. A tu taka niespodzianka. Jeżeli Hyath nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań przy spadających cenach, to naprawdę sytuacja musi być już krytyczna.

  @prosys
  Może te aukcje to desperacka próba przywrócenia utraconej płynności? Choć to bez znaczenia, nawet jeżeli tak jest to nic to nie da.

  @zorientowany
  Pamiętam te wpisy z forum, ale ja osobiście traktowałem je jako niepotwierdzone plotki. I dalej tym dla mnie są. Nie wiem, czy goldblog miał o tym jakąś wiedzę czy nie, to bez znaczenia.

 17. kenio pisze:

  Ja również muszę podziękować za tego typu wpisy, kupiłem swego czasu jedną uncję w taki sposób od użytkownika na allegro dominusarx, i chociaż moneta przyszła w terminie i nie mogłem na nic narzekać, to jednak nie miło się zaskoczyłem, że czytając 45-60 dni, chodziło o dni robocze… (bez sobót i niedziel, bez świąt), niby logiczne, a jednak pomyślałem.. „45 dni to jakies półtora miesiąca więc nie ma tragedii..”, okazało się że te 45-60 dni to jakieś 3.5 miesiąca, a to już trochę daje do myślenia że coś jest nie teges, bo tyle nawet przy zamówieniu z zagranicy samo wykonanie zamówienia i przesyłka nie trwa :)

 18. Sceptyk pisze:

  @carlschmitt
  Amber Gold to gruba sprawa (to profesjonaliści, że tak powiem). Hyath to przy nich pchełka. Więcej pisał publicznie nie będę, odsyłam do czarnej listy KNFu i wpisów z bloga Przegląd Finansowy (podlinkowany na goldblogu).

 19. GoldBlog pisze:

  @Sceptyk

  Odnośnie tego, że jesteś zaskoczony wyłożeniem się sprzedawcy teraz przy spadających od dłuższego cenach złota/srebra. Faktycznie na pierwszy rzut oka może to tak wyglądać, ale spójrz na to inaczej. Owszem mamy spadki cen spot w PLN, ale system sprzedaży terminowej to moim zdaniem piramida finansowa (u tych z cenami niższymi niż aktualna spot + 1%) funkcjonująca tylko i wyłącznie dzięki napływowi kolejnych wpłacających. Zwróć uwagę jakie są (były) różnice cen przy sprzedaży terminowej w relacji do natychmiastowej np. w e-numizmatyce (niewielkie) – otóż złoto w dostawie terminowej w e-numizmatyce, było ciut droższe niż dealer był w stanie nabyć w momencie składania zamówienia. Jeśli tak jak tu złoto było sprzedawane taniej, niż dealer był w stanie nabyć, to czysta piramida. Wyjaśnienie zaś wyłożenia się przy spadkach spot jest inne… spadły obroty… praktycznie wszystkim i to drastycznie, nawet e-numizmatyka musiała zmienić politykę cenową odnośnie złota. Ludzie mniej kupują metali szlachetnych jak ceny spot spadają, a więcej przy wzrostach, najwięcej zaś przy nowych szczytach. Od lutego popyt u dealerów (5 o których wiem) w spadł o co najmniej 40%, czasem nawet więcej (niektórzy przyznawali, że w lutym/marcu mieli obroty równe połowie najsłabszego miesiąca w poprzednim roku). W lutym kasa zaczęła płynąć słabszym strumieniem. Luty-Marzec-Kwiecień-Maj i mamy 3,5 miesiąca, coś co pasuje do owych 60 dni roboczych dostawy terminowej (wcześniej 45).

  Jeśli chodzi o obroty to teraz wg. relacji zaczyna odbijać w górę, ale nie wszyscy dotrwali stojąc na nogach.

 20. prosys pisze:

  @ zygaja
  …masz rację…widzisz, jakoś do tego nie doczytałem, ale może tak miało być…:)…informacja o wydłużonym terminie jest w zakładce OPIS w kilkunastym akapicie (chyba 14 jeśli dobrze policzyłem)…natomiast w zakładce DOSTAWA i PŁATNOŚĆ (na którą kliknąłem jak każdy) cicho sza o dostawie terminowej…jak dla mnie jest to celowe, chociaż autor zapewne zaprzeczy…
  …dziwi mnie to, że przy takiej liczbie osób jaka tam pracuje, dopuścili by były wystawione w tak dużej ilości aukcje bez ceny minimalnej!!… przecież na każdej uncji są w plecy kilka stówek…albo to falsy albo coś innego złego albo błąd ludzki, ale taaaki?…

 21. BlueEye pisze:

  Ja tez zamówiłem u nich tyle że sztabkę i otrzymałem oczywiście po terminie bodajże 2-3 tygodnie, ale przynajmniej dali 100 zł rabat na srebrną monetę 😉 Sztabka doszła ale nie Kinebar (jaką wylicytowałem) tylko Pamp 😉

 22. Sceptyk pisze:

  @Goldblog
  Rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę jaki wpływ na taki mechanizm może mieć znaczący spadek obrotów.

  Generalnie zawsze zakładałem, że sprzedaż terminowa to dla sprzedawcy kredyt o zerowym oprocentowaniu (którego całe ryzyko ponosi klient). Jak biznes dobrze się kręci, to zysk z bieżącej działalności spokojnie powinien pokryć te 2-3% różnicy od ceny spot. Ale w przypadku gdy biznes zwalnia… To już pozostaje jedynie brnięcie w piramidę finansową (co sugerują ostatnie zakończone aukcje, gdzie różnica cen jest duuużo większa niż te 2 czy 3%).

 23. wc group pisze:

  Spojrzałem na opis „O mnie” na profilu allero hyatha, czytajcie i nie pospadajcie z krzeseł ze śmiechu.

  http://allegro.pl/my_page.php?uid=10465949

  Najlepsze fragmenty:
  Założyciel firmy,namiętny kolekcjoner … by podzielić się swoją pasją gromadzenia z innymi ludźmi.

  Wiemy iż każdy z naszych Klientów to „Unikat w nakładzie 1 sztuki”-dlatego też staramy się zapewnić
  Państwu najwyższy poziom i jakość obsługi podpartą stałym i rzetelnym kontaktem telefonicznym

  stawiających przed Hyath wyzwanie pod postacią dbałości o utrzymanie wypracowanej przez lata
  renomy niezależnych doradców i opiekunów portfeli inwestycyjnych naszych Klientów

  W przeciwieństwie do wielu firm działających w sieci – nie stronimy się od bezpośrednich kontaktów
  z naszymi Klientami.

  „Sklepik z Marzeniami”

 24. TPaine pisze:

  Jakby to powiedział Grek Zorba, jaka piękna katastrofa! Ale to było do przewidzenia, jak katastrofy o zasięgu globalnym, których będzie jeszcze sporo.

 25. xyzb pisze:

  trzymając się przypuszczeń naszego forum na temat zbieżności zlotoisrebro.com i Hyath wynika,że jest to ten sam podmiot,
  więc czekam na następny „AKT” na stronie ‚bloga’ złotyranking_ pl
  Jego autor po prostu nie uczy się na błędach, miał już cyrk z PP po której robił akcje reanimacyjną dla trupa w trumnie pt:
  „AKT! Co się stało z PrestigeProsperties.com?”
  http://blog.zlotyranking.pl/2012/03/18/co-sie-stalo-z-prestigeprosperties-com/
  teraz spodziewam się wpisu:
  „AKT NR 2 Co się stało z zlotoisrebro.com ????”

  …..pożyjemy zobaczymy.
  mamy też drugą porównywarkę metali: ceny_złota ,której to autor(Johnny) mocniej stąpa po ziemi i nie notował w niej ani PP ani zlotoisrebro. com
  ale mógłby zamieścić w niej notowania kruszcu „Na żywo”
  i nie wiem czy to wina mojej przeglądarki/konfiguracji ale nieraz ceny są poza ramką. ale ogólnie jest ocena b.d

 26. GoldBlog pisze:

  @xyzb
  Faktycznie niezłe, najpierw jak tylko PP weszło napisałem wpis „Amatorzy przybywają” ostrzegając Czytelników i oczywiście odmówiłem im reklamy na blogu. Gość ich po tym reklamował, a teraz widzę po Twoim linku, że po tym jak już padli i skończył ich reklamować to napisał „odradzam”:) – rychło w czas, a Ci których ściągnęła reklama już z problemami. Z góry było wiadomo jak to się z PP skończy.

  Co do tego, że piszesz od 2 porównywarkach. Jak wiecie, zaczynaliśmy współpracę z rankingiem, potem doszły ceny_zlota i od dawna współpracujemy już tylko z jedną, powód jest prosty uwzględnianie zasad działania porównywarki, których oczekujemy. Johnny okazał się pod tym względem godny zaufania, tak bardzo, że szefuje już nawet naszemu forum.

 27. Johnny pisze:

  @xyzb
  Dzięki za ciepłe słowa. Nigdy nie wpuszczałem do mojej porównywarki takich firm jak PrestigePorażki itp bo wyznaję prostą zasadę – są w niej firmy u których sam bym kupił. PP próbowało mailowo wyprosić miejsce w prównywarce ale wciskali ściemę za ściemą, jedyne co osiągnęli to że się z nich pośmiałem 😉

  Co do błędów – skontaktuj się ze mną proszę przez formularz kontaktowy porównywarki.

 28. kenio pisze:

  ciekawostka: e-numizmatyka na wp.pl
  http://metaleszlachetne.wp.pl/srebrne-monety/2

  (niektóre ceny są nawet mniejsze niż na samej e-nimuzmatyce)

 29. damian pisze:

  Proszę o pomoc. Jestem klientem Hyath i to właśnie ja skusułem się na złoto w niższej cenie. Pieniądze wpłaciłem im na konto w grudniu, do tej pory nie otrzymałem monet. Jestem gotów skierować sprawę na policję, choć po dzisiejszej rozmowie ( szósta ) mam jeszcze nadzieję, że zamówioną monetę otrzymam. Czy to marzenia ściętej głowy? Co robić?

  GB: proponuję forum, wątek o Hyath

 30. 2sloma pisze:

  @damian
  Mysle, ze ta sprawa powinien zainteresowac sie rzad, bo poszkodowanych moze byc duzo.

  Najlepszym rozwiazaniem bylby chyba jakas pomoc rzadowa, na przyklad odrobine zmniejszyc dotacje na sluzbe zdrowia lub szkolnictwo (nikt sie nie zorientuje nawet) i dac tym biednym ludziom choc 50% tego co stracili.

  Inna opcja byloby tez wprowadzenie specjalnego tymczasowego podatku dla handlujacych zlotem i przekazanie tych srodkow poszkodowanym. Mozna tez na przyklad zajac im czesc zgromadzonych metali i dystrybucje wsrod poszkodowanych obywateli.

  Nie moze byc tak, zeby w takiej sytuacji pozostawiono obywateli samych sobie !!

 31. Johnny pisze:

  @2sloma
  Świetny pomysł, tylko powinno to nazywać się Funduszem Gwarancyjnym Oszczędności i Kruszców (grunt to dobra nazwa). Zaraz zakładam taką firmę. Przekupię jakiegoś posła czy dwóch i wpiszemy do ustawy konieczność odprowadzania paru uncji złota na fundusz tego typu od każdego dealera miesięcznie. Koszty zarządzania będą u mnie niskie – tylko 50%. Dzięki temu klienci Hyatha będą mogli spać równie spokojnie jak właściciele przedwojennych obligacji.

 32. damian pisze:

  Bardzo dziękuję Panowie za wsparcie, nic tu po mnie, widzę, że nie pomożecie mi. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź na mój wpis.

 33. 2sloma pisze:

  @damian

  Nie chcialbym byc chamski, ale na lekkomyslnosc nie ma pomocy (ani lekarstwa).

  Za lekkomyslne decyzje w zyciu trzeba placic. My tu w wiekszosci wierzymy w branie odpowiedzialnosci za siebie i swoje decyzje.

 34. GoldBlog pisze:

  @damian
  Ja też nie chcę być chamski, ale litości od września 2011 miałeś na forum blogowym dość ostrzeżeń przed zakupami u tego dealera, PÓŹNIEJ podjąłeś decyzję o zakupie u niego. Twój wybór, Twoja odpowiedzialność, Twoje konsekwencje.
  Zasugerowałem poradzenie się na forum – nie skorzystałeś. Twój wybór. Co robić w takich sytuacjach to temat ogólny a nie dotyczący metali szlachetnych – Google.

 35. Johnny pisze:

  @damian
  Tak po ludzku – możesz szukać porady na forum ale nikt z forumowiczów nie ma magicznej różdżki. Jesteśmy normalnymi ludźmi jak Ty. Nie mamy żadnych wtyk u Hyatha czy nigdzie indziej. Wręcz przeciwnie – Hyath raczej nie przepada za nami. Przejrzyj wątek na forum, naprawdę polecam.

 36. j pisze:

  @damian
  Idz na policje.
  Daj sprawe do sadu. Daj w nakazowym. Zaplacisz tylko 2% kosztow sadowych. Masz fakture, masz przelew, powinno wystarczyc.
  Niech twoj prawnik napisze w pozwie prosbe o zabezpieczenie twojego roszczenia. Musisz zdobyc jego hipotekę jego sklepu, albo jego mieszkania. Wiem, że ma na nich kredyty w wiekszosci splacony i napewno z tych nieruchomosci jeszcze sie nie „rozgolasił”, czyli nie przepisal na mamusie lub tatusia :-). czyli dopisz sie do hipoteki. badz jako 2-gi po banku. zawsze to cos.
  A jak sie rozgolasił, to jest cos takiego jak skarga Paulianska….
  tak dlugo jak nic nie bedziesz robil, nie otrzymasz nic. Wiem co czujesz, bo ta osoba tez oszukala mojego znajomego. Tez go oklamywala.
  Walcz o swoje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Poza tym jedz do Andrychowa i stan przed jego sklepikem z marzeniami i do kazdego kto wchodzi do jego sklepu pytaj sie, czy nie chce kupic dlugu. Kazdemu opowiadaj co on Tobie zrobil!!! zrob mu obciach w jego miejscowosci. Tam gdzie sie urodzil!!!!!!!!!, tam gdzie mieszka jego rodzina.
  Ten czlowiek skrzywdził bardzo wiele osób. Walcz z nim!!!!!!!. Inaczej zapomni o tym co jest Tobie winien.

 37. j pisze:

  jest oswiadczenie hyath na allegro w dziale o mnie. Co o tym sadzicie?:-)
  Szkoda tylko ze Pan Jura nie napisal co zrobił z gotowka swoich klientów.
  Twierdzi ze nigdy nie chcial oszukac ludzi:-) Naprawde????
  A te stosy klamstw, ktore wymyslal na usprawiedliwienie braku towaru to w jakim celu byly przez tego Pana wypowiadane???
  Jedna wielka sciema, aby nie isc teraz do wiezienia .
  Teraz dajcie mi czas i jeszcze raz wasze pieniadze, zebym mogl nimi obracac , dooooobrze sobie życ, nie isc do wiezienia , itd. A na koncu powie walczylem, chcialem, nie mialem zlej woli:-) nie udalo sie:-)..

 38. GoldBlog pisze:

  nie będę tego komentował, dam tylko linka dla leniuchów
  http://allegro.pl/my_page.php?uid=10465949

 39. Wolnościowiec pisze:

  @j – podoba mi się ten wpis Hyatha, wygląda wiarygodnie. Człowiek stanął przed dużym problemem wynikającym z błędu i teraz twardo mierzy się z konsekwencjami. Nie ucieka na Karaiby. Ja to doceniam. Mam wrażenie, że niektórzy własne błędy (kupowanie w dostawie terminowej) w całości przerzucają na innych. Gdyby „j” chwilę pomyślał nad sobą, może by się czegoś nauczył z tej sytuacji.

 40. j pisze:

  @ wolnosciowiec.
  O jakich bledach kupujacych mowimy.
  Czy takich ze od poczatku przez sprzedawce jest sie oklamywanym???
  Kolego. Znasz przyczynę problemów tego sprzedawcy???
  Jesli nie , to uwierz mi na słowo, ze jego problemy nie są związane z zakupami w dostawie terminowej .
  Mam nadzieję, że prokurtura sprawdzi, czy nie zostały tam popelnione przestepstwa. Bo jesli tak, to temu Panu oprócz naprawienia szkody( co chce zrobić) należy się również kara . Jesli dopatrza sie defraudacji i oszustwa, to temu Panu grozi z artykulu 286 do 8 lat wiezienia.

  Kolego. Jesli w naszym ukochanym kraju prawo stanowiło by inaczej , to każdy w tym kraju mógłby kraść, po czym jak by go złapali, to by powiedział, chce to odpracować:-). 10 lat bede pracowal i oddam to co ukradlem i przepuscilem …
  Rozumiesz teraz o czym mowie??

  Pan Jura musi publicznie powiedziec gdzie sa pieniądze klientów. Zabrakło tego w tym pięknym liście. Mam nadzieję ze bedzie mial tyle odwagi opisanie krok po kroku co z nimi zrobil.

 41. Wolnościowiec pisze:

  @j – o takich błędach mówimy: „kupowanie złota w dostawie terminowej”.

  Można się pieklić na sprzedawcę, a można też dostrzec swój błąd i przynajmniej się czegoś nauczyć.

  Ja o sytuacji Hyatha nie wiem nic. Odniosłem się tylko do jego wpisu na stronie Allegro. Być może jest to ściema a ja jestem naiwny. Czas pokaże.

 42. j pisze:

  Widze ze nic z tego nie rozumiesz.
  Moze tak:-), badz tym madrym i zrob teraz u niego zakup w natychmiastowej. :-)
  Zobaczymy, czy dostaniesz towar po 7 dniach:-)

  Nie wiem czy wiesz , ale odnosnie firm mozna miec roszczenie tylko przez 3 lata.
  Jesli ktos prawnie(najlepiej sadownie) w tym czasie sie nie zabezpieczy, zegnaj kaso:-), przedawnienie roszczenia:-)

  Kolego. Zloto bedzie teraz roslo. Za niedlugo wszystkie banki centralne wlacza drukarki. Jak ta firma niby ma dostarczyc ludziom towar za np rok przy wyzszych cenach, skoro teraz przy tych poziomach nie moze:-)?

  wierzysz w to?;) bo ja nie:-)

  btw. Osobiscie do Pana Michala Jury nic nie mam. Szkoda mi tylko tych ludzi

 43. Marccelo pisze:

  Niesamowicie emocjonalnie nacechowany tekst, próbujący u kupujących wzbudzić poczucie winy oraz zrzucić na nich odpowiedzialność za dalszy los firmy. Bezpośrednie zaznaczenie teoretycznej upadłości i jej konsekwencji. Właściciel w sposób, moim zdaniem, nieudolny, próbujący odroczyć nieuniknione nadal sprzedając w teorii towar na wielu swoich witrynach sklepach, bez najmniejszej informacji o „kłopotach” firmy. Brak konsekwencji w działaniu pozwala przypuszczać, że jest to tylko gra pozorów nastawiona na dalsze zwodzenie Klientów i próbę dalszych matactw lub tuszowania już wykonanych

 44. Pingback: Kolejna wysypka na złocie w sprzedaży terminowej | Złoto i srebro jako inwestycja - GoldBlog

 45. komisarz pisze:

  Teraz hyath szuka jeleni tutaj: http://srebro-lokacyjne.com.pl

 46. Pingback: Oszukani przez Hyath profil na Facebook | Złoto i srebro jako inwestycja - GoldBlog

 47. Pingback: System komentarzy na Allegro jest dziurawy jak sito | Kariera Rentiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *